.animate-view{opacity: 1 !important;}

Kampanie Facebook Ads / Meta Ads

Kampanie Meta Ads łączą w sobie reklamy na Facebooku, Instagramie, Messengerze oraz WhatsAppie – daje to możliwość docierania z treściami do wielu osób w różnym miejscu i czasie.

Dlaczego warto korzystać z kampanii Meta Ads?

Dostęp do różnych formatów reklam

Możliwość wyboru godzin i dni wyświetlania

Duża baza użytkowników

Budowanie społeczności i interakcji z odbiorcami

Niestandardowe grupy odbiorców

Karolina Pyznar - SEM Specialist

Karolina Pyznar

SEM Specialist

Dlaczego warto współpracować
z Delante przy kampaniach Meta Ads?

Facebook Ads

Kompleksowe wdrożenie usługi (konfiguracja Pixela, celów, konta reklamowego Meta Ads, grup odbiorców itp.)

kampanie facebook ads - testy poprawności zbierania danych

Regularne testy poprawności zbierania danych (konwersji)

kampanie meta ads - testy a/b

Testy A/B (Sprawdzamy,
co działa najlepiej dla Twojej firmy)

agencja facebook ads - optymalizacja kampanii

Optymalizacja kampanii np. treści, grafik, grupy docelowych, ustawień kampanii

agencja facebook ads - kontakt ze specjalistą

Bezpośredni kontakt ze specjalistą
(brak Account Managerów)

agencja facebook ads - propozycja optymalnych miejsc do reklam

Zaproponowanie optymalnych miejsc do wyświetlania reklam

agencja meta ads - szybkie reagowanie

Szybkie reagowanie na zmiany rynku oraz dostosowywanie strategii reklamowej do bieżących potrzeb i wyzwań klienta

pełna konfiguracja

Wsparcie techniczne (Pomożemy Ci
z wyzwaniami dotyczącymi konta reklamowego)

Regularne raportowanie dostosowane do potrzeb klienta

meta ads - badania rynku

Badanie rynku
i działań konkurencyjnych w zakresie prowadzenia kampanii Meta Ads

facebook ads - doświadczenie w obsłudzie kampanii

Doświadczenie w obsłudze kampanii Facebook/Meta Ads na rynkach międzynarodowych

Podczas współpracy, dobra komunikacja jest kluczowa, a Delante o tym wie. Profesjonaliści w każdym calu. Zaczęliśmy dopiero kilka miesięcy temu, a już jestem pod wrażeniem efektów, które zaczynają się pojawiać.

Walker Wilkerson

Owner

Zamów bezpłatną wycenę

Kontakt z klientem jest kluczowym elementem budowania dobrej strategii reklamowej. Pozwala nam to na poznanie biznesu klienta, jego oczekiwań oraz potrzeb biznesowych.

Facebook ads - spotkania z klientem

To nie tylko stworzenie/weryfikacja istniejącego konta reklamowego Meta Ads ale także zadbanie o prawidłową konfigurację pixela, celów konwersji, grup odbiorców, ustawienia płatności, itp. 

kampanie meta ads - wdrożenie konta

Po pierwszym spotkaniu z klientem przechodzimy do ułożenia i wdrożenia struktury konta. Ważna jest dla nas analiza działalności. Każdy biznes traktujemy indywidualnie.

agencja facebook ads - ułożenie i wdrożenie kampanii

Nasz główny priorytet podczas optymalizacji kampanii to maksymalizacja wskaźnika ROAS (Return on Advertising Spend), czyli efektywności inwestycji reklamowych.

Dążymy do zapewnienia najlepszych możliwych zysków i opłacalności z reklam. Wśród optymalizacji wyróżniamy m.in. optymalizację budżetową, zmianę grafik, formatów i tekstów reklamowych w celu uniknięcia dużego wskaźnika częstotliwości, testowanie różnych celów kampanii, grup odbiorców itd.

Co miesiąc sporządzamy raport działań, który nie tylko przedstawia wyniki, ale także wskazuje zakres przeprowadzonych optymalizacji oraz rekomendacji na kolejny miesiąc.

Porozmawiajmy o Twoich reklamach

Na pierwszym spotkaniu
ustalimy

specyfika grup docelowych

Cel kampanii,
który pozwali lepiej dopasować strategię do konkretnych celów biznesowych.

Ustalenie grupy odbiorców

Grupę odbiorców, dzięki której dotrzemy do osób możliwie zainteresowanych ofertą lub produktem.

