.animate-view{opacity: 1 !important;}

Google testuje nowość – wyszukiwanie kluczowych momentów w wideo

Google testuje nowość – wyszukiwanie kluczowych momentów w wideo
23 września 2019
W ubiegłym tygodniu Google pokazał światu nową funkcjonalność wyszukiwania - pokazywanie kluczowych momentów w filmach na YouTube. Na pierwszy rzut oka to świetna funkcja i nawet nie wiedzieliśmy jak bardzo jej potrzebujemy!
Ile razy zdarzyło Ci się przeglądać kilkanaście filmów na YouTube tylko po to, żeby znaleźć jedną kluczową dla Ciebie informację. W tamtym tygodniu Google wprowadziło nową funkcjonalność, która ma to ułatwić. W wynikach wyszukiwania Google pokazywane są kluczowe momenty filmu na YouTube. W tym momencie rozwiązanie to dostępne jest tylko dla angielskiej wersji Google i YouTube ale Google zapowiada plan wprowadzenia jej też dla innych lokalizacji. Oto jak to wygląda w praktyce: Google video key moments

Jak działa wskazywanie kluczowych fragmentów wideo?

Ta funkcja będzie szczególnie przydatna dla tutoriali i dłuższych filmów, składających się z wielu różnych części. Na razie trwają testy beta, do których mogą zgłaszać się wydawcy treści video. Aby Google zaznaczył ważne momenty wideo w wynikach wyszukiwania należy je oznaczyć za pomocą schemy. Funkcja na razie działa tylko dla wyszukiwań po angielsku.
Kasia Zielosko Marketing Delante
Autor
Kasia Zielosko

Marketing Team Leader

Kraków

W Delante odpowiada za marketing firmy. Specjalizuje się w generowaniu leadów, marketingu międzynarodowym, content marketingu i analityce. Prywatnie psia mama, saksofoniskta, zaplataczka makram i miłośniczka podróży.

Komentarze

  1. Ciekawe rozwiązanie. Muszę wziąć to pod uwagę tworzą nowe materiały wideo na YouTube 🙂

Zostaw komentarz

Uzyskaj bezpłatną wycenę

Nagrody

european search awards finalist