.animate-view{opacity: 1 !important;}

Kluczowe zmiany w kampaniach DSA na Performance Max

Kluczowe zmiany w kampaniach DSA na Performance Max
24 sierpnia 2023
Google nieustannie aktualizuje funkcje kampanii Performance Max. Co zostało dodane w najnowszej aktualizacji? Dowiesz się tutaj!

Nowe funkcje w kampaniach DSA na Performance Max

W sierpniu 2023 roku Google wprowadził kilka kluczowych zmian w kampaniach DSA. Przejśćie na Performance Max umożliwia teraz użytkownikom zapisywanie ustawień Dynamic Ads. Ponadto możemy teraz wykluczać konkretne adresy URL z naszych kampanii, lub stworzyć reguły wykluczania adresów.

Aby wykluczyć adresy URL lub stworzyć odpowiedzialne za to reguły, wejdź w ustawienia kampanii, wybierz sekcję „komponenty tworzone automatycznie” i wybierz „wyklucz niektóre adresy URL”.

Co oznaczają te zmiany?

Reguły wykluczania adresów URL pozwalają na lepszą kontrolę nad tym, na jakie strony użytkownicy są kierowani z reklamy. To istotny element w budowaniu skutecznej i efektywnej kampanii reklamowej, który pomaga osiągnąć zamierzone cele marketingowe.

Co więcej, zmiany te mogą być zwiastunem tego, o czym specjaliści dyskutują już od paru miesięcy – zastąpienia kampanii DSA przez Performance Max. Google już od pewnego czasu zachęca użytkowników do przejścia na Performance Max, a dodanie tych funkcji może być kolejnym krokiem na tej drodze.

Karolina Pyznar SEM Delante
Autor
Karolina Pyznar

Junior SEM Specialist

Swoją przygodę w Delante rozpoczęła od stażu SEM w grudniu 2021 roku. Aktualnie zajmuje stanowisko Młodszego Specjalisty SEM. Jej szczególnym zainteresowaniem pod kątem zawodowym jest marketing internetowy, a zmiany na rynku Google nie są jej obce. Prywatnie lubi podróże, aktywności sportowe, a w szczególności siłownię.

Zostaw komentarz

Uzyskaj bezpłatną wycenę

Nagrody

european search awards finalist

Przygotuj swoja stronę do Black Friday!

Zapisz się na bezpłatny webinar!