ShopGold

ShopGold

Popularność w Polsce i na świecie

ShopGold to Polski CMS zaprojektowany przez firmę KAMELIA-NET, która powstała w 2007 roku. Sklep zyskuje coraz większą popularność wśród polskich właścicieli sklepów online, co jest spowodowane przyjaznością sklepu pod kątem obsługi i SEO.

Krótka charakterystyka

ShopGold to CMS, który należy zainstalować na własnym serwerze. Oznacza to, że początkowym kosztem będzie wykupienie licencji oraz budowa sklepu, natomiast jego utrzymanie to tylko opłacanie miejsca na serwerze. Minimalna opłata jednorazowa za licencję to 399 zł. Za tę cenę nie możemy jednak zamówić indywidualnych modyfikacji w sklepie. Mamy natomiast możliwość dodawania nielimitowanej liczby produktów. Firma oferuje również szereg dodatków, część z nich jest dodatkowo płatna. System jest wciąż rozwijany i aktualizowany kilka razy w roku.

Dostępne są darmowe oraz płatne szablony sklepu, jeśli natomiast ktoś chciałby zaprojektować swój własny szablon, musi się liczyć z dodatkowym kosztem.

Co wyróżnia ShopGold na tle innych CMS-ów?

System ShopGold jest systemem łatwym w obsłudze i intuicyjnym. Daje duże możliwości optymalizacyjne, takie jak zmiany meta opisów, wgranie mapy strony, pliku robots.txt czy też automatyczne i ręczne tworzenie przekierowań, dzięki czemu pozycjonowanie na ShopGold nie stawia dodatkowych wyzwań. To, czego może brakować przy obsłudze niektórych sklepów, to możliwość dodawania różnych wersji tego samego produktu (np. różnych kolorów czy rozmiarów). Niektóre integracje, np. z Allegro, są dodatkowo płatne.

Przykład sklepu

Przykładem sklepu opartego o CMS ShopGold jest Solve24.

ShopGold przykład sklepu

Dla kogo ShopGold?

Sklep ShopGold jest przeznaczony dla średniej wielkości sklepów internetowych. Jego obsługa jest prosta, więc może być on wykorzystany również przez osoby, które nie mają doświadczenia i wiedzy programistycznej. Trzeba natomiast pamiętać o tym, że każdy CMS, który jest instalowany na naszym własnym serwerze, wymaga wsparcia programisty.

(5)