Fragmenty opinii – nowe raporty w Search Console

Fragmenty opinii – nowe raporty w Search Console

Jeśli na Twojej stronie użytkownicy mogą dodawać opinie, oceniać produkty czy też blogposty to koniecznie sprawdź nowy raport w Google Search Console.

Ostatnio na naszym blogu: Grudniowy update algorytmu Google - December 2020 Update

W Google Search Console pojawił się nowy raport, szczególnie przydatny dla stron umożliwiających dodawanie opinii o produkcie, czy nawet gwiazdkowania contentu (patrz pod naszym blogpostem 😉 ).

1. Raport ulepszenia – fragmenty opinii

Raport ten jest dostępny dla stron, które mają zaimplementowane dane strukturalne opinii lub ocen. Pozwala on zobaczyć listę stron z poprawnie i błędnie wdrożonymi elementami oraz przeprowadzi przez proces naprawy błędów.

Fragmenty opinii - raport ulepszenia

2. Raport skuteczność – fragmenty opinii

Ten raport pokaże Ci jak oceny wyświetlają się w wynikach wyszukiwania i w wynikach Discover. Jak w każdym raporcie skuteczności, dowiesz się le razy fragment opinii się wyświetlił, ile razy był kliknięty i jaki jest CTR danego wyniku.

Aby zobaczyć raport wybierz filtr: wygląd w wyszukiwarce -> fragment opinii

fragment opinii - jak zobaczyć raport?

3. Opinie w teście wyników z elementami rozszerzonymi

Również narzędzie do testowania wyników z elementami rozszerzonymi dodało w swoim raporcie wynik ze snippeta opinii. Test wyników z elementami rozszerzonymi pomaga w szybki sposób wykryć błędy na stronie związane z rozszerzeniami.

test wyniki rozszerzone

Nowe raporty pomogą lepiej zrozumieć działanie rich snippet, jakim są oceny i opinie oraz pomogą w takim ich wdrożeniu aby jak najczęściej wyświetlały się w wynikach wyszukiwania i zwiększały CTRy. Więcej o dodawaniu rozszerzenia opinii możesz przeczytać w Pomocy Google.

(2)
Autor
Marketing Coordinator - Kasia

Marketing Coordinator

W Delante od 2017 roku, odpowiedzialna za marketing i employer branding. Jej doświadczenie sprawiło, że uwielbia myślenie projektowe i analityczne, i w taki sposób podchodzi do każdego zadania. Gryfno frelka, miłośniczka podróży, języków i muzyki, w wolnej chwili odkrywa nowe seriale albo chwyta za saksofon.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ostatnio na naszym blogu

Jesteś ciekawy, jak wygląda pozycjonowanie sklepów internetowych, a może chcesz wejść na rynek szwajcarski i ciekawi Cię, jak wygląda pozycjonowanie zagraniczne? Na naszym blogu znajdziesz odpowiedzi na te pytania i wiele innych porad ważnych dla rozwoju Twojego biznesu.