Nowy raport HTTPS w Google Search Console

Nowy raport HTTPS w Google Search Console

W ostatnich tygodniach bez wątpienia najwięcej emocji zafundował nam September Core Update 2022. Aktualizacja algorytmu Google skutecznie przyćmiła inne doniesienia z branży, jak choćby to, co nowego pojawiło się w Google Search Console.

Zmiany w Google Serach Console

W Google Serach Console w zakładce „Eksperymenty i personalizacja” pojawił się nowy raport, którego celem jest przedstawienie, które ze stron są obsługiwane przez protokół HTTPS, a które nie oraz wskazanie, dlaczego tak się dzieje.

news hhtps
Źródło: https://developers.google.com/search/blog/2022/09/https-search-console-report

Status poprawny odnosi się do URL-i z HTTPS, a błędny – stron z HTTP. Pod wykresem znajdziemy listę konkretnych błędów, które doprowadzają do problemów z obsługą HTTPS wraz z przykładowymi adresami.

Na ten moment dla wielu osób raport może być wciąż niewidoczny – jak zapowiedziano, nowe narzędzie będzie wdrażane stopniowo w przeciągu kilku najbliższych miesięcy.

Skąd pomysł na nowy raport HTTPS?

We wpisie ogłaszającym pojawienie się nowego narzędzia podano, że raport jest odpowiedzią na prośby użytkowników, którzy od dłuższego czasu informowali o potrzebie docierania do większej ilości danych dotyczących statusu HTTPS witryny i wskazujących, które strony nie są obsługiwane przez HTTPS oraz dlaczego tak się dzieje. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.

specjaliści baner

W opublikowanym komunikacie podkreślono, że obsługiwanie protokołu HTTPS przez stronę jest jednym ze wskaźników Page Experience, które są analizowane przez algorytmy Google w trakcie ustalania pozycji w SERP. Wskaźniki te dotyczą aspektów technicznych witryny oraz sposobu jej działania, a co w tym kontekście najważniejsze, zaliczamy do nich również posiadanie przez witrynę certyfikatu SSL. Właśnie dlatego każdy specjalista SEO powinien zainteresować się nowością od GSC.

Więcej na temat korzystania z raportu HTTPS oraz interpretowania jego wyników dowiesz się z poradnika samego Google Serach Console – https://support.google.com/webmasters/answer/11396518#errors.

(4)
Autor
Jr SEO Specialist - Kasia

Jr SEO Specialist

Edytorka, która zamiast wstawiania przecinków wybrała pracę w marketingu. Pasjonatka nowych technologii, UX i typografii. W wolnym czasie czyta wszystko, co wpadnie jej w ręce, eksperymentuje w kuchni i praktykuje jogę. Miłośniczka piesków, kawy i długich spacerów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnio na naszym blogu

Jesteś ciekawy, jak wygląda pozycjonowanie sklepów internetowych, a może chcesz wejść na rynek szwajcarski i ciekawi Cię, jak wygląda pozycjonowanie zagraniczne? Na naszym blogu znajdziesz odpowiedzi na te pytania i wiele innych porad ważnych dla rozwoju Twojego biznesu

Reklamy na Instagramie - już 30 września!

Reklamy na Instagramie - już 30 września!

Media społecznościowe coraz częściej wykorzystują swój potencjał do tworzenia reklam. Power Editor na Facebooku cieszy się sporym powodzeniem, a promowanie postów obecnie to najlepszy sposób na zwiększenie zasięgu. Oprócz Facebooka już 30 września reklamy będzie można tworzyć na… Instagramie!

Czytaj więcej