.animate-view{opacity: 1 !important;}

Polskie podcasty o SEO, które warto znać

5min.

Komentarze:0

Polskie podcasty o SEO, które warto znać
05 kwietnia 2024
Jeszcze kilkanaście lat temu termin "podcast" wywoływał spore emocje. Obecnie po tę formułę sięgają mniejsze i większe firmy... również z branży SEO. Choć polskich podcastów z tej tematyki nie jest aż tak dużo, to warto mieć świadomość, że istnieją i mogą pomóc Ci zrozumieć świat pozycjonowania. SEO Friday Podcast czy Zapytaj o SEO to tylko dwa z nich. Więcej tytułów znajdziesz w artykule. Zapraszamy!

5min.

Komentarze:0

Najlepsze podcasty na temat SEO

Rynek polskich podcastów SEO nie jest tak obfity jak na zachodzie (na razie), jednak nadal jest w stanie zaoferować kilka formatów, które z pewnością przydadzą Ci się przy pozycjonowaniu swojej strony internetowej. Oto nasze propozycje, które warto wziąć pod uwagę. Zapraszamy!

SEO Friday’s Podcast

„SEO Friday’s Podcast” może pochwalić się tym, że był pierwszym polskim podcastem o tematyce SEO. Założycielem oraz prowadzącym rozmowy jest Dawid Medwiediuk – specjalista z długoletnim doświadczeniem.

Każdy kolejny epizod podcastu to rozmowy z branży SEO w Polsce. Przekrój gości jest niezwykle zróżnicowany. Są to zarówno doświadczeni specjaliści, jak i młodzi, zdolni adepci. Wśród rozmówców byli do tej pory m.in. Paweł Gontarek, Karol Soja czy Mateusz Dela.

„SEO Friday’s Podcast” łączy jeden mianowik – SEO, jednak rozmowy nie dotyczą wyłącznie technik pozycjonowania. Są to również informacje, wydarzenia ze świata SEO, nowinki czy doświadczenia z pracy gości.

Ten podcast o SEO skierowany jest nie tylko do specjalistów w branży, ale również copywriterów, właścicieli biznesów oraz wszystkich, którym bliska jest ta tematyka.

Nienazwany Podcast Dawida Strzałkowskiego

Kolejny polski podcast o SEO to „Nienazwany Podcast Dawida Strzałkowskiego”. Twórcą formatu jest CEO Senuto – Dawid Strzałkowski. Tematyką formatu jest szeroko pojęta branża SEO. Każdy znajdzie dla siebie odpowiedni temat – zarówno pozycjonerzy, jak i copywriterzy. Różne aspekty SEO (ale również historie sukcesów czy nowoczesnych technologii) są poruszane i omawiane z perspektywy specjalisty w branży.

Każdy epizod to rozmowa z innym gościem. Wśród nich są znamienite nazwiska z branży SEO. Wśród nich można wyróżnić Grzegorza Strzelca, Roberta Niechciała czy Szymona Słowika.

Podcast agencji marketingowej 4PEOPLE

Łukasz Migura oraz Paweł Pawlak z katowickiej agencji marketingowej to twórcy kolejnego omawianego podcastu o SEO. Kolejne epizody to cenne źródło wiedzy na temat pozycjonowania stron internetowych.

Podcast ten jest zbiorem praktycznych informacji podzielonych na konkretne tematy, takie jak optymalizacja opisów kategorii w sklepach internetowych, przeprowadzanie audytów SEO czy zagadnienie kanibalizacji słów kluczowych. Jest to doskonałe narzędzie dla osób uczących się pozycjonowania, a także dla tych, którzy chcą lepiej zrozumieć terminologię i praktyki stosowane przez specjalistów SEO.

Podcast ten dostarcza konkretnych wskazówek i porad, które mogą pomóc w skutecznym pozycjonowaniu stron internetowych. Niezależnie od poziomu wiedzy z zakresu SEO, warto poświęcić czas na wysłuchanie tego podcastu.

Zapytaj o SEO

Twórcami tego polskiego podcastu o SEO jest grupa iCEA. Autorzy formatu dzielą się ze słuchaczami swoją wiedzą na temat branży SEO, ale również ogólnie digital marketingu. Wojtek Haremza – twórca podcastu – w rozmowie ze swoimi goścmi rozkłada na czynniki pierwsze kolejne aspekty pozycjonowania stron internetowych. „Zapytaj o SEO” to doskonałe źródło wiedzy zarówno dla specjalistów, jak i początkujących w branży.

Dziennik budowy firmy

Podcast „Dziennik budowy firmy” prowadzony jest przez wrocławską agencję marketingową Fox Strategy. Pierwszy epizod pojawił się w maju 2020 roku. „Dziennik budowy firmy” to przewodnik po tematach związanych z tworzeniem dochodowego biznesu. Co ma zatem to wspólnego z SEO?

