.animate-view{opacity: 1 !important;}

Pozycjonowanie Shoplo

Pozycjonowanie sklepu internetowego Shoplo będzie nieodzowne, aby osiągnąć pełny potencjał ruchu organicznego w twoim ecommerce. 

Na czym polega pozycjonowanie Shoplo?

 • Analiza fraz kluczowych i ułożenie skutecznej strategii SEO
 • Ustawienie przyjaznych adresów URL, tagów title i meta description
 • Nasycenie sklepu, kategorii i produktów wartościowymi treściami
 • Stały proces link buildingu

Porozmawiajmy o tym, zwiększyć sprzedaż w twoim sklepie!

Skontaktuj się z nami

Pozycjonowanie stron
na Shoplo

Twój sklep internetowy jest postawiony na Shoplo? To znakomicie! Już teraz możesz postarać się o to, żeby stał się też znacznie lepiej widoczny w sieci. Pomoże w tym oczywiście pozycjonowanie Shoplo. Kiedy Twój sklep internetowy zostanie dostosowany pod wymagania algorytmu Google, użytkownicy zyskają większą szansę na złożenie u Ciebie zamówienia. Przekonaj się, co trzeba zrobić, aby Twój sklep był SEO-friendly.

SEO na Shoplo
Dlaczego warto?

Shoplo oparte jest na modelu SaaS, co oznacza, że klient, aby móc prowadzić swój sklep internetowy, musi uiścić co miesiąc stałą opłatę. Pomimo tego, że Shoplo jest coraz chętniej wykorzystywane przez firmy, to jednak nadal nie dorównuje popularnością takim CMS-om, jak PrestaShop czy Magento. Poznaj bliżej Shoplo, aby przekonać się, jakie daje możliwości, także te związane z pozycjonowaniem.

Shoplo
Krótka charakterystyka

Każdy klient, który zdecydował się postawić sklep na Shoplo, musi też przygotować się na stałe koszty abonamentowe. Różnią się one od siebie w zależności od tego, na jaki plan abonamentowy postawisz. Ceny rozpoczynają się od 49 zł za miesiąc, a kończą na ok. 299 zł za miesiąc. Podczas wybierania konkretnego pakietu warto przede wszystkim zwracać uwagę na to, jak dużo produktów sprzedajesz aktualnie i ile będziesz sprzedawał ich w przyszłości. Do tego droższe plany abonamentowe gwarantują więcej specjalistycznych funkcji, takich jak możliwość ustawienia dwóch wersji językowych czy monitorowania porzuconych koszyków.

Co wyróżnia Shoplo od innych CMSów?

W szczególności warto zwrócić uwagę na to, że Shoplo daje wiele możliwości związanych z optymalizacją sklepu. Wbudowane już mechanizmy pozwalają na dodawanie meta tagów do każdej podstrony, tytułów oraz opisów alternatywnych. Bez obawy można też dowolnie edytować treści na stronie, ale też efekty graficzne, aby sklep był bardziej spersonalizowany. Jak widać Shoplo to dość elastyczny CMS, którego można z powodzeniem dostosować nie tylko do swoich potrzeb, ale też do oczekiwań użytkowników oraz do algorytmu Google.

Przykład strony opartej na Shoplo

shoplo przykład sklepu

Dla kogo jest Shoplo?

Tak naprawdę w pierwszej kolejności to doskonałe rozwiązanie dla bardzo małych sklepów, które oferują nie więcej niż 20 produktów. Wtedy koszty prowadzenia takiego sklepu online są mniejsze niż 50 zł miesięcznie, zatem nie stanowią właściwie żadnego obciążenia. Oczywiście w razie potrzeby warto też sięgnąć po bardziej rozbudowane pakiety, kiedy Twój biznes się rozrośnie. Duże sklepy powinny jednak rozważyć, czy ten CMS będzie na pewno najlepszą dostępną opcją.

