Indeksowanie strony w Google

Nie musisz ufać nam, zaufaj autorskiemu narzędziu, które stworzyliśmy dla naszych klientów.

Teraz indeksujemy strony do 48 godzin!

Zadbaj o jak najszybsze indeksowanie strony!

W internecie zasada jest prosta – jeśli strony nie ma w indeksie, to praktycznie nie istnieje w sieci. Nie będzie dało się jej wyszukać, nie będzie generować ruchu organicznego, nie odwiedzą jej klienci. Pewnie zauważyłeś, że Google ma coraz większe problemy z indeksowaniem nowych treści – co robić, jeśli indeksowanie strony w Google nie działa?

Dlaczego Google nie chce zaindeksować strony?

Google nie indeksuje – i nigdy nie indeksowało – wszystkich treści obecnych w internecie. Części oczywiście nie powinno (np. listingi produktów z sortowaniem). Obecnie jednak coraz więcej wartościowych treści nie może dostać się do indeksu Google.

Czy musisz się martwić, gdy Google nie indeksuje Twoich stron?

Co jeśli Twoja strona jest jedną z tych, które nie doczekały się zaindeksowania?

Powodów, dla których cała Twoja strona lub nowe podstrony nie pojawiają się w indeksie Google, może być wiele – od błędnej konfiguracji strony, która całkowicie blokuje indeksowanie (np. nieprawidłowo zaimplementowany plik robots.txt), przez słabe linkowanie wewnętrzne, aż po nielogiczną dla crawlerów architekturę strony.

Najczęściej problemy z trafieniem do indeksu mają swoje źródło w ustawieniach strony czy sposobie prowadzenia działań SEO, ale nie zawsze.

Pamiętaj, że nawet strony, które są technicznie dobrze zrobione i mają wartościowe treści, mogą mieć problem z indeksacją. Nie działa już tak dobrze indeksowanie przez Google Search Console – przed 2021 rokiem każda prośba o zaindeksowanie w GSC skutkowała odwiedzeniem strony przez roboty w ciągu 48 godzin – teraz to się zmieniło.

indeksowanie strony w gsc

Zanim jednak przejdziesz do rozważania, czy twoja strona się nie indeksuje przez problemy wewnętrzne wyszukiwarki, wyklucz poniższe czynniki leżące po twojej stronie albo skontaktuj się z nami, żebyśmy Ci w tym pomogli.

Najczęstsze przyczyny problemów z indeksowaniem

Zbyt niski crawl budget

Nieprawidłowa architektura strony

Konfiguracja strony blokująca indeksowanie

Mało wartościowych treści

Obecność treści wywoływanych JavaScript

Źle przeprowadzone linkowanie wewnętrzne

Brak linków przychodzących do strony

Długi czas ładowania strony

Jak w Delante możemy przyspieszyć indeksowanie twojej strony?

przyspieszenie indeksacji a diagnostyka

Diagnostyka

Często największym wyzwaniem w rozwiązywaniu problemu jest znalezienie jego przyczyny, czyli pełna diagnostyka. W Delante zawsze od tego zaczynamy, aby w kolejnym kroku móc stworzyć właściwy plan działania. Sprawdzimy stronę pod kątem architektury, szybkości i dostępności dla botów, aby znaleźć, co blokuje indeksację.

rekomendacje do przyspieszenia indeksowania stron

Konkretne rekomendacje

Gdy już zdiagnozujemy, dlaczego Google nie chce indeksować strony tak, jak powinien, mierzymy skalę problemu i przygotowujemy konkretne oraz spersonalizowane rekomendacje do wdrożenia.

indeksowanie stron pomoc

Pomoc przy wdrożeniu

A to jeszcze nie wszystko – nasi klienci cenią sobie to, że zalecone rekomendacje pomagamy wdrożyć, korzystając z naszej wiedzy i doświadczenia. Pomagamy również zoptymalizować zużycie crawl budgetu w taki sposób, by roboty poruszały się po Twojej stronie możliwie wydajnie.

indeksowanie stron a narzędzie

Wykorzystujemy własne narzędzie

Wiedząc, jak skomplikowana może być praca nad prawidłową indeksacją stron, stworzyliśmy autorskie narzędzie do indeksowania stron.

Pozwoliło nam ono uniezależnić się od nagłych zmian w algorytmach Google związanych z indeksowaniem. Chcesz więcej konkretów? Oczywiście. Aktualnie jesteśmy w stanie zaindeksować strony naszych klientów w czasie od 6 do 48 godzin.

Dlaczego my?

