Jak wideo radzi sobie w Google? Video Indexing Report – nowość GSC

Jak wideo radzi sobie w Google? Video Indexing Report – nowość GSC

Mamy dobrą wiadomość dla tych, którzy wrzucają materiały video na swoje strony internetowe. Dzięki najnowszej zmianie wprowadzonej do Google Search Console, będzie można sprawdzić, czy wideo umieszczone na stronie generuje tyle ruchu, ile zakładano.

Informacje, które możesz wyciągnąć z Video Indexing Report

Video indexing report wygenerowany w GSC pokazuje, w jaki sposób roboty Google indeksują kontent wideo.

video indexing report
Źródło: https://developers.google.com/search/blog/2022/07/video-indexing-report

Dodatkowo raport pomaga również zrozumieć przyczyny, które uniemożliwiają poprawne zaindeksowane materiałów wideo na stronie. A kiedy nie są zaindeksowane, to tracą swoją moc dotarcia do szerszej publiczności.

Co sprawia, że roboty Google nie są w stanie zaindeksować video na Twojej stronie?

Problemy z indeksacją video

Żeby sprawdzić, czy filmy wrzucone na Twoją stronę internetową spełniają swoją funkcję, otwórz GSC i kliknij na Coverage (lewy pasek nawigacji). Jeśli GSC znajdzie video, wyświetli on raport dokładnie w tym miejscu.

Ze względu na to, że ten update jest ciągle w fazie wdrażania, nie wszyscy użytkownicy będą mogli skorzystać z funkcji wygenerowania raportu dotyczącego ich kontentu wideo.

Niemniej jednak, kiedy to się uda, to poza wyświetlaniem ilości dobrze działających filmów, raport wskaże również problemy, które uniemożliwiają ich poprawną indeksację.

Problemami z wideo w Google mogą być:

  • za duże lub za małe video,
  • brak miniaturki URL,
  • niepoprawny URL do video,
  • niewspierany lub nieznany format video,
  • różne problemy związane z miniaturkami (szczegółowo wymienione w raporcie).

Mając wreszcie wszystkie wytyczne i wskazówki, wiesz jakie kroki podjąć, żeby pomóc robotom Google poprawnie zaindeksować kontent, który wrzucasz na swoją stronę.

A kiedy już poprawisz wszystkie błędy, znacząco zwiększysz szansę na znalezienie Twojego filmu przez tych, którzy chcą się czegoś nauczyć, albo zwyczajnie szukają rozrywki. W skrócie, z łatwością znajdą to, co dla nich przygotowałeś.

Siła przyciągania i skupiania uwagi odwiedzających strony – jaką niewątpliwie mają filmy – nie powinna być ignorowana, zwłaszcza teraz, kiedy treści wideo stają się coraz bardziej popularne.

Pamiętaj, by przygotować content plan, który pomoże Ci zwiększyć  liczbę osób, którzy odwiedzają Twoją stronę.

Nie da się ukryć, że coraz więcej ludzi woli oglądać niż czytać, dlatego też strony internetowe zawierające materiał wideo są atrakcyjniejsze dla odbiorców. A kiedy są atrakcyjniejsze, to rankują wyżej i generują większy ruch!

(2)
Autor
Delante to agencja marketingu internetowego, specjalizująca się w generowaniu ruchu na stronach z wyszukiwarek internetowych (SEO/SEM) i z reklam płatnych. Ponad 80% naszych klientów to szybko rozwijająca się branża e-commerce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnio na naszym blogu

Jesteś ciekawy, jak wygląda pozycjonowanie sklepów internetowych, a może chcesz wejść na rynek szwajcarski i ciekawi Cię, jak wygląda pozycjonowanie zagraniczne? Na naszym blogu znajdziesz odpowiedzi na te pytania i wiele innych porad ważnych dla rozwoju Twojego biznesu

10 pytań i odpowiedzi o SEO

10 pytań i odpowiedzi o SEO

Czy w SEO odpowiedzią na każde pytanie jest “to zależy”? Wojciech Urban udowadnia, że nie zawsze! Zebraliśmy 10 najczęściej powtarzających się pytań o SEO i nagraliśmy krótkie filmiki z odpowiedziami. Możesz ich posłuchać na naszym kanale na YouTube lub przeczytać transkrypcję na naszym blogu. 

Czytaj więcej
Jak dodać firmę do Google Maps?

Jak dodać firmę do Google Maps?

Jeśli chcesz, aby Twoja firma była dobrze widoczna w sieci, wykorzystaj możliwości wizytówki Google Moja Firma. Jej posiadanie pozytywnie wpływa nie tylko na wizerunek, ale również pozycjonowanie strony. Podpowiadamy, jak dodać firmę do Google Maps. Dzięki temu przy niewielkim wysiłku zyskasz liczne korzyści dla swojego biznesu.

Czytaj więcej