Click fraud

Co to jest click fraud? – Definicja

Click fraud w języku polskim oznacza nieprawidłowe kliknięcia. W taki sposób są przez Google określane kliknięcia pochodzące ze złośliwego oprogramowania lub przypadkowe.

Po zidentyfikowaniu click fraud, systemy Google w zdecydowanej większości przypadków automatycznie usuwają je z raportów i płatności, tym samym nie obciążając kosztami reklamodawców.

Jeżeli nieprawidłowe kliknięcia nie zostaną wykryte automatycznie, można zostać zakwalifikowanym do otrzymania za nie od Google kredytu.

click fraud co to

Do kliknięć, które mogą zostać uznane jako nieprawidłowe zaliczamy

  • ręczne kliknięcia mające na celu zwiększenie kosztów reklam lub zysków właściciela witryny, na której zamieszczone są reklamy,
  • kliknięcia wykonywane przez automatyczne oprogramowania służące do oszustw,
  • przypadkowe kliknięcia niewnoszące wartości (np. dwukrotne w jedną reklamę).
Czy ta definicja była pomocna?
(0)
Autor
Delante to agencja marketingu internetowego, specjalizująca się w generowaniu ruchu na stronach z wyszukiwarek internetowych (SEO/SEM) i z reklam płatnych. Ponad 80% naszych klientów to szybko rozwijająca się branża e-commerce.

Ostatnio na naszym blogu

10 pytań i odpowiedzi o SEO

10 pytań i odpowiedzi o SEO

Czy w SEO odpowiedzią na każde pytanie jest “to zależy”? Wojciech Urban udowadnia, że nie zawsze! Zebraliśmy 10 najczęściej powtarzających się pytań o SEO i nagraliśmy krótkie filmiki z odpowiedziami. Możesz ich posłuchać na naszym kanale na YouTube lub przeczytać transkrypcję na naszym blogu. 

Czytaj więcej
Jak dodać firmę do Google Maps?

Jak dodać firmę do Google Maps?

Jeśli chcesz, aby Twoja firma była dobrze widoczna w sieci, wykorzystaj możliwości wizytówki Google Moja Firma. Jej posiadanie pozytywnie wpływa nie tylko na wizerunek, ale również pozycjonowanie strony. Podpowiadamy, jak dodać firmę do Google Maps. Dzięki temu przy niewielkim wysiłku zyskasz liczne korzyści dla swojego biznesu.

Czytaj więcej