Samodzielnie opracowaliśmy efektywną metodę indeksowania nowych treści w Google.

indeksowanie strony w google a narzędzie

indeksowanie storny w google a wyniki

Jesteśmy niezależni od nagłych zmian indeksowania w Google.

Zadbamy o przyspieszenie indeksowania Twojej strony w oparciu o nasze doświadczenie i szeroką wiedzę techniczną.

indeksowanie storny w google a doświadczenie

przyspieszenie indeksowania a czas

Jesteśmy w stanie zaindeksować strony naszych klientów w 6 do 48 godzin.

Możemy zaindeksować dowolną liczbę podstron w obrębie witryn naszych klientów, zbierając jednocześnie cenne informacje związane z działaniem strony, które mogą później klientowi pomóc w optymalizacjach.

indeksowanie storny w google a ilość

Jak to możliwe? Zbudowaliśmy własne narzędzie do indeksowania podstron – jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z nami!

 

FAQ

Indeksowanie strony polega dodawaniu adresów w obrębie danej witryny internetowej do wyszukiwarki, np. Google. Indeksowanie ma miejsce gdy roboty wyszukiwarki crawlują stronę internetową, analizując jej zawartość oraz jakość.

Gotowa, zaindeksowana strona będzie wyświetlać się po wpisaniu odpowiednich fraz w Google. W przypadku problemów – strona może nie być widoczna.

Jak możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie Google, indeksowanie może trwać od kilku dni do kilku tygodni. Skąd wiedzieć, czy to już? Postępy indeksacji możesz sprawdzić korzystając z Google Search Console, narzędzia do sprawdzania adresów URL lub po prostu wpisując w pasek przeglądarki komendę site: [nazwastrony].

Stan zaindeksowania konkretnej podstrony możesz znaleźć w narzędziu Google Search Console poprzez opcję “Sprawdzanie adresu URL” lub wpisując w pasek przeglądarki komendę site: [nazwastrony.pl/podstrona].

Jakie wyniki osiągają nasi klienci dzięki przyspieszeniu indeksowania?

Izmir.pl

Zaczęliśmy działania we wrześniu 2021. Strona miała kilka podstron z ofertą, o firmie, itp. Zaczęliśmy pisać bloga od grudnia, ale wpisy się nie indeksowały.

przyspieszenie indeksacji na stronie z kebabami
Źródło: Izmir.pl

Jak widzimy, data publikacji to 13 grudnia. Po dodaniu oczywiście zgłosiłem go w GSC, dodany do mapy strony i… nic. Widocznym objawem braku indeksacji było to, że na tytułową frazę Google wyświetlał inne, ogólne podstrony:

przyspieszenie indeksacji a frazy
Źródło: Własny zrzut ekranu z serprobot.com

Sytuacja ta trwała kilka miesięcy. Mimo, że mieliśmy dedykowany artykuł, regularnie zgłaszany do indeksacji przez GSC i dolinkowywany zewnętrznie.

W połowie maja uruchomiliśmy wersję beta naszego narzędzia i już po jednym pushu, artykuł (nie tylko ten zresztą) pojawił się w indeksie.

Dziś ten wpis jest szczęśliwym mieszkańcem TOP10 i konsekwentnie zbliża się do TOP 3:

przyspieszenie indeksacji a frazy
Źródło: Własny zrzut ekranu z serprobot.com

Brzmi jak reklama produktu z telezakupów? Być może. Czy działa? Niewątpliwie:

poprawa widoczności dzięki przyspieszeniu indeksacji
Źródło: Własny zrzut ekranu z Senuto.pl

Firma oferująca transfery lotniskowe

Utworzenie dedykowanych map strona dla konkretnych krajów oraz poprawa linkowania wewnętrznego w obrębie strony to jedne z rekomendacji, jakie zaleciliśmy klientowi. Zostawiliśmy również w indeksowaniu strony do 3 poziomu kliknięcia, czyli wszystko gdzie trzeba było klikać więcej, żeby się dostać, zostało oznaczone noindex.

wykres indeksacji stron

Od momentu naszych prac w ciągu 2 miesięcy strona zyskała w indeksie prawie 60 tysięcy nowych adresów.

Firma rekrutacyjna

poprawa indeksacji stron

Strona jest nowa i Google początkowo zaindeksował tylko jej część, dlatego zgłosiliśmy brakujące strony do zaindeksowania. W efekcie liczba stron w indeksie zmieniła się z 64 na 95 stron, czyli zyskaliśmy dodatkowe 31 stron, które mogą być wyświetlane w wynikach wyszukiwania.