.animate-view{opacity: 1 !important;}

Google testuje wyświetlanie reklam wśród wyników organicznych

2min.

Komentarze:0

Google testuje wyświetlanie reklam wśród wyników organicznych
27 października 2023
Czy widziałeś w ostatnim czasie reklamę jako ósmy, dziewiąty czy dziesiąty wynik w SERPach? To nie błąd - dowiedz się o co chodzi!

2min.

Komentarze:0

Reklamy wyświetlane wraz z wynikami wyszukiwań

Niedawno, użytkownicy internetu zaczęli zauważać pewną zmianę – reklamy wyświetlające się wśród organicznych wyników wyszukiwania w SERPach. Choć na początku mogło to wyglądać na błąd, to jednak tak nie jest. Jak wynika z wypowiedzi jednej z pracownic Google na X, mogą to być zamierzone testy:

Regularnie testujemy nowe rozwiązania i to tyle ile mogę na razie powiedzieć w tym temacie.

Jak widać, ciężko w tym momencie określić czy funkcjonalność ta zostanie z nami na stałe. Jednak, same testy zdążyły już oburzyć wielu użytkowników.

Użytkownicy nie są zadowoleni ze zmiany

Jak wskazują użytkownicy, to właśnie czysty interfejs, w któym reklamy były oddzielone od treści, stał za sukcesem wyszukiwarki Google

Czytałem w artykule, że Google powoli zabija wyniki organiczne.

Jednym z elementów, który wpłynął na sukces Google, był jego czysty interfejs. Kontrastował on z praktycznie wszystkimi innymi stronami w internacie, całkowicie zalanymi reklmami.

Jednak ta potencjalna aktualizacja może sprawić, że już tak nie będzie. I, choć nic nie jest jeszcze potwierdzone w dłuższej perspektywie, testowana funkcja zdążyła wywołać oburzenie wśród setek użytkowników internetu. Jak odniesie się do tego sam Google? Przekonamy się najprawdopodobniej w przeciągu kilku tygodni.

Milena Fietko
Autor
Milena Fietko

SEO Strategy Manager

Specjalistka od branż specjalnych, które wymagają nieszablonowego podejścia do procesu, albo obejmują tematy, których inni by się nie podjęli. W Delante pracuje od 2016 roku. Prywatnie uwielbia taniec w karaibskich rytmach.

Zostaw komentarz

Uzyskaj bezpłatną wycenę

Nagrody

european search awards finalist