.animate-view{opacity: 1 !important;}

Nowy raport HTTPS w Google Search Console

2min.

Komentarze:0

Nowy raport HTTPS w Google Search Console
23 września 2022
W ostatnich tygodniach bez wątpienia najwięcej emocji zafundował nam September Core Update 2022. Aktualizacja algorytmu Google skutecznie przyćmiła inne doniesienia z branży, jak choćby to, co nowego pojawiło się w Google Search Console.

2min.

Komentarze:0

Zmiany w Google Serach Console

W Google Serach Console w zakładce "Eksperymenty i personalizacja" pojawił się nowy raport, którego celem jest przedstawienie, które ze stron są obsługiwane przez protokół HTTPS, a które nie oraz wskazanie, dlaczego tak się dzieje. [caption id="attachment_58509" align="aligncenter" width="491"]news hhtps Źródło: https://developers.google.com/search/blog/2022/09/https-search-console-report [/caption] Status poprawny odnosi się do URL-i z HTTPS, a błędny - stron z HTTP. Pod wykresem znajdziemy listę konkretnych błędów, które doprowadzają do problemów z obsługą HTTPS wraz z przykładowymi adresami. Na ten moment dla wielu osób raport może być wciąż niewidoczny - jak zapowiedziano, nowe narzędzie będzie wdrażane stopniowo w przeciągu kilku najbliższych miesięcy.

Skąd pomysł na nowy raport HTTPS?

We wpisie ogłaszającym pojawienie się nowego narzędzia podano, że raport jest odpowiedzią na prośby użytkowników, którzy od dłuższego czasu informowali o potrzebie docierania do większej ilości danych dotyczących statusu HTTPS witryny i wskazujących, które strony nie są obsługiwane przez HTTPS oraz dlaczego tak się dzieje. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj. specjaliści baner W opublikowanym komunikacie podkreślono, że obsługiwanie protokołu HTTPS przez stronę jest jednym ze wskaźników Page Experience, które są analizowane przez algorytmy Google w trakcie ustalania pozycji w SERP. Wskaźniki te dotyczą aspektów technicznych witryny oraz sposobu jej działania, a co w tym kontekście najważniejsze, zaliczamy do nich również posiadanie przez witrynę certyfikatu SSL. Właśnie dlatego każdy specjalista SEO powinien zainteresować się nowością od GSC. Więcej na temat korzystania z raportu HTTPS oraz interpretowania jego wyników dowiesz się z poradnika samego Google Serach Console - https://support.google.com/webmasters/answer/11396518#errors.
Autor
Kasia Walczyk SEO Delante
Autor
Kasia Walczyk

Junior SEO Specialist

Autor
Kasia Walczyk SEO Delante
Autor
Kasia Walczyk

Junior SEO Specialist

Zostaw komentarz

Przeczytaj inne podobne posty

Uzyskaj bezpłatną wycenę

Nagrody

Nagroda - Deloitte 2021 Nagroda - IPMA Nagroda - US Search Awards 2021 Nagroda - European eCommerce Awards 2022 Nagroda - Global Agency Awards 2022 Nagroda - European Search Awards 2022

Porozmawiajmy o Twoim SEO i SEM