.animate-view{opacity: 1 !important;}

Czego o content marketingu uczy nas Kevin sam w domu?

3min.

Komentarze:0

Czego o content marketingu uczy nas Kevin sam w domu?
12 lutego 2022
Czasem po wiedzę nie trzeba sięgać daleko. Wyobraź sobie sytuację, w której rozsiadasz się w fotelu i zaczynasz oglądać znanego wszystkim Kevina - niby nic, a jednak możesz dowiedzieć się czegoś o content marketingu!

3min.

Komentarze:0

Czasem po wiedzę nie trzeba sięgać daleko. Wyobraź sobie sytuację, w której w świąteczne dni rozsiadasz się w fotelu i zaczynasz oglądać znanego wszystkim Kevina. Niby poświęcasz się rozrywce, popijasz herbatę z cytryną i przegryzasz w międzyczasie serniczek babci, ale jednak… czegoś się uczysz. I to z content marketingu! Jeśli należysz do tych niedowiarków, którzy pukają się teraz w czoło, to czytaj dalej. Udowodnię Ci, droga Pani lub Panie, że od rozbrykanego ośmiolatka można się czegoś przydatnego nauczyć.  

Kevin i jego plan

Przenieśmy się do świata filmu, do momentu gdy rezolutny chłopiec dowiaduje się o tym, że dwójka złodziei planuje ograbić jego domostwo. Pamiętasz, za co w pierwszej kolejności się zabiera? Wyciąga kredki, flamastry i… rozrysowuje strategiczny plan walki. W content marketingu sprawa ma się nieco inaczej. Tu nie chcemy odstraszać klientów, a wręcz przeciwnie - przyciągnąć ich do siebie. Podstawowa zasada pozostaje jednak taka sama - bez skrupulatnie opracowanego planu nic z tego nie wyjdzie. Właśnie dlatego jeśli chodzi o content marketing - strategia jest obowiązkowa. Strategia w content marketingu jest ważna  

Jak stworzyć plan, który wypali?

Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę to, kim jest nasz odbiorca. Pomyślmy znowu o Kevinie - nie byłby w stanie zastawić trafnych pułapek, gdyby nie wiedział, kto planuje nawiedzić jego dom. Spodziewał się jednak dwóch dorosłych mężczyzn i znał ich intencje, dzięki czemu mógł dokładnie zaplanować to, co powinien zrobić. Podobnie jest w content marketingu - jeśli zrozumiemy osobę, dla której prowadzimy biznes, będziemy wiedzieć, co i jak jej zaoferować.   Sprytny Kevin, nierozgarnięty HarryContent marketing - czego uczy nas Kevin? Tworząc strategię, warto scharakteryzować odbiorców firmy, opisując na kartce lub w programie ich modelowe postacie. Możesz nadać im nawet imiona, dzięki czemu staną się dla Ciebie bliższe i realniejsze. Spróbuj określić je jak najdokładniej, na przykład poprzez opis ich potrzeb, wieku, charakteru pracy i zainteresowań. W stworzeniu szczegółowego portretu person może pomóc Ci ta aplikacja.    

Temat, na którym warto zawiesić oko

Jeśli masz już swoich modelowych odbiorców, to powinieneś także potrafić przewidzieć tematy treści, które ich zainteresują. Skompletuj najlepsze tytuły, a także zastanów się, jakie formy wyrazu będą dla nich najlepsze. Artykuł, ebook, webinarium? Śmiało korzystaj z możliwości, które daje Ci internetowy content marketing.  

Strategiczne miejsca

Żelazko z piwnicy i wiatrak w salonie - mały protagonista ze znanego filmu wiedział, w jakich miejscach ustawić niespodzianki dla złodziei. Podobnie Ty - nie rzucaj własnych wartościowych treści w próżnię. Promuj swoją działalność w tych mediach społecznościowych, w których możesz znaleźć modelowych odbiorców. Prowadzisz biznes w branży rozrywkowej - może Facebook? Robisz coś ręcznie? Przemyśl, czy nie założyć konta na Pintereście. Obracasz się w towarzystwie biznesowym? Załóż konto na LinkedIn. A może planujesz pokazać czytelnikom, z jakim zaangażowaniem i pasją pieczesz swoje pyszne bułeczki? Nagraj to i zaprezentuj im na coraz popularniejszym YouTube!  

Trzymaj się planu, ale działaj też spontanicznie

Pamiętasz, kiedy w filmie Kevin był zmuszony działać szybko i wręcz instynktownie? Miało to zazwyczaj miejsce wtedy, gdy któraś z pułapek nie zadziałała lub włamywacze dali radę jej uniknąć. Przygotuj się na to, że jeśli chodzi o content marketing - strategia nie jest czymś, czego należy się zawsze kurczowo trzymać. W nawet idealnie zaplanowanym projekcie z czasem znajdą się miejsca na poprawki i drobne zmiany. Zmieniają się możliwości internetu, zmieniają się także media. Wprowadzenie ulepszeń jest nie tylko nieuniknione, ale i mile widziane. Nie bój się ich, trzymaj się jednak tych podstawowych i najważniejszych punktów opracowanej na początku strategii.   Źródła zdjęć:
Autor
Logo Delante
Autor
Delante

Delante to agencja marketingu internetowego, specjalizująca się w generowaniu ruchu na stronach z wyszukiwarek internetowych (SEO/SEM) i z reklam płatnych. Ponad 80% naszych klientów to szybko rozwijająca się branża e-commerce.

Autor
Logo Delante
Autor
Delante

Delante to agencja marketingu internetowego, specjalizująca się w generowaniu ruchu na stronach z wyszukiwarek internetowych (SEO/SEM) i z reklam płatnych. Ponad 80% naszych klientów to szybko rozwijająca się branża e-commerce.

Zostaw komentarz

Uzyskaj bezpłatną wycenę

Nagrody

Nagroda - Deloitte 2021 Nagroda - IPMA Nagroda - US Search Awards 2021 Nagroda - European eCommerce Awards 2022 Nagroda - Global Agency Awards 2022 Nagroda - European Search Awards 2022

Porozmawiajmy o Twoim SEO i SEM