Pozycjonowanie

Pozycjonowanie szerokie

Zależy Ci na szybkim zwiększeniu ruchu? Pozycjonowanie wielu rozbudowanych fraz (Long Tail) to najlepsze rozwiązanie, by sprowadzić konkretnych użytkowników.

Długie frazy to dobre frazy dla SEO

Długie frazy to dobre frazy

Razem z rozwojem Internetu zmienia się także nasz sposób korzystania z niego. Tak samo jest z wyszukiwarką. Chcąc kupić nowe obuwie, nie wpisujemy już w Google “buty” lecz uściślamy pytanie i szukamy “czarnych eleganckich butów męskich oxford”. W tej chwili większość zapytań kierowanych do Google składa się z 4 i więcej słów. Jest to tak zwane wyszukiwanie fraz długiego ogona (z ang. Long Tail). Użytkownicy chcą znaleźć odpowiedź na swoje pytanie szybciej i zadowala ich tylko precyzyjny odzew. Algorytm Google rozwinął się i coraz dokładniej i bardziej efektywnie odpowiada na takie zapytania. Pozwala to użytkownikom w znacznie krótszym czasie znaleźć szczegółową i konkretną odpowiedź.
Dlatego w Delante dokładnie w taki sposób podchodzimy do optymalizacji stron naszych Klientów. Jest to najbardziej zaawansowana forma pozycjonowania, ponieważ nie chodzi nam tylko o uzyskanie jak najwyższej pozycji dla kilku, ustalonych fraz. Głównym celem naszego pozycjonowania szerokiego jest zwiększenie całościowego ruchu organicznego na stronie poprzez poprawę pozycji bardzo szerokiej (stąd nazwa) listy fraz kluczowych.
Ten typ optymalizacji sprawdza się doskonale dla sklepów internetowych oraz stron, które posiadają duże ilości treści (serwisy informacyjne, blogi, portale itp.). Wiemy, że jest to skuteczny sposób, dlatego doradzamy go większości naszych Klientów.

Jak to działa?

  • Rozpoczynając nową współpracę, należy na początku dobrze określić indywidualne cele biznesowe Klienta. Najczęściej głównym celem jest zwiększenie liczby odwiedzin na stronie, które generują oczekiwane konwersje (zakup, wysłanie zapytania ofertowego, kontakt itp.).
  • Następnie w oparciu o analizę strony oraz jej analityki, wybieramy frazy kluczowe, które najbardziej odpowiadają Twojemu biznesowi, najczęściej są wyszukiwane przez użytkowników oraz mają największe szanse podnieść swoje pozycje w niedługim czasie.
  • Najważniejszym czynnikiem wspomagającym proces pozycjonowania szerokiego jest odpowiednia optymalizacja wszystkich podstron Twojej domeny oraz ich rozbudowa. Zanim zaczniemy proces, badamy dokładnie Twoją stronę, aby ustalić elementy, które priorytetowo należy zmienić. Ważne jest to, aby pamiętać że proces tak zaawansowanej optymalizacji technicznej jest stały i wymaga systematycznego zaangażowania oraz testowania nowych, innowacyjnych rozwiązań. Nie wszystko co działa na jednej stronie, przyniesie takie same efekty na drugiej. Niestety nie ma gotowych recept na udane SEO.
  • Dla uzyskania jak najlepszych efektów, należy ciągle rozbudowywać stronę o nowe treści. Ich podstawową zaletą z punktu widzenia pozycjonowania jest to, że mogą zawierać w sobie bardzo wiele fraz kluczowych Long Tail, których szukają potencjalni użytkownicy strony (zachęcamy do zaglądnięcia do naszej oferty SEO Copywritngu).
  • Zoptymalizowane przez nas strony powinny zostać dodatkowo dolinkowane z zewnątrz, aby podnieść zaufanie wyszukiwarki do Twoich treści. Linki te powinny oczywiście być tworzone ręcznie i pochodzić tylko z wysokiej jakości źródeł. Zaawansowany proces Link Building to czynnik bardzo mocno oddziałujący na SEO.
  • Co najważniejsze dla Ciebie – jesteśmy z Tobą w stałym kontakcie. Na bieżąco pokazujemy Ci jak wyglądają nasze działania nad Twoją stroną. Zawsze chętnie i wyczerpująco odpowiemy na wszystkie pytania. Zależy nam, żebyśmy wspólnie pracowali nad Twoją witryną. Co miesiąc będziemy informować Cię w dokładnych raportach na temat tego, jakie wzrosty ruchu organicznego generuje Twoja strona oraz jak wyglądają pozycje monitorowanych fraz.

Wykorzystywane narzędzia

Aby zapewnić najwyższy poziom naszych usług w procesie pozycjonowania szerokiego używamy między innymi następujących narzędzi:

Dlaczego warto to robić z Delante?

Warto zdecydować się na nasze pozycjonowanie szerokie, ponieważ od momentu, gdy postanowiliśmy się na nim skupić, nasi Klienci obserwują na swoich stronach znaczne wzrosty odwiedzin, które częściej przekuwają się w potencjalne sytuacje sprzedażowe.
Delante jest najlepszym przykładem, jak pozycjonowanie szerokie korzystnie wpływa na podnoszenie ruchu organicznego.
Co ważne – jesteśmy jedną z pierwszych polskich agencji SEO, które stosują tę metodę. Wygenerowaliśmy dzięki niej wzrosty ruchu organicznego dla bardzo wielu firm: zarówno sklepów internetowych jak i niewielkich stron firmowych.

Co zyskujesz z procesem szerokim Delante?

1.

Pozycje

Google Cię kocha i Ty kochasz Google. Twoja strona internetowa znajduje się wysoko w wynikach wyszukiwania na różne frazy Long Tail, najważniejsze dla Twoich celów biznesowych.

2.

Użytkowników

Czyli ludzi, którzy znaleźli w Twojej ofercie dokładnie to, czego szukali w wyszukiwarce Google. Wpływa to na wzrost Twojej sprzedaży i pozytywne wrażenia związane z Twoją firmą.

3.

Ruch

Pozycjonowanie szerokie, z racji że podbija frazy Long Tail, dociera dokładnie do potrzeb użytkowników Google, powoduje skuteczne wzrosty w ruchu organicznym na Twojej stronie.

4.

Wzrosty

Są odpowiedzią na osiągane przez Ciebie wyższe pozycje w Google i większy ruch organiczny. Wzrasta Twoja sprzedaż produktów, usług, itp. Zauważyć to możesz nawet po 2-3 miesiącach.