Bootstrap

Bootstrap – co to? – Definicja

Bootstrap to popularny framework HTML, CSS i JavaScript, który ułatwia tworzenie responsywnych stron internetowych. Lekki i łatwy w obsłudze Bootstrap jest często wykorzystywany przez web developerów na całym świecie. Jest to bardzo znany zbiór bibliotek open-source, który ułatwia tworzenie responsywnych stron internetowych.

Bootstrap jest łatwy w użyciu i pozwala na szybkie tworzenie stron internetowych. Jest on także dostępny za darmo dla wszystkich.

bootstrap

Framework Bootstrap – jak działa?

Framework Bootstrap opiera się na 12 kolumnowym układzie. Dzięki temu można łatwo dostosować stronę internetową do różnych rozmiarów ekranów. Jest on także wyposażony w szereg gotowych elementów, takich jak przyciski, formularze czy menu. Dzięki temu tworzenie stron internetowych jest łatwe i szybkie.

Historia BootStrapa

Bootstrap został stworzony przez Marka Otto i Jacoba Thorntona z Twittera. Początkowo był on wewnętrzną biblioteką używaną w firmie. W 2011 roku został udostępniony jako open-source, a rok później stał się jednym z najpopularniejszych projektów na GitHub.

Warto korzystać z BootStrap (framework)?

Tak, Bootstrap framework jest dobrym narzędziem i ma wiele zalet. Jest łatwy w użyciu i można korzystać z niego za darmo. Ułatwia też tworzenie interfejsu. Trzeba natomiast uważać, ponieważ stworzony kod może być dosyć prosto skopiowany przez innych.

Natomiast jest to narzędzie, chociaż dosyć stare, wciąż wykorzystywane przez programistów, dlatego warto się mu przyjrzeć.

Czy ta definicja była pomocna?
(0)
Autor
Delante to agencja marketingu internetowego, specjalizująca się w generowaniu ruchu na stronach z wyszukiwarek internetowych (SEO/SEM) i z reklam płatnych. Ponad 80% naszych klientów to szybko rozwijająca się branża e-commerce.

Ostatnio na naszym blogu

Jesteś ciekawy, jak wygląda pozycjonowanie sklepów internetowych, a może chcesz wejść na rynek szwajcarski i ciekawi Cię, jak wygląda pozycjonowanie zagraniczne? Na naszym blogu znajdziesz odpowiedzi na te pytania i wiele innych porad ważnych dla rozwoju Twojego biznesu

GPT-4 - rewolucja dla Chatu GPT?

GPT-4 - rewolucja dla Chatu GPT?

Wczoraj, 14 marca 2023, OpenAI wypuściło na światło dzienne GPT-4, czyli kolejną iterację ich modelu językowego, na bazie którego działa bijący rekordy popularności ChatGPT. Czy ChatGPT będzie teraz znacznie mądrzejszy?

Czytaj więcej
Jak równolegle poprawiamy SEO i dostępność stron internetowych naszych klientów?

Jak równolegle poprawiamy SEO i dostępność stron internetowych naszych klientów?

Co gdybym Ci powiedział, że 32%* spośród użytkowników odwiedzających Twoją stronę – czyli w zasadzie co trzecia osoba – nie może się po niej poruszać? Jedna na trzy osoby nie może przeczytać dostępnych treści. Co trzecia osoba ma problem z wykonaniem działań, których oczekujesz. Co trzecia osoba opuszcza Twoją witrynę, ponieważ nie może nacisnąć żadnego przycisku.

Czytaj więcej