Zgłaszanie do indeksacji tymczasowo niedostępne

Zgłaszanie do indeksacji tymczasowo niedostępne

Zgłaszanie podstron do indeksacji to niezwykle przydatna w SEO funkcja w Google Search Console. Dlatego trochę się zasmuciliśmy gdy pod koniec tamtego tygodnia funkcjonalność przestała działać.

Zgłaszanie podstron do indeksacji jest bardzo przydatną funkcją gdy chcemy aby roboty Google daną podstronę odwiedziły szybciej. A możemy tego chcieć np. gdy:

  • zaktualizowaliśmy/zoptymalizowaliśmy podstronę i chcemy zobaczyć szybciej wyniki,
  • dodaliśmy nową podstronę i chcemy, żeby była szybciej zindeksowana.

W ubiegłym tygodniu Google opublikowało na swoim Twitterze informację o tymczasowym wyłączeniu tej funkcji:

Obecnie sprawdzając URL wyświetli nam się informacja o tymczasowym wyłączeniu tej funkcji:

Indeksowanie stron w sc

Dlaczego nie można indeksować ręcznie stron?

Funkcja ta została wyłączona w związku z pracami nad poprawą tego narzędzia. Ostatnio mierzyliśmy się z wieloma błędami indeksacji – strony bardzo wolno były indeksowane, niektóre nawet Google z dnia na dzień wyindeksowywał, co wpływało na ruch na stronie. Mamy więc nadzieję, że gdy za kilka tygodni ta funkcjonalność do nas powróci, nie będziemy już narzekać na błędy w indeksowaniu.

Pocieszeniem jest fakt, że roboty Google w dalszym ciągu indeksują strony.

 

(6)
Autor
Marketing Team Leader - Kasia

Marketing Team Leader

W Delante od 2017 roku, odpowiedzialna za marketing w Polsce i za granicą. Wielbicielka analiz, "grzebania" w narzędziach i projektowego podejścia do zadań. Miłośniczka podróży, języków, muzyki i psia mama. W wolnych chwilach zaplata sznurkowe makramy lub chwyta za saksofon.

Ostatnio na naszym blogu

Jesteś ciekawy, jak wygląda pozycjonowanie sklepów internetowych, a może chcesz wejść na rynek szwajcarski i ciekawi Cię, jak wygląda pozycjonowanie zagraniczne? Na naszym blogu znajdziesz odpowiedzi na te pytania i wiele innych porad ważnych dla rozwoju Twojego biznesu

Podstawy SEO dla web developera.  Co warto wiedzieć?

Podstawy SEO dla web developera. Co warto wiedzieć?

Optymalizacja strony WWW jest niezbędnym elementem w SEO. Witryna powinna spełniać wymagania algorytmu Google, gdyż ma to istotny wpływ na jej widoczność w organicznych wynikach wyszukiwania. Podstawy SEO dla programisty są kluczową wiedzą, która pomoże web developerowi odpowiedzialnemu za realizację serwisu ułatwić proces budowania widoczności strony w SERP-ach, a także osiągnięcie porozumienia pomiędzy programistą a SEOwcem.

Czytaj więcej
Platforma sprzedaży B2B - jakie cechy powinna posiadać?

Platforma sprzedaży B2B – jakie cechy powinna posiadać?

Rynek e-commerce to dzisiaj nie tylko ciągle rosnąca liczba sklepów internetowych kierujących swoją ofertę do klienta indywidualnego. To również szereg platform, które wspierają procesy sprzedaży B2B i pomagają realizować zamówienia od klientów hurtowych. Czym powinna się charakteryzować dobrze zaprojektowana platforma B2B? O tym poniżej.

Czytaj więcej