.animate-view{opacity: 1 !important;}

Komentarze sportowe i oceny filmów w wyszukiwarce – Google jako social media?

2min.

Komentarze:0

Komentarze sportowe i oceny filmów w wyszukiwarce – Google jako social media?
21 stycznia 2020
Czy wiedziałeś, że możesz dodać ocenę filmu czy serialu bezpośrednio w Google? Od niedawna Google testuje jeszcze jeden element dodawania komentarzy bezpośrednio w Google - komentarze programów telewizyjnych na żywo. Ale zacznijmy od początku.

2min.

Komentarze:0

O tym, że Google chce zatrzymać użytkownika w wynikach wyszukiwania pisaliśmy już jakiś czas temu. Coraz więcej informacji dostajemy już w samej wyszukiwarce - wyniki sportowe, rozkład lotów, opis filmu czy hotele. Coraz więcej informacji dostajemy bez żadnego kliknięcia w wynik wyszukiwania. Już ponad połowa wyszukiwań to wyszukiwania bez przechodzenia na żadną stronę. Paid organic zero click searches in google Od niedawna Google testuje nowość - dodawanie ocen i komentarzy do filmów, seriali czy książek oraz komentowanie wydarzeń sportowych i (to najnowsza opcja) programów TV na żywo. To dowodzi, że Google zmierza w stronę społeczności i umożliwia wkład pojedynczej jednostki w to jak wyglądają wyniki wyszukiwania. Opcje dodawania komentarzy w Google znamy dobrze z Google Moja Firma, jednak teraz widzimy zdecydowanie większą skalę tego zjawiska.

Opinie w Wyszukiwarce Google

Możesz ocenić oraz zostawić komentarz wyszukiwanych: filmów, seriali, książek, gier wideo i albumów muzycznych. Opcja ta działa na razie tylko w języku angielskim. Wszystkie opinie są publiczne i nie można dodawać ich anonimowo. Aby je dodać musisz być zalogowany na swoje konto Google. Dodane przez Ciebie opinie możesz zobaczyć na swoim profilu. Przykład wyświetlanych opinii na temat kultowego filmu Forrest Gump: Dodawanie opinii w Google I serialu Dexter: Opinie Google seriale

Komentowanie programów telewizyjnych na żywo w Google

Kolejną możliwością kontrybucji w Google jest dodawanie komentarzy do programów, które są na żywo w TV. W 2018 roku Google wprowadziło tę opcję dla wydarzeń sportowych i była ona już dostępna na Mundial 2018. Aktualnie działa dla wybranych sportów i w wybranych językach. Jak to działa? Po wpisaniu wyszukiwania o danym wydarzeniu sportowym (np. France v. Croatia) należy kliknąć w “more about this game”, a następnie w prawym dolnym rogu na “comments”. Uwaga: działa przy wyszukiwaniu z lokalizacji US, w Polsce ta opcja nie jest jeszcze dostępna. Komentowanie w Google - rozgrywki sportowe Działanie komentarzy jest również opisane w Pomocy Google.

Nowość - komentowanie programów na żywo

W ten wtorek (7.01), Google potwierdziło z Search Engine Land rozwój komentarzy i wprowadziło możliwość komentowania w wynikach wyszukiwania programów telewizyjnych emitowanych na żywo. Na razie dodawanie komentarzy jest w fazie testów i działa w wyszukiwaniach mobilnych w niektórych lokalizacjach. Przykład podany na stronie Search Engine Land dotyczy popularnego w Stanach programu TV Bachelor (“Kawaler do wzięcia”), gdzie widzimy dodawane na żywo komentarze: Komentowanie na żywo w Google Czy Google zamieni się w sieć społecznościową? Raczej nie. Niewątpliwie jednak zmierza w kierunku zatrzymania użytkownika na jak najdłużej na stronie z wynikami wyszukiwania i podania mu wszystkich potrzebnych informacji na tacy. A udział wyszukiwań bez klikania wciąż wzrasta… dlatego w SEO musimy pracować nie tylko nad tym, na jakiej pozycji wyświetli się nasza strona, ale także w jaki sposób się wyświetli, ile miejsca zajmie w wyszukiwarce i jak zachęcić użytkownika do kliknięcia w link.
Autor
Kasia Zielosko Marketing Delante
Autor
Kasia Zielosko

Marketing Team Leader

Kraków

W Delante odpowiada za marketing firmy. Specjalizuje się w generowaniu leadów, marketingu międzynarodowym, content marketingu i analityce. Prywatnie psia mama, saksofoniskta, zaplataczka makram i miłośniczka podróży.

Autor
Kasia Zielosko Marketing Delante
Autor
Kasia Zielosko

Marketing Team Leader

Kraków

W Delante odpowiada za marketing firmy. Specjalizuje się w generowaniu leadów, marketingu międzynarodowym, content marketingu i analityce. Prywatnie psia mama, saksofoniskta, zaplataczka makram i miłośniczka podróży.

Zostaw komentarz

Przeczytaj inne podobne posty

Uzyskaj bezpłatną wycenę

Nagrody

Nagroda - Deloitte 2021 Nagroda - IPMA Nagroda - US Search Awards 2021 Nagroda - European eCommerce Awards 2022 Nagroda - Global Agency Awards 2022 Nagroda - European Search Awards 2022

Porozmawiajmy o Twoim SEO i SEM