.animate-view{opacity: 1 !important;}

Pozycjonowanie szerokie

Zależy Ci na szybkim zwiększeniu ruchu? Pozycjonowanie szerokie, polegające na pozycjonowaniu wielu rozbudowanych fraz, tzw. long tail, to najlepsze rozwiązanie, by sprowadzić konkretnych użytkowników na stronę.
Zamów bezpłatną wycenę
Długie frazy to dobre frazy

Wraz z rozwojem Internetu zmienia się także nasz sposób korzystania z niego. Chcąc kupić nowe obuwie, nie wpisujemy już w Google “buty”, a uściślamy pytanie i szukamy “czarnych eleganckich butów męskich oxford”. W tej chwili większość zapytań kierowanych do Google składa się z 4 i więcej słów. Jest to tak zwane wyszukiwanie fraz długiego ogona (z ang. long tail). Algorytm Google rozwinął się i coraz dokładniej – i bardziej efektywnie – odpowiada na takie zapytania. Pozwala to użytkownikom w znacznie krótszym czasie znaleźć szczegółową i precyzyjną odpowiedź na zadane przez nich pytania.

Dlatego w Delante dokładnie w taki sposób podchodzimy do optymalizacji stron naszych Klientów. Pozycjonowanie szerokie to najbardziej zaawansowana forma pozycjonowania – tu nie chodzi tylko o uzyskanie jak najwyższej pozycji dla kilku ustalonych fraz. Naszym głównym celem jest zwiększenie całościowego ruchu organicznego na stronie Klienta poprzez poprawę pozycji bardzo szerokiej (stąd nazwa) listy fraz kluczowych.

Dlaczego warto postawić na
long tail

Frazy typu long tail to rozbudowane, szczegółowe frazy, które mają na celu przyciągnięcie na stronę zdecydowanych i świadomych swoich potrzeb użytkowników. Frazy te składają się zazwyczaj z 4 lub więcej słów i dokładnie charakteryzują dany produkt czy usługę. Prowadzą do konwersji częściej niż frazy ogólne.

Posłużmy się przykładem.

 • Fraza ogólna: „zegarek”
 • Fraza long tail: „zegarek damski na złotej bransolecie”

Fraza długiego ogona nie tylko będzie łatwiejsza do wypozycjonowania, ze względu na mniejszą konkurencyjność w sieci, ale i trafi do użytkowników, którzy mają konkretne i sprecyzowane oczekiwania – szukają „zegarka damskiego na złotej bransolecie”. Ten typ optymalizacji sprawdzi się więc doskonale dla sklepów internetowych oraz stron, które posiadają duże ilości treści (serwisy informacyjne, blogi, portale itp.).

Wiemy, że jest to skuteczny sposób na zwiększenie wartościowego ruchu organicznego, a także podwyższenie współczynnika konwersji, dlatego doradzamy go większości naszych Klientów.

Wdrożenie praktycznych wskazówek pani Mileny sprawiło, że moja strona wystrzeliła w Google. Ilość fraz w pierwszej 10 organicznych wyników wyszukiwania podwoiła się w ciągu zaledwie 5 miesięcy. W czasie jednorazowego projektu dostałam szczegółowe instrukcje jak działać i radę z jakich narzędzi korzystać, aby osiągnąć optymalny efekt. Wszystko dopasowane do specyfiki i skali mojej działalności oraz wytłumaczone z cierpliwością i w zrozumiały dla laika sposób.

Inwestycja w moją współpracę z Delante już dawno się zwróciła, dlatego szczerze polecam każdemu, kto chce profesjonalnie zająć się SEO swojego bloga.

Marta Lazar

Owner & Managing Partner

Pozycjonowanie szerokie
Dlaczego warto to robić z Delante?

Jesteśmy jedną z pierwszych polskich agencji SEO, które stosują pozycjonowanie szerokie. Wygenerowaliśmy dzięki temu wzrosty ruchu organicznego dla bardzo wielu firm: zarówno sklepów internetowych jak i niewielkich stron firmowych.

Nagrody Delante

Nagroda - Deloitte 2021 Nagroda - European eCommerce Awards 2022 Nagroda - European Search Awards 2022 Nagroda - Global Agency Awards 2022 Nagroda - IPMA Nagroda - US Search Awards 2021 Nagroda - Gazele Biznesu 2022 Nagroda - Global Digital Excellence Award 2022 Nagroda - Global Search Awards 2022 Nagroda - Global Search Awards 2023 Nagroda - Gazele Biznesu 2023
Zamów bezpłatną wycenę

Co zyskujesz z procesem szerokim Delante?

1.

Pozycje

Google Cię kocha i Ty kochasz Google. Twoja strona internetowa znajduje się wysoko w wynikach wyszukiwania na różne frazy Long Tail, najważniejsze dla Twoich celów biznesowych.

2.

Użytkowników

Czyli ludzi, którzy znaleźli w Twojej ofercie dokładnie to, czego szukali w wyszukiwarce Google. Wpływa to na wzrost Twojej sprzedaży i pozytywne wrażenia związane z Twoją firmą.

3.

