Google nie będzie wspierać data-vocabulary.org

Google nie będzie wspierać data-vocabulary.org

Kilka dni temu Webmasterzy Google poinformowali, że od 6 kwietnia tego roku, Google nie będzie wspierać już znacznika data-vocabulary.org. Search Console masowo wysyła powiadomienia o błędzie w menu nawigacyjnym (tzw. Breadcrumbs). Czy jest się czym martwić i jak rozwiązać problem?

Ostatnio na naszym blogu: Jak analizować konkurencję w Senuto?

Data-vocabulary.org to typ danych strukturalnych, wprowadzony w 2009 roku. 2 lata później wdrożono Schema.org, która coraz bardziej zyskuje na popularności. Właśnie z tego powodu webmasterzy Google zdecydowali o skupieniu się właśnie na Schema.org i przeniesieniu funkcji data-vocabulary.org do schemy.

Od 21.01 właściciele stron otrzymują powiadomienia wysyłane przez Search Console o błędzie związanym z breadcrumbsami.

vocabulary-data.org - powiadomienie o błędzie

Jak informuje Google, w tym momencie jest to tylko ostrzeżenie a błąd ten nie wpływa negatywnie na wyniki wyszukiwania. Data całkowitego zakończenia wspierania data-vocabulary.org to 6 kwietnia 2020 i do tego momentu mamy czas na naprawę błędu.

Jak pozbyć się błędu z data-vocabulary.org?

Aby wyeliminować błąd związany z wycofaniem znacznika data-vocabulary.org należy zamienić go na snacznik schema.org. Różnica w kodzie nie jest duża ale na pewno jest znacząca.

Przykład kodu z data-vocabulary.org:

Data vocabulary breadcrumbs markup

Przykład kodu z schema.org:

schema breadcrumbs markup

Po zmianie w kodzie sprawdź w narzędziu do testowania danych uporządkowanych czy został on poprawnie zaimplementowany, a następnie zgłoś stronę do ponownego przecrawlowania i zindeksowania strony.

(2)
Autor
Marketing Coordinator - Kasia

Marketing Coordinator

W Delante od 2017 roku, odpowiedzialna za marketing i employer branding. Jej doświadczenie sprawiło, że uwielbia myślenie projektowe i analityczne, i w taki sposób podchodzi do każdego zadania. Gryfno frelka, miłośniczka podróży i muzyki, w wolnej chwili odkrywa nowe seriale albo chwyta za saksofon.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ostatnio na naszym blogu

Jesteś ciekawy, jak wygląda pozycjonowanie sklepów internetowych, a może chcesz wejść na rynek szwajcarski i ciekawi Cię, jak wygląda pozycjonowanie zagraniczne? Na naszym blogu znajdziesz odpowiedzi na te pytania i wiele innych porad ważnych dla rozwoju Twojego biznesu.