Google Ads wymaga weryfikacji tożsamości reklamodawców

Google Ads wymaga weryfikacji tożsamości reklamodawców

Google wprowadza wymóg weryfikacji tożsamości reklamodawców Google Ads. Co ma na celu ta zmiana? Jak wpłynie na użytkowników, a jak na samych reklamodawców? Dowiedz się więcej z tego wpisu!

Ostatnio na naszym blogu: Jak napisać dobry artykuł sponsorowany?

Kilka dni temu Google ogłosiło, że już wkrótce będzie wymagało od reklamodawców, których reklamy wyświetlane są za pomocą Google Ads, potwierdzenia ich tożsamości. Zmiana ta zostanie początkowo wprowadzona w USA – Google podejrzewa, że globalnie rozwinie się w ciągu kilku najbliższych lat.

Dlaczego Google zdecydowało się na wprowadzenie weryfikacji?

Google twierdzi, że wdrożona zmiana pozwoli na wzrost transparentności i zaufania użytkowników do całego ekosystemu reklam. Dzięki weryfikacji użytkownicy będą mieli większą świadomość tego, kto jest nadawcą danej reklamy, a co za tym idzie, większy wybór.

“Users should be empowered to make informed decisions about the ads they see online. That’s why we’re launching advertiser identity verification, a policy that requires advertisers to verify their identities for ads served through Google Ads” – pisze Google.

Po wprowadzeniu weryfikacji użytkownicy będą mogli zobaczyć kraj, nazwę reklamodawcy, a także zablokować pochodzące od niego reklamy.

Weryfikacja reklamodawców informacje

Proces weryfikacji

Zobowiązani do weryfikacji reklamodawcy zostaną powiadomieni o tej konieczności i otrzymają 30 dni na złożenie potrzebnej dokumentacji. Po jej dostarczeniu będą mieli kolejne 30 dni na ukończenie całego procesu, w innym razie ich reklamy przestaną być wyświetlane. Jeżeli próba ukończenia programu weryfikacji wielokrotnie się nie powiedzie, reklamy również nie będą działać.

W przypadku organizacji w procesie weryfikacji należy złożyć oficjalną dokumentację, która zawiera nazwę prawną i adres danej organizacji. Więcej na temat samego procesu weryfikacji przeczytasz na stronie Supportu Google. Pomocna może się okazać również sekcja FAQ.

Opinie na temat najnowszej zmiany w Google Ads są podzielone. Mamy tu dwie opozycje. Są oczywiście tacy, którzy uważają, że zmiana zwiększy bezpieczeństwo czy transparentność reklamodawców i oczywiście oceniają taki stan rzeczy na plus. Są też jednak Ci, którzy boją się o niechciane kliknięcia w ich reklamę (przykładowo w celu sprawdzenia “tożsamości” właściciela reklamy), co jak wiemy,  kosztuje samych reklamodawców.

Weryfikacja reklamodawców - opinie

A ty, co sądzisz? Czy Google słusznie zdecydowało się na wprowadzenie weryfikacji tożsamości? Daj nam znać w komentarzu!

(2)
Autor
Marketing Specialist - Ola

Marketing Specialist

Studentka Zarządzania Mediami. Zainteresowanie marketingiem i social mediami odkryła podczas organizacji studenckich eventów. Od lipca 2019 rozwija swoją wiedzę i umiejętności w Delante. Ciągle próbuje nowych rzeczy, a obecnie na jej celowniku znalazła się grafika komputerowa. Lubi dobrą kuchnię i seriale z happy endem.
Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnio na naszym blogu

Jesteś ciekawy, jak wygląda pozycjonowanie sklepów internetowych, a może chcesz wejść na rynek szwajcarski i ciekawi Cię, jak wygląda pozycjonowanie zagraniczne? Na naszym blogu znajdziesz odpowiedzi na te pytania i wiele innych porad ważnych dla rozwoju Twojego biznesu

Jak napisać dobry artykuł sponsorowany?

Jak napisać dobry artykuł sponsorowany?

Artykuły sponsorowane to forma reklamy, która z jednej strony może bezpośrednio przekładać się na zdobywanie klientów, a z drugiej może również wspierać SEO Twojej strony. Tych celów nie zrealizujesz jednak byle jaką treścią. Powinna być ona przemyślana. Jak napisać dobry artykuł sponsorowany? Co ma kluczowe znaczenie? Czytaj dalej.

Czytaj więcej
Duże zasięgi, niski koszt i skuteczny sposób na zwiększenie świadomości marki - na czym polega Viral Marketing?

Duże zasięgi, niski koszt i skuteczny sposób na zwiększenie świadomości marki - na czym polega Viral Marketing?

Społeczność internetowa to wyjątkowo silne narzędzie marketingowe. Wzajemne udostępnianie sobie treści przez użytkowników stanowi ogromny potencjał w kontekście działań promocyjnych i sprzedażowych. Ciekawym przykładem tego, jak różną formę może przybierać, jest marketing wirusowy. Kampanie te potrafią być zarazem niezwykle kreatywne, skuteczne i opłacalne. Na czym polega Viral Marketing i jakie znaczenie może mieć w e-commerce?

Czytaj więcej