Usługi uzupełniające

Przyspieszenie strony WordPress

Zadbaj o prędkość ładowania Twojej strony opartej na CMSie WordPress i osiągaj lepsze wyniki działań SEO i SEM.

Przyspieszenie strony WordPress

Twoja strona, oparta o WordPress, ładuje się zbyt długo i zniecierpliwieni klienci uciekają do konkurencji? A może to właśnie szybkość ładowania strony sprawia, że Twoje działania SEO lub SEM nie przynoszą oczekiwanych rezultatów? Zobacz, jak możemy Ci pomóc!

Dlaczego warto zadbać o czas ładowania strony?

Przyspieszenie ładowania strony to przede wszystkim ukłon w stronę użytkownika. Nikt z nas nie lubi czekać aż strona się załaduje, wszystkie grafiki będą widoczne i będziemy mogli zescrollować niżej. Jeśli strona ładuje się zbyt wolno, to często rezygnujemy z czekania i przechodzimy na inną o podobnej tematyce. Tak samo postępują Twoi potencjalni klienci.

Przyspieszenie strony ma jednak też inne zalety:

 1. Szybkość ładowania strony jest czynnikiem rankingowym Google, co oznacza tyle, że im szybciej ładuje się Twoja strona tym wyżej będzie w wyszukiwarce.
 2. Jest to też element oceny jakości strony przez Google, który jest brany pod uwagę przy ustalaniu stawek w reklamach Google Ads. Przyspieszając stronę możesz zmniejszyć koszty reklam w Google Ads.

Ludzie pracujący w Delante to profesjonaliści, którzy w każdym momencie i na każdym etapie współpracy są do Naszej dyspozycji. Po kilku agencjach SEO w końcu udało Nam się znaleźć odpowiednich ludzi znających się na tym o robią.

Grzegorz Hałat

CEO

Dlaczego możesz nam zaufać?

Mamy doświadczenie we wdrażaniu zmian, mających na celu przyspieszenie strony. Często wykorzystujemy to jako element procesu SEO i narzędzie do zwiększenia efektywności innych działań. I to na prawdę działa! Ale nie musisz nam wierzyć na słowo. Poniżej znajdziesz kilka przykładów „przed i po” i efektów przyspieszenia stron naszych klientów.

 1. Branża kosmetyczna. Wykonano przede wszystkim optymalizację grafik, które znacznie zmniejszyło wagę strony i przyspieszyło czas ładowania.Wyniki przed optymalizacją:
  Przed optymalizacją szybkości ładowaniaWyniki po optymalizacji:
  po optymalizacji szybkości ładowania
 2. Branża marketingowa. Wykonane optymalizacje techniczne, między innymi wdrożenie lazy-loading i włączenie pamięci Cache.Wyniki przed optymalizacją:
  Przed optymalizacjąWyniki po optymalizacji:
  Po optymalizacji - wyniki szybkości ładowania strony
 3. Branża sportowa. Wykonane przede wszystkim optymalizacje techniczne, między innymi: wdrożenie lazy loading, minifikacja kodu.Wyniki przed optymalizacją:
  Szybkość ładowania strony przed optymalizacjąWyniki po optymalizacji:
  Wyniki szybkości ładowania strony

Psst! Przeczytaj za darmo na naszej stronie lub pobierz nasz raport WordPress w 2021 roku.

Współpraca przy projektach SEO z Delante to czysta przyjemność. Przejrzysta komunikacja i duża skuteczność działań to to, co ich wyróżnia.

Konrad Zach

Founder&CEO thinkHUB

Jak wygląda usługa przyspieszenia strony?

Usługa przyspieszenia strony opartej na WordPressie jest jednorazową, niemal ekspresową usługą. Średni czas realizacji to 7 dni, podczas których nasz specjalista SEO i developer współpracują, aby osiągnąć najlepsze możliwe efekty dla Twojej strony. Usługa przyspieszenia strony może również zawierać się w standardowej usłudze SEO.

Proces ten dzielimy na 4 etapy:

1.

Wstępna ocena strony

Na początku sprawdzamy, czy nasze działania mogą przynieść oczekiwany rezultat przyspieszenia strony. Na tym etapie widzimy jaki rodzaj prac musi być wykonany aby strona ładowała się szybciej.

2.

Plan działania

Na podstawie analizy w narzędziach przygotowujemy plan działania oraz tworzymy backup strony w obecnym stanie. Jest to konieczne zabezpieczenie przed możliwymi błędami.

3.

Praca nad przyspieszeniem strony

To najbardziej czasochłonny etap, w którym wykonujemy wszystkie prace optymalizacyjne i wdrażamy wcześniejsze zalecenia na stronę.

4.

Mierzenie efektów

Na koniec jeszcze raz analizujemy stronę za pomocą narzędzi i przygotowujemy podsumowanie wykonywanych działań i ich efektów.

Wykorzystywane narzędzia

Aby zapewnić jak najwyższą jakość usługi, korzystamy z wielu narzędzi, które monitorują wyniki oraz wspierają wdrażanie optymalizacji. Są to między innymi:

FAQ - najczęściej zadawane pytania o przyspieszenie strony WordPress

Czas ładowania się strony ma naprawdę duży wpływ na jej działanie oraz pozyskiwanie ruchu. Pamiętaj, że zarówno Google, jak i użytkownicy lubią, kiedy strony ładują się szybko i nie każą na siebie zbyt długo czekać. Jeśli Twoja witryna ładuje się zbyt wolno, może to nie tylko wpłynąć negatywnie na jej pozycjonowanie – i pozycje w wyszukiwarce –  ale i na wyższy bounce rate, a co za tym idzie, niższą konwersję.

W Delante przyspieszenie strony na WordPress to średnio 7-dniowa usługa, podczas której nasz web developer oraz dedykowany specjalista SEO pracują nad optymalizacją Twojej witryny.

Na początku analizujemy stronę i określamy, jaki rodzaj prac należy podjąć, aby ładowała się ona szybciej. Następnie opracowujemy plan działania i przygotowujemy backup strony (jej aktualnego stanu). Po zrobieniu backupu przychodzi czas na najbardziej czasochłonną część usługi – optymalizację strony i prace nad jej przyspieszeniem. Na koniec ponownie analizujemy witrynę oraz przygotowujemy dla Ciebie podsumowanie działań i ich rezultatów.

Podczas pracy nad przyspieszeniem strony na WordPress wykorzystujemy wiele narzędzi, które pomagają monitorować nasze działania optymalizacyjne oraz osiągać jak najlepsze efekty. Wśród tych narzędzi możemy wyróżnić m.in.:

 • GTmetrix,
 • WebPageTest,
 • WP Rocket,
 • LiteSpeed Cache,
 • PageSpeed Insights.

Czytaj więcej na naszym blogu