Przełom w reklamie tekstowej Google Ads

Przełom w reklamie tekstowej Google Ads

Google opublikowało nową opcję do tworzenia reklam z Galerii reklam z kampaniach w sieci wyszukiwania. To całkowita nowość zapowiedziana jeszcze podczas konferencji Google Marketing Live. Wcześniej w tym typie kampanii nie można było budować reklam zawierających jakiekolwiek grafiki. Jak można zauważyć zmiana nazwy z AdWords na Google Ads to tylko początek daleko idącej strategii wyszukiwarki.

Ostatnio na naszym blogu: Jak porównać oferty agencji SEO?

Przyjrzyjmy się bliżej nowości i sprawdźmy jakie idą możliwości za tą dużą zmianą.

Jak utworzyć reklamę z Galerii reklam w grupie reklam?

Wybieramy kampanię, następnie grupę reklam. Przechodzimy do zakładki reklamy i rozszerzenia, a następnie klikamy niebieski plusik, aby dodać nową reklamę. Spośród innych, możliwych, wybieramy nową – reklamę z Galerii reklam.

Galeria Google

Pojawia się panel do tworzenia reklamy. Należy wkleić adres strony docelowej, trzy nagłówki (każdy maksymalnie 30 znaków) oraz wybrać zdjęcia do karuzeli. Nagłówki są niezmienne, te same pojawią się przy każdym obrazie, jednak warto pamiętać, że trzeci nagłówek niekoniecznie pojawi się na każdym urządzeniu ze względu na ilość przeznaczonego miejsca. Warto dopasować treść nagłówków tak, aby w pierwszych dwóch pojawiły się najważniejsze informacje.

nowy format google

Warto pamiętać, że zdjęcia, które dodajemy, powinny być wysokiej jakości, w formacie 1,91:1 lub takie, aby można było je łatwo i korzystnie wykadrować do wymaganych proporcji. Wymagania określają ilość zdjęć – od czterech do ośmiu. Do każdego zdjęcia należy dodać opis, który jest ograniczony ilością znaków – do 70 i będzie wyświetlał się tuż pod obrazem, do którego przyporządkowujemy opis.

zdjęcia w wyszukiwarce google

Dodawanie zdjęcia

Tutaj Google daje nam możliwość wpisania maksymalnie 70 znaków.

Podsumowanie

Jesteśmy na etapie testowania nowego formatu na wszystkich kontach naszych klientów i porównujemy wyniki. Biorąc pod uwagę, że omawiany format wypadnie korzystnie na tle konkurencji, spodziewamy się wysokich CTR oraz sukcesów w osiąganiu wysokich konwersji przez naszych klientów.

(5)
Autor
Junior SEM Specialist - Monika

Junior SEM Specialist

W Delante od maja 2019. Choć z wykształcenia jest architektem, to marketing internetowy stał się jej pasją. Pochodzi znad morza, a swoją pierwszą deskę windsurfingową dostała w wieku pięciu lat. Entuzjastka doskonałości, dlatego swój przepis na ciasto czekoladowe poprawia nieustannie od trzech lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ostatnio na naszym blogu

Jesteś ciekawy, jak wygląda pozycjonowanie sklepów internetowych, a może chcesz wejść na rynek szwajcarski i ciekawi Cię, jak wygląda pozycjonowanie zagraniczne? Na naszym blogu znajdziesz odpowiedzi na te pytania i wiele innych porad ważnych dla rozwoju Twojego biznesu

Jak porównać oferty agencji SEO?

Jak porównać oferty agencji SEO?

Rozpocząłeś poszukiwania agencji, która zrealizuje dla Ciebie kampanię SEO i zebrałeś już kilka ofert. Widzisz w nich mnóstwo przeróżnych informacji, z których nie do końca wszystko rozumiesz. Jak powinieneś porównać oferty, aby wybrać tą, która będzie dla Ciebie najlepsza? Na co powinieneś zwrócić uwagę?

Czytaj więcej
Kiedy rozpocząć współpracę z agencją SEO?

Kiedy rozpocząć współpracę z agencją SEO?

Posiadasz stronę internetową, na której znajdują się opisy Twoich usług? A możesz jesteś właścicielem sklepu online lub prowadzisz inną witrynę internetową? Zapewne zależy Ci na tym, aby dotrzeć z ofertą do jak największej liczby odbiorców w sieci, a w tym może Ci pomóc agencja SEO. Dowiedz się, kiedy warto zdecydować się na taką współpracę.

Czytaj więcej
Czerwcowa aktualizacja głównego algorytmu Google

Czerwcowa aktualizacja głównego algorytmu Google

2 czerwca Google wdrożyło aktualizację głównego algorytmu wyszukiwarki. Czego można się spodziewać? Czy zobaczymy zawirowania w wynikach wyszukiwania i w jaki sposób można się przygotować do kolejnych aktualizacji, które czekają nas już w kolejnym miesiącu (spoiler alert!)?

Czytaj więcej