.animate-view{opacity: 1 !important;}

Google Search Console testuje pasek powiadomień

2min.

Komentarze:0

Google Search Console testuje pasek powiadomieńd-tags
07 stycznia 2022
Ludzie coraz bardziej zwracają uwagę na UX, dlatego firmy - zarówno mniejsze, jak i te większe - ciągle starają się sprostać oczekiwaniom użytkownika. Google Search Console, jedno z najpopularniejszych narzędzi w branży SEO, też ciągle aktualizuje swoje funkcje. Tym razem niektórzy użytkownicy mogą zauważyć w interfejsie narzędzia pasek powiadomień, testowany przez Google.

2min.

Komentarze:0

  [caption id="attachment_48043" align="aligncenter" width="602"] Źródło: Twitter[/caption]

Co już wiemy o testowanym pasku powiadomień w Google Search Console?

28 grudnia John Mueller z Google napisał w swoim Twitterze, że jeśli któś jeszcze widzi w narzędziu Search Console komunikaty o błędach, to jest to niedopatrzenie ze strony teamu, który obecnie testuje pasek powiadomień i tak naprawdę nie powinny one jeszcze być widoczne na zewnątrz. Jednak to małe zamieszanie jest zapowiedzią ciekawych zmian! Jest wysoce prawdopodobne, że za niedługo Google będzie w stanie komunikować problemy występujące w Google Search bezpośrednio do właścicieli witryn, wykorzystując pasek powiadomień w narzędziu Search Console. Przypuszczamy, że jeśli (miejmy nadzieję, że bardziej kiedy) ta funkcja zostanie wdrożona, będzie ona dostępna w języku angielskim. Z reguły wiele narzędzi Google i ich nowsze funkcje w pierwszej kolejności obejmują właśnie angielski, a inne języki dochodzą z czasem. Testowane typy powiadomień Pasek powiadomień wyświetla się w Search Console na samej górze, między headerem z głównym paskiem wyszukiwań a przeglądem danych z witryny. Warto podkreślić, że w tej chwili pasek nie jest w pełni funkcjonalny i po kliknięciu nie zdradza użytkownikom, jakie dokładnie błędy zostały wykryte. Wszystko wskazuje na to, że testowane są 3 rodzaje powiadomień:
  1. Powiadomienia informacyjne (ang. informational announcement);
  2. Powiadomienia dotyczące drobnych błędów (ang. minor issue announcement);
  3. Powiadomienie dotyczące poważnych błędów (ang. major issue announcement).
[caption id="attachment_48052" align="aligncenter" width="602"]typy powiadomień w google search console Źródło: Search Engine Land[/caption] W zależności od tego, jak bardzo pilny jest komunikat, pasek powiadomień będzie wyświetlał się w 3 kolorach: niebieskim, żółtym albo czerwonym. Dodatkowo przy powiadomieniach informacyjnych oraz tych dotyczących drobnych błędów będzie dostępny przycisk “Rozumiem”, czyli prawdopodobnie będzie istniała opcja zignorowania pewnych błędów witryny. Jesteśmy bardzo ciekawi, jak ta funkcja sprawdzi się w użyciu i czekamy na jej wprowadzenie do Search Console!
Autor
Logo Delante
Autor
Delante

Delante to agencja marketingu internetowego, specjalizująca się w generowaniu ruchu na stronach z wyszukiwarek internetowych (SEO/SEM) i z reklam płatnych. Ponad 80% naszych klientów to szybko rozwijająca się branża e-commerce.

Autor
Logo Delante
Autor
Delante

Delante to agencja marketingu internetowego, specjalizująca się w generowaniu ruchu na stronach z wyszukiwarek internetowych (SEO/SEM) i z reklam płatnych. Ponad 80% naszych klientów to szybko rozwijająca się branża e-commerce.

Uzyskaj bezpłatną wycenę

Nagrody

Nagroda - Deloitte 2021 Nagroda - IPMA Nagroda - US Search Awards 2021 Nagroda - European eCommerce Awards 2022 Nagroda - Global Agency Awards 2022 Nagroda - European Search Awards 2022