Zgłaszanie do indeksacji tymczasowo niedostępne

Zgłaszanie do indeksacji tymczasowo niedostępne

Zgłaszanie podstron do indeksacji to niezwykle przydatna w SEO funkcja w Google Search Console. Dlatego trochę się zasmuciliśmy gdy pod koniec tamtego tygodnia funkcjonalność przestała działać.

Ostatnio na naszym blogu: Grudniowy update algorytmu Google - December 2020 Update

Zgłaszanie podstron do indeksacji jest bardzo przydatną funkcją gdy chcemy aby roboty Google daną podstronę odwiedziły szybciej. A możemy tego chcieć np. gdy:

  • zaktualizowaliśmy/zoptymalizowaliśmy podstronę i chcemy zobaczyć szybciej wyniki,
  • dodaliśmy nową podstronę i chcemy, żeby była szybciej zindeksowana.

W ubiegłym tygodniu Google opublikowało na swoim Twitterze informację o tymczasowym wyłączeniu tej funkcji:

Obecnie sprawdzając URL wyświetli nam się informacja o tymczasowym wyłączeniu tej funkcji:

Indeksowanie stron w sc

Dlaczego nie można indeksować ręcznie stron?

Funkcja ta została wyłączona w związku z pracami nad poprawą tego narzędzia. Ostatnio mierzyliśmy się z wieloma błędami indeksacji – strony bardzo wolno były indeksowane, niektóre nawet Google z dnia na dzień wyindeksowywał, co wpływało na ruch na stronie. Mamy więc nadzieję, że gdy za kilka tygodni ta funkcjonalność do nas powróci, nie będziemy już narzekać na błędy w indeksowaniu.

Pocieszeniem jest fakt, że roboty Google w dalszym ciągu indeksują strony.

 

(6)
Autor
Marketing Coordinator - Kasia

Marketing Coordinator

W Delante od 2017 roku, odpowiedzialna za marketing i employer branding. Jej doświadczenie sprawiło, że uwielbia myślenie projektowe i analityczne, i w taki sposób podchodzi do każdego zadania. Gryfno frelka, miłośniczka podróży, języków i muzyki, w wolnej chwili odkrywa nowe seriale albo chwyta za saksofon.
Komentarze (3)
  1. Dzięki za ten kredki i treściwy artykuł. Sam ostatnio mierze się z wy pozycjonowaniem własnej niewielkiej strony internetowej. Zmieniłem tytuł na podstronie i chciałem poprosić o ponowną indeksacje, a tu figa z makiem 🙂 Zmartwiłem się że to coś z moją stroną internetową jest coś nie tak. Teraz przynajmniej wiem że to sytuacja tymczasowa. DZIĘKI

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ostatnio na naszym blogu

Jesteś ciekawy, jak wygląda pozycjonowanie sklepów internetowych, a może chcesz wejść na rynek szwajcarski i ciekawi Cię, jak wygląda pozycjonowanie zagraniczne? Na naszym blogu znajdziesz odpowiedzi na te pytania i wiele innych porad ważnych dla rozwoju Twojego biznesu.