Shoplo a SEO

W szczególności warto zwrócić uwagę na Shoplo w kontekście optymalizacji SEO. Tym bardziej że zakres funkcjonalności, jaki oferuje ten CMS, jest dość spory. Oto najważniejsze opcje:

 • możliwość edycji plików znajdujących się na serwerze,
 • edycja meta tagów – opisów i tytułów na każdej podstronie,
 • swoboda związana z edycją treści na stronie,
 • możliwość edycji szablonu,
 • dodawanie opisów alternatywnych do zdjęć,
 • tworzenie przyjaznych adresów URL,
 • w pełni responsywny sklep online,
 • możliwość wdrożenia dwóch wersji językowych witryny,
 • łatwe wygenerowanie przekierowania na stronie.
 • dostęp do darmowych i płatnych pluginów.
Zamów bezpłatną wycenę

Przykłady wtyczek do Shoplo,
które wspierają SEO

Shoplo stara się jak najbardziej ułatwić nam proces pozycjonowania i optymalizacji witryny. Dlatego też udostępnia kilka znaczących pluginów, dzięki którym znacznie szybciej i skuteczniej Twój sklep może wyprzedzić konkurencję i znaleźć się w czołówce wyszukiwań Google. Oto kilka przykładowych rozszerzeń, na które warto postawić:

1. SEO Report

Ten dodatek, jak sama nazwa wskazuje, ma wspomóc działania związane z SEO w obrębie Twojego sklepu. Wystarczy, że podasz słowa kluczowe, które zostały wykorzystane na konkretnej podstronie, a narzędzie podpowie Ci, czy zostały one użyte odpowiednio często, aby mogły walczyć o czołowe pozycje w Google. Raport, który wygeneruje ten plugin, będzie znakomitą wskazówką dla specjalisty SEO, ale też dla Ciebie, jeśli chcesz  osobiście zająć się optymalizacją.

2. Shoplo Reviews

Tym razem wtyczka da Twoim klientom możliwość pozostawienia opinii oraz wystawienia ocen zakupionym produktom. Dzięki temu zarówno pokażesz nowym klientom, że warto wybierać Twoją ofertę, zwiększysz wiarygodność, jak i sprawisz, że więcej contentu znajdzie się na Twojej witrynie, co zawsze jest mile widziane przez Google. Tym bardziej że w opiniach na pewno znajdzie się nazwa produktu, czy jego szczegółowe cechy, które będą frazami kluczowymi.

3. Upsell

Ciekawym dodatkiem jednocześnie wspierającym działania promocyjne sklepu, jak i podnoszące sprzedaż, jest Upsell. Kiedy najpierw odpowiednio zoptymalizujesz towary, aby były widoczne w sieci, to później możesz pokusić się o instalację tego dodatku. Sprawisz w ten sposób, że klientowi wyświetlą się także dobra komplementarne, które spełnią jeszcze więcej potrzeb klienta. W końcu nie tylko pozycjonowanie Shoplo sprawia, że Twoje zyski rosną – techniki sprzedaży również znakomicie się tutaj sprawdzają.

Jak pozycjonować
stronę opartą na Shoplo?

Pozycjonowanie sklepu Shoplo wymaga wdrożenia konkretnej strategii. Poznaj kilka najważniejszych czynności, które trzeba wykonać, żeby czerpać korzyści, płynące ze zdobywania coraz to wyższych pozycji w wyszukiwarce Google. Oto one:

Jak pozycjonować stronę Shoplo – krok po kroku:

 1. Sprawdzenie, czy zostały wykonane następujące operacje techniczne:
 • czy sklep jest widoczny w Google?
 • czy plik robots.txt działa poprawnie?
 • czy została wygenerowana mapa strony?
 • czy sklep jest połączony prawidłowo z GA i GSC?
 1. Wybranie słów kluczowych

Zaraz po wykonaniu powyższych czynności można przejść do jednej z najważniejszych czynności, czyli do szukania i analizowania słów kluczowych. To właśnie dzięki nim użytkownicy będą trafiali do Twojego sklepu, a Ty zaczniesz więcej zarabiać. Zwróć szczególną uwagę na to, żeby wybierać te frazy kluczowe, które generują duży ruch, a przy tym nie są zbyt konkurencyjne. Do wyboru są słowa kluczowe ogólne, szczegółowe, brandowe, lokalne czy też długi ogon.

Rodzaj frazy Przykład frazy Wolumen wyszukiwania
ogólna pozycjonowanie 5400
long-tail pozycjonowanie Shoplo 10
long-tail Shoplo SEO 20

 

  1. Napisanie tekstów

Po tym, jak już zostaną znalezione wszystkie korzystne dla Twojego biznesu słowa kluczowe, warto przejść do sedna sprawy. Mowa tutaj oczywiście o pisaniu tekstów. Konieczne jest zadbanie o to, żeby każdy z nich nie był krótszy niż 300 wyrazów. Będzie to wtedy zgodne z wymaganiami Google. Warto dodać treści na podstrony zakładkowe, produktowe czy też w miejsca, gdzie znajduje się lista towarów, wchodzących w skład tej samej kategorii.

