Architektura strony

Co to jest architektura strony? Definicja

Architektura strony to sposób, w jaki zorganizowana jest strona internetowa. Polega na odpowiednim rozmieszczeniu informacji oraz zaprojektowaniu strony w taki sposób, by użytkownik mógł korzystać bez problemu ze wszystkich opcji i narzędzi oferowanych przez witrynę.

Dziedziny, których znajomość pozwala stworzyć odpowiednią architekturę strony to AI, UX, UI.

Jak wygląda poprawna architektura strony?

Strona główna powinna być punktem wyjścia do dalszego przemieszczania się po poszczególnych podstronach i jednocześnie informować użytkownika, czego dotyczą znajdujące się na niej treści. Dlatego właśnie ścieżka pomiędzy konkretnymi podstronami powinna być dobrze oznaczona (breadcrumbs). Konieczna jest przejrzystość i logiczna ciągłość w poruszaniu się po stronie. Należy także podkreślić, że ważne są aspekty wizualne takie jak typografia i opracowanie graficzne, a także praktyczne linkowanie wewnętrzne.

architektura strony definicja

Czy ta definicja była pomocna?
(2)
Autor
Delante to agencja marketingu internetowego, specjalizująca się w generowaniu ruchu na stronach z wyszukiwarek internetowych (SEO/SEM) i z reklam płatnych. Ponad 80% naszych klientów to szybko rozwijająca się branża e-commerce.

Ostatnio na naszym blogu

Jak założyć sklep internetowy - poradnik krok po kroku

Jak założyć sklep internetowy - poradnik krok po kroku

Jeżeli szukasz pomysłu na biznes, sprzedaż online może okazać się trafioną formą działalności, bo to właśnie w Internecie dzisiaj łatwiej znaleźć przyszłych klientów. Dlatego zapoznaj się z naszym poradnikiem, w którym przedstawiamy, jak założyć sklep internetowy - od rejestracji przez projekt i wdrożenie aż po promocję.

Czytaj więcej
AI w content marketingu, czyli jak sztuczna inteligencja może wspomóc tworzenie treści? Szanse i zagrożenia

AI w content marketingu, czyli jak sztuczna inteligencja może wspomóc tworzenie treści? Szanse i zagrożenia

Sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe sprawdziły się w marketingu cyfrowym, ale czy zabiorą pracę twórcom treści? W rzeczywistości generatory treści AI mogą służyć jako wysoce wydajny asystent zwiększający ich produktywność. Dlaczego warto zainteresować się tym zagadnieniem, a jednocześnie zachować rozwagę? W naszym artykule dowiesz się więcej o szansach i zagrożeniach wynikających z zastosowania AI w content marketingu, a także poznasz generatory treści bazujące na działaniu sztucznej inteligencji. Zapraszamy!

Czytaj więcej