OpenCart

OpenCart dla sklepu internetowego

Popularność w Polsce i na świecie

OpenCart to coraz bardziej popularne na całym świecie, w tym także w Polsce, narzędzie do prowadzenia sklepu internetowego z każdej branży. Coraz więcej klientów zamienia swoje platformy z PrestaShop właśnie na OpenCart, który jest znacznie łatwiejszy w użytkowaniu.

Krótka charakterystyka

OpenCart jest oprogramowaniem udostępnianym na zasadach licencji GNU/GPL, które można dopasować do sprzedaży dowolnego rodzaju produktów. Jego strukturalna budowa oparta jest na modelu MVC (Model-View-Controller), jest także zgodny z XHTML. Do podstawowych opcji narzędzia OpenCart należą między innymi: dodawanie nieograniczonej liczby produktów, a także kategorii, podkategorii i zdjęć produktów; dodawanie cen promocyjnych, bonów upominkowych oraz kodów rabatowych, sprzedaż produktów w wersji cyfrowej, możliwość dokonywania zakupów bez zakładania konta, możliwość oceniania produktów przez klientów, dowolna liczba wersji językowych sklepu oraz wiele innych.

Co wyróżnia OpenCart na tle innych CMS-ów?

Niezaprzeczalną zaletą narzędzia OpenCart jest bardzo duża liczba dostępnych darmowych i płatnych wtyczek, która łącznie wynosi ok. 5600. Ponadto jest to CMS, który ma przejrzysty i intuicyjny w obsłudze panel administracyjny, w którym z łatwością odnajdzie się każdy, nawet ten, kto nie ma dużego doświadczenia w zarządzaniu sklepem internetowym. OpenCart napisany jest w modelu MVC, co pozwala na łatwe dokonywanie zmian wyglądu sklepu, a także modyfikację skryptu i wdrażanie nowych modułów. Jest to narzędzie, które co prawda nie zostało wyposażone w tyle funkcjonalności, co np. PrestaShop, jednak dzięki temu działa szybciej i jest bardziej wydajne. OpenCart jest w 100% responsywnym rozwiązaniem, zbudowanym na bazie Bootstrapa, dzięki czemu umożliwia wygodne zakupy klientom korzystającym z urządzeń mobilnych.

Przykład sklepu

Przykład sklepu, który wykorzystuje narzędzie OpenCart, to solidnedrzwi.pl, który w swojej ofercie posiada wiele produktów:

OpenCart - przykład sklepu

Dla kogo OpenCart?

OpenCart przeznaczony jest dla wszystkich początkujących i średnio zaawansowanych właścicieli sklepów internetowych, niezależnie od tego, ile mają produktów w ofercie. Jest to niskobudżetowe narzędzie, którego skrypt pobiera mniej zasobów niż np. PrestaShop. Jednak przy dużej liczbie różnych funkcjonalności jego wydajność może być nieco gorsza. Dla OpenCart przygotowano liczne darmowe dodatki oraz dobre wsparcie techniczne, dzięki czemu przy jego użyciu możliwe jest regularne rozwijanie sklepu internetowego.

Dowiedz się więcej na temat pozycjonowania OpenCart!

(1)