.animate-view{opacity: 1 !important;}

Pozycjonowanie e-commerce

Zakupy w Internecie zaczynają się od Google. Dlatego twój sklep potrzebuje pozycjonowania e-commerce!

Na czym polega pozycjonowanie sklepu internetowego?

Targetujemy konwertujące frazy kluczowe

Poprawiamy szybkość, architekturę i kod HTML strony

Tworzymy angażujące treści

Regularnie pozyskujemy wartościowe backlinki

Wdrażamy analitykę e-commerce

Wysyłamy transparentne raporty

Przemek Jaskierski - Senior SEO Specialist

Przemek Jaskierski

Senior SEO Specialist

Pozycjonowanie e-commerce
Impuls do zwiększenia Twojej sprzedaży

Ogromną zaletą e-handlu jest to, że dzięki prawidłowej i dobrze przeprowadzanej optymalizacji oraz przestrzeganiu najważniejszych zasad SEO, sklep jest w stanie generować większy ruch organiczny. Nawet w przypadku kiedy musi konkurować z markami znacznie większymi i – wydawać by się mogło – potężniejszymi od siebie. Podnosząc ruch organiczny danego sklepu, w kilku kolejnych miesiącach możemy zaobserwować rezultaty w postaci zwiększonej sprzedaży.

Należy jednak pamiętać, że praca nad pozycjonowaniem sklepu internetowego to proces ciągły. Nie osiągniesz stałych i wartościowych efektów w tydzień i ktokolwiek Ci to obiecuje – myli się. Pierwsze efekty SEO, w postaci zwiększonej widoczności strony, zazwyczaj dostrzec można po ok. 3 miesiącach od rozpoczęcia prac na stronie. W kolejnych 3-4 miesiącach wzrasta ruch organiczny, a następnie konwersja.

Dlaczego warto powierzyć
pozycjonowanie twojego sklepu Delante?

W naszej firmie doskonale rozumiemy zasady pozycjonowania e-commerce. Znamy specyfikę tej branży, wiemy, jak bardzo jest zmienna. Nie jest nam obce pojęcie sezonowości sprzedaży i nie walczymy z wiatrakami. Bezustannie poszukujemy nowych, jeszcze bardziej skutecznych rozwiązań, które pomogą Twojemu sklepowi internetowemu błyszczeć w wyszukiwarce Google.

W swojej codziennej pracy współpracujemy z różnymi rodzajami sklepów. Mamy doświadczenie w wielu branżach, m.in. oświetlenia, odżywek i suplementów sportowych, artykułów dla dzieci, kosmetyków, ubrań i obuwia, wyposażenia domu, mebli, artykułów przemysłowych, budowlanych, sprzętu komputerowego, sklepów sportowych, hobbystycznych i wielu innych. Żadne nowe wyzwania nie są nam straszne – wręcz przeciwnie, cenimy je i wiemy, że tylko podejmując nowe próby będziemy wciąż się rozwijać.

Dzięki Delante mogę zauważyć wzrosty ruchu oraz wzrost sprzedaży w moim sklepie internetowym. Prace optymalizacyjne są wykonywane bardzo rzetelnie. Widać również zdecydowany przyrost linków do mojej strony od rozpoczęcia współpracy.

Marcin Skoczylas

Director of Electronic Service Department

Porozmawiajmy o pozycjonowaniu Twojego sklepu!

Delante to godna polecenia agencja SEO. Z miesiąca na miesiąc nasz sklep internetowy osiąga coraz lepsze wyniki – widzimy wyraźny wzrost widoczności i ruchu. Komunikacja z Panią Asią i ogólny przebieg współpracy również jest bez zarzutów.

Jarek Kulewicz

Founder

Zapytaj o indywidualną ofertę!

Pozycjownowanie e-commerce
Co zyskujesz?

Twój e-commerce się rozwija, jest ciągle optymalizowany. Wprowadzamy w nim najskuteczniejsze działania SEO, działamy na stronie i pomagamy Ci stawać się coraz lepszym dla obecnych oraz potencjalnych Klientów.

Dzięki naszemu procesowi link buildingu zwiększamy odpowiednio zaplecze wartościowych linków prowadzących do strony Twojego sklepu, co sprawia, że zaufanie do niego wzrasta – zarówno wśród Google, jak i użytkowników.

Jeden z najważniejszych czynników dla sklepów online. Ruch organiczny na stronie wzrasta, a potencjalni klienci, wyszukując odpowiedzi na swoje potrzeby, znajdują właśnie Twój sklep.

Rozwój Twojego sklepu, rozbudowa odpowiedniego zaplecza linków i zwiększenie ruchu organicznego powoduje widoczne zwiększenie Twojej sprzedaży. I o to właśnie chodziło, prawda?

Ludzie pracujący w Delante to profesjonaliści, którzy w każdym momencie i na każdym etapie współpracy są do Naszej dyspozycji. Po kilku agencjach SEO w końcu udało Nam się znaleźć odpowiednich ludzi znających się na tym o robią.

Grzegorz Hałat

CEO

Długo szukaliśmy partnera SEO i Delante okazało się strzałem w dziesiątkę. Procesy dostosowane do naszych potrzeb i branży, adekwatne rekomendacje developerskie a przede wszystkim wyniki, jakich oczekiwaliśmy.