Agencja Fox Strategy specjalizuje się zarówno w działaniach SEO, jak i SEM. Wiele epizodów poświęconych jest właśnie tej tematyce. Możesz podszkolić się z analizy konkurencji czy dobierania słów kluczowych czy jak stworzyć firmowego bloga. 

Prosto o SEO

„Prosto o SEO” to podcast stworzony przez agencję marketingu internetowego Silence!. Poruszane są w nim tematy związane z prowadzeniem biznesu online oraz budowaniem wizerunku i zwiększaniem sprzedaży. Podcast prowadzą pracownicy firmy, którzy w prosty, luźny sposób omawiają codzienne wyzwania oraz realia pracy przy pozycjonowaniu.

Mały dodatek od Delante – podcast True SEO Crimes!

My również dołożyliśmy swoją cegiełkę do podcastów SEO! True SEO Crimes to seria, która jest dedykowana osobom takim jak Ty – właścicielom witryn, które chcą poprawić swoją widoczność i poprawić ruch organiczny.

Jak nazwa wskazuje, nasz podcast porusza typowe problemy, które nawiedzają strony internetowe, poczynając od zagadnień związanych z UX. Prowadzącym podcastu jest Gosia Kwiecień, nasza Head of SEO, a wraz z nią nad problemami pochyla się Damian Hliwa. Dowiedz się czegoś więcej o SEO z Delante!

Nie tylko podcasty SEO – możliwości jest wiele!

Jeśli chcesz poprawić swoje SEO, nie ograniczaj się do słuchania tylko podcastów zorientowanych na pozycjonowanie stron internetowych. Warto poszerzać swoją wiedzę także o inne tematy związane z marketingiem cyfrowym. Wspomniane wyżej podcasty to źródło wiedzy zarówno o SEO, jak i o SEM, content marketingu czy prowadzeniu biznesu. Tematyka jest obszerna.

Jeśli posłuchasz materiałów o UX, ogólnym marketingu czy nawet IT, zyskasz także cenne spostrzeżenia, które będziesz mógł później wykorzystać w swojej strategii SEO. UX pomoże Ci w projektowaniu strony internetowej, marketing pomoże w treści, IT pomoże w optymalizacji wydajności Twojej witryny – możesz zyskać wiele przydatnych informacji nie skupiając się wyłącznie na pozycjonowaniu – chyba warto poszerzać swoje horyzonty, nieprawdaż?

Jak znaleźć najlepsze polskie podcasty o tematyce SEO?

Co prawda istnieje SEO dla podcastów i jest ono bardzo ważne, więc możesz próbować znaleźć najlepsze podcasty związane z SEO w bezpłatnych wynikach wyszukiwania, ale bądźmy szczerzy – byłoby to czasochłonne. Zamiast tego możesz wykonać następujące czynności:

  • Otwórz stronę internetową serii podcastów – prawie każda seria podcastów na naszej liście ma swoją podstronę, więc łatwo ją znaleźć.
  • Szukaj w Spotify – znajdziesz tam wiele świetnych podcastów na temat SEO, w tym naszą serię True SEO Crime.
  • Sprawdź YouTube – na tej platformie publikowanych jest wiele serii podcastów, więc warto poszukać tam swoich ulubionych podcastów.

Wiele podcastów o SEO dostępnych jest również na platformach SoundCloud czy Apple Podcasts. Bez trudu znajdziesz dla siebie odpowiednie medium!

Bądź na bieżąco z nowinkami ze świata SEO!
Zapisz się do newslettera

Poszerzaj swoje horyzonty dzięki podcastom SEO!

W sieci znajdziesz wiele przydatnych podcastów, które pomogą Ci zdobyć więcej wiedzy na temat SEO i poprawić wyniki wyszukiwania Twojej witryny. Nawet jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z pozycjonowaniem strony internetowej, możesz rozpocząć od ogólnych tematów i z czasem przejść do bardziej wymagających serii – wszystko przyjdzie z czasem!

Pamiętaj, że nie warto skupiać się wyłącznie na jednej tematyce. Marketing, UX, SEM, Content czy IT – to wszystko jest ze sobą powiązane. Znajomość tych obszarów również pomoże Ci poprawić SEO.

Autor
Autor
Marcin Polak

Zostaw komentarz

Uzyskaj bezpłatną wycenę

Nagrody

Nagroda - Deloitte 2021 Nagroda - IPMA Nagroda - US Search Awards 2021 Nagroda - European eCommerce Awards 2022 Nagroda - Global Agency Awards 2022 Nagroda - European Search Awards 2022

Porozmawiajmy o Twoim SEO i SEM