.animate-view{opacity: 1 !important;}

Tygodniowy przegląd nowinek PPC (18.12.2023 – 22.12.2023)

1min.

Komentarze:0

Tygodniowy przegląd nowinek PPC (18.12.2023 – 22.12.2023)d-tags
29 grudnia 2023
Sprawdź, co działo się w ostatnim czasie w świecie PPC! Nowe statystyki w Performance Max i Demand Gen oraz nowe opcje planowania budżetu w Meta Ads!

1min.

Komentarze:0

Nowe zakładki w Statystykach wyszukiwanych haseł w Performance Max

Dostępne w Studium klientów statystyki dotyczące wyszukiwanych haseł wzbogacone zostały o dodatkowe widoki. Od teraz możliwa jest filtracja haseł w kategoriach takich jak “Najwyższa skuteczność”, “Zyskujące popularność” oraz “Najpopularniejsze”.

screen z panelu Google Ads

źródło: Panel Google Ads

Statystyka “Utrzymanie uwagi odbiorców” w analizie wideo kampanii Demand Gen

Nowa statystyka w kampanii Demand Gen prezentuje procent odbiorców, którzy obejrzeli dany procent filmu reklamowego. Może ona okazać się pomocna w analizie jakości materiału wideo, wskazując w którym momencie widz traci swoją uwagę. 

Analizie można poddać formaty takie jak In-Stream, Shorts oraz Plik danych. W określonych przypadkach możliwe jest również zbadanie retencji określonych segmentów odbiorców ze względu na wiek, płeć, urządzenie, grupę reklam oraz kampanię.

screen z panelu Google Ads

źródło: Panel Google Ads

Funkcja planowania budżetu w Meta Ads

Podczas ustalania budżetu na poziomie zestawu reklam w Meta Ads, możliwe jest teraz zaplanowanie zwiększenia go z wyprzedzeniem, wybierając określone dni i godziny. Funkcjonalność ta okazać może się wyjątkowo użyteczna na przykład w okresach cechujących się zwiększoną sprzedażą.

screen z panelu Meta Ads

źródło: Panel Meta Ads

Zestaw reklam z zaplanowanym w ten sposób budżetem zidentyfikować można dzięki podpisowi “Zakres dzienny” zamiast standardowemu “Dzienny”.

screen z panelu Meta Ads

źródło: Panel Meta Ads

Autor
Michał Szydlowski
Autor
Michał Szydłowski

Junior SEM Specialist

Autor
Michał Szydlowski
Autor
Michał Szydłowski

Junior SEM Specialist

Zostaw komentarz

Uzyskaj bezpłatną wycenę

Nagrody

Nagroda - Deloitte 2021 Nagroda - IPMA Nagroda - US Search Awards 2021 Nagroda - European eCommerce Awards 2022 Nagroda - Global Agency Awards 2022 Nagroda - European Search Awards 2022

Porozmawiajmy o Twoim SEO i SEM