Ustalenie budżetu kampanii Meta Ads

Budżet reklamowy (dzienny lub całkowity).

Ustalenie formatów reklam

Format reklamy (wideo, kolekcja, karuzela, pojedynczy obraz).

Co mówią o nas klienci

Współpracujemy z Delante już od 2020 roku. Przygotowują dla nas działania Meta Ads, Google Ads oraz SEO. Dzięki Zespołowi Delante rozwinęliśmy się jako firma, staliśmy się bardziej widoczni i dostępni dla klienta. Komunikacja jest na najwyższym poziomie, cenię sobie również profesjonalizm, który posiadają. Polecam!

Klaudia Woźniak

Marketing Manager

Stwórzmy razem kampanię Meta Ads!

Reklama na Facebooku i Instagramie (Meta Ads)

Facebook i Instagram zrzesza miliardy użytkowników. W samej Europie z Facebooka korzysta około 408 milionów osób. W Polsce w czerwcu 2023 roku odnotowano ponad 17 milionów użytkowników. Z kolei Instagram, należący obecnie do Facebooka, odnotowuje coraz więcej rejestracji – na świecie liczba aktywnych kont przekracza już 2 miliardy.

Przy tak dużej grupie odbiorców, nie dziwi fakt, że marki komunikują się z potencjalnymi i obecnymi klientami za pomocą Facebooka, a reklamy w tym serwisie to bardzo częsta forma promowania swoich produktów lub usług. Warto jednak pamiętać, że Facebook to nie tylko strona internetowa, ale obejmuje on całą grupę aplikacji m.in. Instagram, Messenger, WhatsApp i Audience Network.

Dodatkowo, Meta Ads to narzędzie, które wspomaga budowanie świadomości marki/produktu, co może prowadzić do wzrostu sprzedaży w innych kanałach marketingowych. Wszystko to otwiera coraz więcej kanałów promocji. Delante pomoże Ci w przygotowaniu skutecznych kampanii Meta Ads z wykorzystaniem pełnych możliwości tego portalu.

Nagrody Delante

Nagroda - Global Agency Awards 2024 Nagroda - Global Search Awards 2024 Nagrody - European Search Awards 2024 Nagroda - Gazele Biznesu 2023 Nagroda - Global Search Awards 2023 Nagroda - European eCommerce Awards 2022 Nagroda - European Search Awards 2022 Nagroda - Global Agency Awards 2022 Nagroda - IPMA Nagroda - Gazele Biznesu 2022 Nagroda - Global Search Awards 2022 Nagroda - Global Digital Excellence Award 2022 Nagroda - Deloitte 2021 Nagroda - US Search Awards 2021

FAQ
Najczęściej zadawane pytania o kampaniach w Meta Ads

Jaki budżet na kampanię Meta Ads?

Budżet emisyjny jest w głównej mierze uzależniony od celu kampanii. Minimalny budżet emisyjny na reklamę, rekomendowany przez support Facebooka przedstawiliśmy we wpisie ile kosztuje reklama na Facebooku.

Czy konto reklamowe Meta Ads jest własnością klienta?

Tak, konto reklamowe Meta Ads jest w 100% własnością klienta.

Czy do prowadzenia reklam na rynek zagraniczny potrzebuję fanpage’a w tym konkretnym języku?

Nie jest to konieczne, jednak zalecamy stworzenie fanpage’a dopasowanego do języka strony internetowej. Zachowanie spójności językowej na fanpage’u zgodnie z językiem strony internetowej sprzyja lepszemu zaangażowaniu użytkowników. Ponadto, ułatwia tworzenie skutecznych grup docelowych przy wykorzystaniu funkcji grup opartych na fanpage’u.

Czy pixel jest potrzebny na stronie internetowej?

Bez piksela tracimy możliwość śledzenia i analizowania zachowań użytkowników na stronie. Pixel Facebooka pozwala na monitorowanie aktywności użytkowników, takich jak odwiedziny strony, kliknięcia w konkretne elementy, dokonanie zakupu, itp. W rezultacie może to prowadzić do mniejszej skuteczności reklam oraz utraty możliwości optymalizacji kampanii w oparciu o dane dotyczące zachowań użytkowników.

Jakie są cele kampanii Meta Ads?

Cel kampanii nadaje kierunek działania, co pozwala na lepsze dopasowanie strategii reklamowej do konkretnych celów biznesowych.