Ruch

Pozycjonowanie szerokie, z racji że podbija frazy Long Tail, dociera dokładnie do potrzeb użytkowników Google, powoduje skuteczne wzrosty w ruchu organicznym na Twojej stronie.

4.

Wzrosty

Są odpowiedzią na osiągane przez Ciebie wyższe pozycje w Google i większy ruch organiczny. Wzrasta Twoja sprzedaż produktów, usług, itp. Zauważyć to możesz nawet po 2-3 miesiącach.

Co mówią o nas nasi klienci

Zamów bezpłatną wycenę

Długo szukaliśmy partnera SEO i Delante okazało się strzałem w dziesiątkę. Procesy dostosowane do naszych potrzeb i branży, adekwatne rekomendacje developerskie a przede wszystkim wyniki, jakich oczekiwaliśmy.

Piotr Szalasny

E-Commerce Manager

Pobierz darmowe narzędzia wspierające SEO i marketing!

Pobierz

Narzędzia z których korzystamy

Google Analytics Search Console Semstorm Senuto Ahrefs Semrush Clusteric Screaming Frog MOZ Tag Manager

FAQ – najczęściej zadawane pytania
o pozycjonowanie szerokie

Czym są frazy typu long tail?

Frazy długiego ogona (tzw. long taile) to frazy rozbudowane, szczegółowe, które mają za zadanie opisywać precyzyjnie dany produkt czy usługę i trafiać dzięki temu do zdecydowanych użytkowników (co wpływa pozytywnie na konwersję). Tego typu frazy mają mniejszy wolumen wyszukiwania, ale łatwiej je wypozycjonować.

Przykład:

 • Fraza ogólna: zegarek męski
 • Fraza typu long tail: zegarek męski ze skórzanym paskiem

Czym charakteryzuje się pozycjonowanie szerokie?

Pozycjonowanie szerokie bazuje na pozycjonowaniu dużej ilości long tailowych (precyzyjnych, rozbudowanych) fraz, których wyszukiwać będą zdecydowani użytkownicy. Dzięki indywidualnie dobranym do danego biznesu frazom, jesteśmy w stanie w szybszym czasie (w porównaniu do pozycjonowania fraz ogólnych) osiągnąć zadowalające efekty w postaci wzrostu widoczności i wartościowego ruchu na stronie.

Pozycjonowanie szerokie będzie dobrym wyborem szczególnie w przypadku branży e-commerce i stron, które posiadają dużą ilość treści.

Jakie zalety ma pozycjonowanie szerokie?

Wśród zalet pozycjonowania szerokiego wyróżnić możemy m.in.:

 • szybsze efekty (ze względu na większą precyzję i mniejszą konkurencyjność fraz),
 • większą sprzedaż/ilość konwersji (dzięki frazom long tail trafiamy do zdecydowanych użytkowników),
 • pozytywny wpływ na ogólne frazy,
 • mniejsze ryzyko nałożenia filtra przez Google (jeśli pozycjonujemy większą ilość zróżnicowanych fraz, to jest to o wiele bardziej naturalne),
 • mniejsze koszty (frazy ogólne wymagają o wiele więcej czasu i pracy Specjalisty, co wiąże się z kosztami).

Ile kosztuje pozycjonowanie szerokie?

Cena pozycjonowania szerokiego uzależniona jest od wielu czynników, dlatego też nie jesteśmy w stanie jednoznacznie określić jej wysokości. Koszt SEO to kwestia bardzo indywidualna, a wpływają na niego m.in. takie elementy jak:

 • aktualna widoczność witryny w wyszukiwarce,
 • aktualny stopień optymalizacji technicznej strony,
 • historia domeny oraz jej autorytet,
 • wielkość strony internetowej,
 • branża, a także jej konkurencyjność w określonym regionie.

Zastanawiasz się, ile może kosztować pozycjonowanie szerokie Twojej strony? Zamów bezpłatną wycenę!

Dowiedz się więcej o
pozycjonowaniu szerokim z naszego bloga

Zacznij zwiększać obecność swojej marki
w Internecie!

1.

Umów się na rozmowę

Daj nam znać jeśli potrzebujesz pomocy z SEO i/albo SEM. Wypełnij formularz i podaj swój URL. Wybierz preferowaną formę kontaktu. Odezwiemy się do Ciebie w 48h.

2.

Poznajmy się

Powiedz nam nieco więcej o Twoim biznesie online: jakie cele chcesz zrealizować i jakie przeszkody stoją obecnie na Twojej drodze do ich osiągnięcia.

3.

Analiza SEO

Przyjrzymy się dokładnie Twojej stronie. Kiedy już zbierzemy wszystkie niezbędne informacje, wytyczymy najszybszą drogę do osiągnięcia Twoich celów dzięki SEO.

4.

Twój indywidualny plan SEO

Dostajesz swój całkowicie spersonalizowany plan działania z kilkoma wariantami cenowymi. Przejdziemy przez niego razem, żeby pokazać Ci, w jaki sposób strategia SEO poprawi rankingi Twojej strony.

Agencja SEO w Krakowie - Pozycjonowanie

Porozmawiajmy o twoim SEO

Porozmawiajmy o Twoim SEO i SEM