.animate-view{opacity: 1 !important;}

Nowy raport HTTPS w Google Search Console

2min.

Komentarze:0

Nowy raport HTTPS w Google Search Consoled-tags
23 września 2022
W ostatnich tygodniach bez wątpienia najwięcej emocji zafundował nam September Core Update 2022. Aktualizacja algorytmu Google skutecznie przyćmiła inne doniesienia z branży, jak choćby to, co nowego pojawiło się w Google Search Console.

2min.

Komentarze:0

Zmiany w Google Serach Console

W Google Serach Console w zakładce "Eksperymenty i personalizacja" pojawił się nowy raport, którego celem jest przedstawienie, które ze stron są obsługiwane przez protokół HTTPS, a które nie oraz wskazanie, dlaczego tak się dzieje. [caption id="attachment_58509" align="aligncenter" width="491"]news hhtps Źródło: https://developers.google.com/search/blog/2022/09/https-search-console-report [/caption] Status poprawny odnosi się do URL-i z HTTPS, a błędny - stron z HTTP. Pod wykresem znajdziemy listę konkretnych błędów, które doprowadzają do problemów z obsługą HTTPS wraz z przykładowymi adresami. Na ten moment dla wielu osób raport może być wciąż niewidoczny - jak zapowiedziano, nowe narzędzie będzie wdrażane stopniowo w przeciągu kilku najbliższych miesięcy.

Skąd pomysł na nowy raport HTTPS?

We wpisie ogłaszającym pojawienie się nowego narzędzia podano, że raport jest odpowiedzią na prośby użytkowników, którzy od dłuższego czasu informowali o potrzebie docierania do większej ilości danych dotyczących statusu HTTPS witryny i wskazujących, które strony nie są obsługiwane przez HTTPS oraz dlaczego tak się dzieje. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj. specjaliści baner W opublikowanym komunikacie podkreślono, że obsługiwanie protokołu HTTPS przez stronę jest jednym ze wskaźników Page Experience, które są analizowane przez algorytmy Google w trakcie ustalania pozycji w SERP. Wskaźniki te dotyczą aspektów technicznych witryny oraz sposobu jej działania, a co w tym kontekście najważniejsze, zaliczamy do nich również posiadanie przez witrynę certyfikatu SSL. Właśnie dlatego każdy specjalista SEO powinien zainteresować się nowością od GSC. Więcej na temat korzystania z raportu HTTPS oraz interpretowania jego wyników dowiesz się z poradnika samego Google Serach Console - https://support.google.com/webmasters/answer/11396518#errors.
Autor
Kasia Walczyk SEO Delante
Autor
Kasia Walczyk

Junior SEO Specialist

Autor
Kasia Walczyk SEO Delante
Autor
Kasia Walczyk

Junior SEO Specialist

Uzyskaj bezpłatną wycenę

Nagrody

Nagroda - Deloitte 2021 Nagroda - IPMA Nagroda - US Search Awards 2021 Nagroda - European eCommerce Awards 2022 Nagroda - Global Agency Awards 2022 Nagroda - European Search Awards 2022