Meta oferuje następujące cele:

Rozpoznawalność – pozwala zwiększyć ogólną rozpoznawalność marki. Reklamy będą docierać do osób, które według Meta z największym prawdopodobieństwem je zapamiętają.

Ruch – wzbudza zainteresowanie i skutecznie kieruje odbiorców reklamy do wybranego miejsca docelowego, takiego jak witryna internetowa, aplikacja lub wydarzenie na Facebooku.

Aktywność – jest nakierowana na pozyskanie jak największej liczby interakcji – może pomóc Ci uzyskać więcej wiadomości (w Messengerze, na Instagramie i w WhatsAppie) w celu zwiększania intencji zakupowej, wyświetleń filmu, aktywności dotyczącej posta, polubień strony, reakcji na wydarzenie, a także zwiększa aktywność wśród społeczności.

Kontakty – umożliwia zgromadzenie kontaktów od potencjalnych klientów za pomocą formularzy błyskawicznych, wiadomości na Messengerze i Instagramie, połączeń telefonicznych oraz przeprowadzenie ich przez proces zakupowy.

Promocja aplikacji – zachęca do zainstalowania i korzystania z aplikacji.

Sprzedaż – trafia do osób, które z dużym prawdopodobieństwem będą skłonne do nabycia Twoich produktów bądź usług.

Po co ustalać grupę docelową w reklamach?

Określenie grupy docelowej, pozwala na dokładniejsze dotarcie do osób, które są bardziej skłonne do zainteresowania się ofertą lub produktem. Dodając grupy odbiorców podczas tworzenia kampanii, możesz znacząco zwiększyć jej skuteczność na początkowym etapie działania. Więcej informacji na temat grup odbiorców pod tym linkiem.

Jak określić budżet reklamowy w Meta?

Minimalna kwota, którą jesteśmy skłonni przeznaczyć na kampanię reklamową na Facebooku, jest zależna od celu kampanii. Dodatkowo, lokalizacja reklam również może znacząco wpłynąć na budżet kampanii. Na przykład, dla rynków zagranicznych zaleca się, aby budżet emisyjny był wyższy niż w przypadku kampanii kierowanych na rynek polski.

Jakie są formaty reklamowe w Meta Ads?

Wideo – reklamy wideo stanowią skuteczny sposób na szybkie przyciągnięcie uwagi. Kluczowe jest stworzenie początkowego tekstu/działania, który zaciekawi użytkowników i przyciągnie ich uwagę.

Kolekcja – reklamy w formie kolekcji prezentują główny obraz lub film, wraz z trzema mniejszymi obrazami (w przypadku sklepów e-commerce można podpiąć plik produktowy) pod nim. Kiedy użytkownicy klikają tę reklamę, są bezpośrednio przenoszeni do dynamicznie wczytywanego materiału, który pozwala im przeglądać ofertę bez opuszczania platformy Facebooka lub Instagrama.

Karuzela – pozwala na umieszczenie w jednej reklamie 2 lub więcej obrazów i/lub filmów, z których każdy może mieć swój własny nagłówek, opis oraz link lub wezwanie do działania. Użytkownicy mają możliwość przeglądania zawartości karuzeli, przesuwając palcem po ekranie urządzenia mobilnego lub klikając strzałki na ekranie komputera.

Pojedynczy obraz – skupia uwagę użytkownika na jednym zdjęciu.

Zacznij zwiększać
obecność Twojej marki w Internecie!

1.

Umów się na rozmowę

Daj nam znać jeśli potrzebujesz pomocy z działaniami SEM. Wypełnij formularz i podaj swój URL. Wybierz preferowaną formę kontaktu. Odezwiemy się do Ciebie w 48h.

2.

Poznajmy się

Przyjrzymy się dokładnie Twojej stronie. Kiedy już zbierzemy wszystkie niezbędne informacje, wytyczymy najszybszą drogę do osiągnięcia Twoich celów dzięki SEO.

3.

Analiza SEM

Przyjrzymy się dokładnie Twojej stronie. Kiedy już zbierzemy wszystkie niezbędne informacje, wytyczymy najszybszą drogę do osiągnięcia Twoich celów dzięki SEO.

4.

Twój indywidualny plan SEM

Dostajesz swój całkowicie spersonalizowany plan działania z kilkoma wariantami cenowymi. Przejdziemy przez niego razem, żeby pokazać Ci, w jaki sposób strategia SEM poprawi rankingi Twojej strony.

Porozmawiajmy!