.animate-view{opacity: 1 !important;}

Pozycjonowanie w UK po angielsku z Polski. Warto?

0min.

Komentarze:0

Pozycjonowanie w UK po angielsku z Polski. Warto?
24 listopada 2022
Pozycjonowanie stron po angielsku rodzi wiele pytań. Na czym polega? Jak się do niego zabrać i jak poprowadzić od A do Z, aby osiągnąć pożądane efekty? I wreszcie – czym różni się pozycjonowanie w UK od SEO na polskim rynku? Podpowiemy Ci, dlaczego warto zlecać zagraniczne SEO polskim firmom i o czym pamiętać chcąc wejść na rynek brytyjski.

0min.

Komentarze:0

Autor
Wojciech Urban

SEO R&D Specialist

Specjalista R&D w dziedzinie SEO i analityki internetowej. Najlepiej czuje się w obszarze technicznego SEO, a jego głównym zadaniem jest zapewnienie, aby strony internetowe były zoptymalizowane pod kątem wyszukiwarek i osiągały wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania.

Zostaw komentarz

FAQ

Czy firma z Polski może skutecznie pozycjonować stronę w UK?

Tak, nie ma przeszkód, aby firma SEO z Polski pozycjonowała strony w UK. Niezależnie od tego, gdzie mieszkasz ty jako właściciel strony (czy w Polsce, czy w Wielkiej Brytanii), komunikacja z doświadczoną w pozycjonowaniu międzynarodowym firmą będzie przebiegała płynnie. Przed wyborem agencji koniecznie zapytaj o doświadczenie specjalistów SEO z pracą z klientami na rynku brytyjskim, aby mieć pewność, że pracujesz z zespołem osób, które wiedzą, co robią.

Czy można pozycjonować stronę z polską domeną na Anglię?

Nie, pozycjonowanie strony z polską domeną na angielski rynek nie jest dobrym pomysłem. Google automatycznie interpretuje lokalizację, na którą powinien wyświetlać daną witrynę dzięki temu, co znajduje się po kropce w adresie (to tzw. ccTLD, czyli (ang. country-code top-level domain). Strona z ccTLD .co.uk lub .uk będzie pozycjonowała się dużo lepiej niż ta z końcówką .pl.

 

 

Czy warto pozycjonować się lokalnie w UK?

Tak, zdecydowanie warto pozycjonować się lokalnie w Wielkiej Brytanii. UK to ogromny rynek e-commerce, który mimo wszystko jest wciąż otwarty na nowe i nie przesycony. Jeśli chcesz zaistnieć na Wyspach, koniecznie dopasuj swoje SEO do wymagań brytyjskich – w końcu to w wyszukiwarce google.co.uk będziesz się wyświetlać. O tym, jak to zrobić, przeczytasz w tym wpisie.

Uzyskaj bezpłatną wycenę

Nagrody

european search awards finalist