.animate-view{opacity: 1 !important;}

Przełom w reklamie tekstowej Google Ads

1min.

Komentarze:0

Przełom w reklamie tekstowej Google Ads
19 sierpnia 2019
Google opublikowało nową opcję do tworzenia reklam z Galerii reklam z kampaniach w sieci wyszukiwania. To całkowita nowość zapowiedziana jeszcze podczas konferencji Google Marketing Live. Wcześniej w tym typie kampanii nie można było budować reklam zawierających jakiekolwiek grafiki. Jak można zauważyć zmiana nazwy z AdWords na Google Ads to tylko początek daleko idącej strategii wyszukiwarki.

1min.

Komentarze:0

Przyjrzyjmy się bliżej nowości i sprawdźmy jakie idą możliwości za tą dużą zmianą.

Jak utworzyć reklamę z Galerii reklam w grupie reklam?

Wybieramy kampanię, następnie grupę reklam. Przechodzimy do zakładki reklamy i rozszerzenia, a następnie klikamy niebieski plusik, aby dodać nową reklamę. Spośród innych, możliwych, wybieramy nową – reklamę z Galerii reklam.

Galeria Google

Pojawia się panel do tworzenia reklamy. Należy wkleić adres strony docelowej, trzy nagłówki (każdy maksymalnie 30 znaków) oraz wybrać zdjęcia do karuzeli. Nagłówki są niezmienne, te same pojawią się przy każdym obrazie, jednak warto pamiętać, że trzeci nagłówek niekoniecznie pojawi się na każdym urządzeniu ze względu na ilość przeznaczonego miejsca. Warto dopasować treść nagłówków tak, aby w pierwszych dwóch pojawiły się najważniejsze informacje.

nowy format google

Warto pamiętać, że zdjęcia, które dodajemy, powinny być wysokiej jakości, w formacie 1,91:1 lub takie, aby można było je łatwo i korzystnie wykadrować do wymaganych proporcji. Wymagania określają ilość zdjęć – od czterech do ośmiu. Do każdego zdjęcia należy dodać opis, który jest ograniczony ilością znaków – do 70 i będzie wyświetlał się tuż pod obrazem, do którego przyporządkowujemy opis.

zdjęcia w wyszukiwarce google

Dodawanie zdjęcia

Tutaj Google daje nam możliwość wpisania maksymalnie 70 znaków.

Podsumowanie

Jesteśmy na etapie testowania nowego formatu na wszystkich kontach naszych klientów i porównujemy wyniki. Biorąc pod uwagę, że omawiany format wypadnie korzystnie na tle konkurencji, spodziewamy się wysokich CTR oraz sukcesów w osiąganiu wysokich konwersji przez naszych klientów.

Autor
Autor
Monika

Autor
Autor
Monika

Zostaw komentarz

Uzyskaj bezpłatną wycenę

Nagrody

Nagroda - Deloitte 2021 Nagroda - IPMA Nagroda - US Search Awards 2021 Nagroda - European eCommerce Awards 2022 Nagroda - Global Agency Awards 2022 Nagroda - European Search Awards 2022

Porozmawiajmy o Twoim SEO i SEM