Piotr Szalasny

E-Commerce Manager

Narzędzia z których korzystamy

Google Analytics Search Console Semstorm Senuto Ahrefs Semrush Clusteric Screaming Frog MOZ Tag Manager

FAQ
Najczęściej zadawane pytania o pozycjonowanie e-commerce

1. Czy warto pozycjonować e-commerce?

Tak! Jak najbardziej. Dzięki odpowiedniej strategii pozycjonowania e-commerce staniesz się bardziej rozpoznawalny i widoczny w sieci, a co za tym idzie, przyciągniesz na stronę więcej użytkowników – potencjalnych Klientów. Co więcej, stosując pozycjonowanie szerokie, tj. na frazy z długiego ogona, czyli rozbudowane i precyzyjne zapytania, będziesz trafiał do zdecydowanych odbiorców, co zwiększy liczbą konwersji.

Nawet jeśli organic nie jest głównym kanałem pozyskiwania ruchu dla twojego e-commerce, to z dużym prawdopodobieństwem pełni istotną funkcję na ścieżce konwersji twoich (potencjalnych) klientów – czy to szukających, jaki typ produktu najlepiej zaspokoi ich potrzeby, czy też szukając opinii o konkretnych produktach czy też szukając najkorzystniejszej oferty! Te wszystkie punkty styku użytkowników z twoją marką mają miejsce dzięki wyszukiwarce Google. Dlatego warto pozycjonować sklep internetowy.

2. Czy warto współpracować z agencją SEO, która pozycjonuje inne sklepy z mojej branży?

Oczywiście, że warto. Doświadczenie agencji SEO w danej branży to zaleta, nie wada. Pracując już z innymi stronami – o tematyce podobnej do Twojej – agencja miała już okazję przetestować różne rozwiązania, strategie, zna specyfikę branży i wie, co może zadziałać w Twoim przypadku.

Trzeba mieć na uwadze to, że każdy biznes, a co za tym idzie, każda strona jest inna i w przypadku każdej strony zamierzone efekty mogą przynieść nieco inne działania – dlatego strategia SEO nigdy nie będzie taka sama.

W Delante specjalizujemy się w pozycjonowaniu szerokim (które jest jednocześnie najlepszym rodzajem SEO dla sklepów online) – strategia ta zakłada pozycjonowanie nawet kilkuset szczegółowych, rozbudowanych fraz. Wszystkie frazy dobierane są indywidualnie do danej strony, więc – chociażby ze względu na różnice w asortymencie czy oferowanych usługach – mało prawdopodobne jest, że będą się one powtarzać z frazami, na które pozycjonuje się konkurencja.

3. Kiedy zobaczę efekty pozycjonowania mojego sklepu internetowego?

Pierwsze efekty pozycjonowania, pod postacią zwiększonej widoczności serwisu w sieci, zazwyczaj zobaczyć można w ciągu 3-4 miesięcy od momentu rozpoczęcia działań SEO. Następnie, w kolejnych miesiącach rośnie ruch organiczny na stronie, a po pewnym czasie wzrasta również konwersja. Obrazuje to poniższy wykres:

pozycjonowanie e-commerce efekty

Nie jest to jednak reguła. Należy pamiętać, że każda strona jest inna, a to, jak szybko zobaczymy efekty SEO, zależy od wielu czynników, m.in. od:

  • branży i rynku, na którym działasz,
  • historii Twojej domeny,
  • działań konkurencji w sieci,
  • stopnia optymalizacji Twojej strony,
  • zmiany algorytmów wyszukiwarki.

Nagrody Delante

Nagroda - Deloitte 2021 Nagroda - European eCommerce Awards 2022 Nagroda - European Search Awards 2022 Nagroda - Global Agency Awards 2022 Nagroda - IPMA Nagroda - US Search Awards 2021 Nagroda - Gazele Biznesu 2022 Nagroda - Global Digital Excellence Award 2022 Nagroda - Global Search Awards 2022 Nagroda - Global Search Awards 2023 Nagroda - Gazele Biznesu 2023

Zacznij zwiększać obecność swojej marki
w Internecie!

1.

Umów się na rozmowę

Daj nam znać jeśli potrzebujesz pomocy z SEO i/albo SEM. Wypełnij formularz i podaj swój URL. Wybierz preferowaną formę kontaktu. Odezwiemy się do Ciebie w 48h.

2.

Poznajmy się

Powiedz nam nieco więcej o Twoim biznesie online: jakie cele chcesz zrealizować i jakie przeszkody stoją obecnie na Twojej drodze do ich osiągnięcia.

3.

Analiza SEO

Przyjrzymy się dokładnie Twojej stronie. Kiedy już zbierzemy wszystkie niezbędne informacje, wytyczymy najszybszą drogę do osiągnięcia Twoich celów dzięki SEO.

4.

Twój indywidualny plan SEO

Dostajesz swój całkowicie spersonalizowany plan działania z kilkoma wariantami cenowymi. Przejdziemy przez niego razem, żeby pokazać Ci, w jaki sposób strategia SEO poprawi rankingi Twojej strony.

Porozmawiajmy o Twoim SEO i SEM