.animate-view{opacity: 1 !important;}

WordPress 5.9 wprowadza wiele innowacji w nowej aktualizacji oprogramowania

2min.

Komentarze:0

WordPress 5.9 wprowadza wiele innowacji w nowej aktualizacji oprogramowania
11 lutego 2022
WordPress to bez wątpienia lider na rynku CMS. Właśnie ukazała się nowa wersja tego oprogramowania, czyli WordPress 5.9, która wprowadza wiele ulepszeń.

2min.

Komentarze:0

Niedawno pojawiła się aktualizacja WordPress 5.9. Niesie ona za sobą wiele usprawnień. Do najważniejszych z nich należą:

Zastąpienie elementów kodu gotowymi rozwiązaniami w postaci edytowalnych motywów

Deweloperzy WordPress stworzyli gotowy motyw oparty na blokach, pozwalający modyfikować rozmieszczenie elementów w ramach tego motywu. Do tej pory można było dokonać takich zmian wyłącznie przy pomocy kodu. Zestawienie wszystkich ustawień w jednym motywie otwiera wiele możliwości przed amatorami tworzenia stron internetowych. Nowy motyw blokowy daje możliwość wyboru i dostosowania schematów układu strony wyboru czcionek pisma i układu kolorów na stronie. bloki na wordpress

Możliwość zapisywania zmian w motywach dla konkretnych szablonów

To usprawnienie, które pomaga zablokować możliwość edycji konkretnych bloków w szablonie. Dzięki niemu jesteśmy w stanie zablokować możliwość edycji kluczowych elementów na podstronie pozwalając redaktorom na swobodne tworzenie contentu. Mamy również możliwość tworzenia bloku i przypisania go do galerii. We wcześniejszych wersjach była możliwość tworzenia szablonów, ale obecne rozwiązanie jest o wiele wygodniejsze i szybsze.

Nowy domyślny motyw o nazwie Twenty Twenty-Two

WordPress co roku wypuszcza nowy unikalny motyw. Jednak to nie sam motyw będzie zaskoczeniem dla użytkowników, ale jego innowacyjne funkcje. Wraz z nowym edytowalnym motywem wprowadzono kilka usprawnień w interfejsie użytkownika. Wprowadzono nowe narzędzie pozwalające na lepsze zarządzanie topografią elementów na stronie. Z tym narzędziem wielkość obramowań, odstępów, układ kolumn nie będą już stanowiły problemu. Motyw został rozbudowany szerszą gamą wzorów blokowych. Dzięki nim użytkownik nie będzie musiał tracić czasu na personalizację podstawowych bloków, tak aby spełniały jego wymagania, tylko ma większą szansę na wpasowanie swoich potrzeb w gotowe rozwiązanie. wordpress twenty twenty-two Warto zwrócić uwagę na poprawę interfejsu listy. Wersja WordPress 5.9 pozwala przeciągać i umieszczać elementy dokładnie w to miejsce, gdzie planujemy umieścić obiekt. Został usprawniony również panel nawigacyjny zarządzania sekcją. Pojawiła się tam możliwość dodawania kotwicy HTML.

Funkcja theme.json obsługuje motywy dzieci — umożliwiając użytkownikom budowanie motywów bez znajomości kodu

Funkcja Theme.json otrzymała interfejs graficzny, dzięki któremu użytkownicy będą mogli zmieniać pewne style na całej stronie. Funkcja znajduje się w zakładce Style i pozwala na zmianę kolorystyki, czcionki i całego układu bloków w zakresie całego motywu, czyli dla wszystkich podstron jednocześnie. WordPress w ten sposób otworzył swój nowy produkt dla osób, które nie mają pojęcia o kodzie. W ten sposób zwiększył w znaczący sposób grupę docelową odbiorców, co z pewnością wpłynie na jego popularność w sieci. Nowa aktualizacja WordPressa niesie za sobą szczególnie dużo zmian pod kątem UX. Dla niektórych może to oznaczać kamień milowy w tworzeniu oprogramowania, a innym znacząco ułatwić zadanie.
Autor
Logo Delante
Autor
Delante

Delante to agencja marketingu internetowego, specjalizująca się w generowaniu ruchu na stronach z wyszukiwarek internetowych (SEO/SEM) i z reklam płatnych. Ponad 80% naszych klientów to szybko rozwijająca się branża e-commerce.

Autor
Logo Delante
Autor
Delante

Delante to agencja marketingu internetowego, specjalizująca się w generowaniu ruchu na stronach z wyszukiwarek internetowych (SEO/SEM) i z reklam płatnych. Ponad 80% naszych klientów to szybko rozwijająca się branża e-commerce.

Zostaw komentarz

Przeczytaj inne podobne posty

Uzyskaj bezpłatną wycenę

Nagrody

Nagroda - Deloitte 2021 Nagroda - IPMA Nagroda - US Search Awards 2021 Nagroda - European eCommerce Awards 2022 Nagroda - Global Agency Awards 2022 Nagroda - European Search Awards 2022

Porozmawiajmy o Twoim SEO i SEM