  1. Optymalizacja techniczna sklepu, która musi mieć miejsce na każdej podstronie:
 • unikalne title,
 • dodanie meta opisów na każdą podstronę,
 • stworzenie nagłówków H1-H3.
  1. Zdobywanie linków zewnętrznych do Twojej witryny, dzięki którym można skutecznie zwiększyć jej wiarygodność i autorytet.
Zamów bezpłatną wycenę

Jak wygląda pozycjonowanie
z Delante

Pozycjonowanie SEO – wybór słów kluczowych

Wybór słów kluczowych
Pierwszy krok to analiza ruchu – na tej podstawie powstaje strategia działania. Następnie dobieramy najlepsze i najbardziej konwertujące frazy kluczowe.

pozycjonowanie zagraniczne – Różnice w wyszukiwarkach

Audyt
SEO

Obszerny audyt strony, który uwzględnia parametry mające wpływ na pozycję strony w wynikach wyszukiwania oraz określa potrzeby optymalizacyjne.

pozycjonowanie międzynarodowe – optymalizacja techniczna

Optymalizacja techniczna
Optymalizacje techniczne mają pomóc zrozumieć robotom Google zawartość Twojej strony.

budowanie treści w SEO zagranicznym

Budowanie
treści

Budowanie treści na stronę oraz tych, które będą wykorzystane w procesie link buildingu, to kolejny etap pracy nad widocznością Twojej strony.

Optymalizacja
treści

Odpowiednio zoptymalizowane treści będą miały duży wpływ na pozycjonowanie Twojej strony internetowej na Shoplo.

Jakościowy
link building

W ramach link buildingu istotne jest tworzenie wartościowych odnośników, których źródła są zróżnicowane i wysokiej jakości.

pozycjonowanie stron w internecie – optymalizacja treści

Analiza
i raportowanie

Analiza ruchu, mierzenie wpływu działań SEO na sprzedaż, a także podsumowanie wykonanych działań to część naszych cyklicznych raportów.

Konsultacje
ze specjalistą

Kontakt z klientem jest dla nas bardzo ważny dlatego chętnie omówimy z Tobą audyt, comiesięczny raport czy też porozmawiamy o bieżących sprawach.

Shoplo a pozycjonowanie
wady i zalety

Shoplo – zalety Shoplo – wady
Łatwa optymalizacja witryny Płatne rozwiązanie, generuje stały koszt
Swoboda podczas edycji szablonu sklepu Brak dostępu do FTP
Możliwość edycji plików znajdujących się na serwerze

Narzędzia z których korzystamy

Google Analytics Search Console Semstorm Senuto Ahrefs Semrush Clusteric Screaming Frog MOZ Tag Manager

Zacznij zwiększać obecność swojej marki
w Internecie!

1.

Umów się na rozmowę

Daj nam znać jeśli potrzebujesz pomocy z SEO i/albo SEM. Wypełnij formularz i podaj swój URL. Wybierz preferowaną formę kontaktu. Odezwiemy się do Ciebie w 48h.

2.

Poznajmy się

Powiedz nam nieco więcej o Twoim biznesie online: jakie cele chcesz zrealizować i jakie przeszkody stoją obecnie na Twojej drodze do ich osiągnięcia.

3.

Analiza SEO

Przyjrzymy się dokładnie Twojej stronie. Kiedy już zbierzemy wszystkie niezbędne informacje, wytyczymy najszybszą drogę do osiągnięcia Twoich celów dzięki SEO.

4.

Twój indywidualny plan SEO

Dostajesz swój całkowicie spersonalizowany plan działania z kilkoma wariantami cenowymi. Przejdziemy przez niego razem, żeby pokazać Ci, w jaki sposób strategia SEO poprawi rankingi Twojej strony.

Nagrody Delante

Nagroda - Global Agency Awards 2024 Nagroda - Global Search Awards 2024 Nagrody - European Search Awards 2024 Nagroda - Gazele Biznesu 2023 Nagroda - Global Search Awards 2023 Nagroda - European eCommerce Awards 2022 Nagroda - European Search Awards 2022 Nagroda - Global Agency Awards 2022 Nagroda - IPMA Nagroda - Gazele Biznesu 2022 Nagroda - Global Search Awards 2022 Nagroda - Global Digital Excellence Award 2022 Nagroda - Deloitte 2021 Nagroda - US Search Awards 2021