.animate-view{opacity: 1 !important;}

Konferencje i wydarzenia marketingowe i SEO 2024 – Polska i zagranica [kalendarz]

8min.

Komentarze:0

Konferencje i wydarzenia marketingowe i SEO 2024 – Polska i zagranica [kalendarz]
08 stycznia 2024
Zobacz, na których wydarzeniach SEO i marketingowych w 2024 roku warto się znaleźć.

8min.

Komentarze:0

Poniżej znajdziesz starannie wyselekcjonowany wybór najciekawszych konferencji i wydarzeń ze świata SEO i marketingu internetowego, które odbędą się w 2024 r. – listę przygotowali nasi specjaliści (szczególne podziękowania dla podróżującej po całym świecie za SEOwymi wydarzeniami Asi Nicpoń!).

Kalendarz konferencji i wydarzeń marketingowych 2024

Poniżej kalendarz wydarzeń SEO, a pod nim szerszy opis poszczególnych eventów. Do zobaczenia!

DataWydarzenieLokalizacjaStrona WWW
22-24 lutegoSEO Vibes DubAIDubaj, Zjednoczone Emiraty ArabskieSEO Vibes DubAI
8 marcaThe Women in Tech SEO FestivalLondyn, Wielka BrytaniaThe Women in Tech SEO Festival
12-13 marcaSMX MunichMonachium, NiemcySMX Munich
21 marcaFriends of SearchAmsterdam, HolandiaFriends of Search
21-22 marcaMobile TrendsKraków, PolskaMobile Trends 2024
28 marcaKulturalnie o SEOWarszawa, PolskaKulturalnie o SEO
16-18 kwietniaI <3 Marketing&TechnologyWarszawa, PolskaI <3 Marketing&Technology
18-19 kwietniaSERP Conf. InternationalSofia, BułgariaSERP Conf. International
25-26 kwietniaBrighton SEOBrighton, Wielka BrytaniaBrightonSEO
3-4 czerwcaMozConSeattle, USAMozCon
7 czerwcaThe Women in Tech SEO FestivalBerlin, NiemcyThe Women in Tech SEO Festival
20-21 czerwcaThe Next Web ConferenceAmsterdam, HolandiaThe Next Web Conference
19 wrześniaThe Women in Tech SEO FestivalFiladelfia, USAThe Women in Tech SEO Festival
3-4 październikaBrighton SEOBrighton, Wielka BrytaniaBrightonSEO
11 październikaFestiwal SEOKatowice, PolskaFestiwal SEO
listopad (TBA)Chiang Mai SEO ConferenceChiang Mai, TajlandiaChiang Mai SEO Conference
14 listopadaThe International Search SummitBarcelona, HiszpaniaThe International Search Summit
11-14 listopadaWeb SummitLizbona, PortugaliaWeb Summit
19-20 listopadaBrighton SEOSan Diego, USABrightonSEO
TBASEO Vibes on TourBukareszt, Barcelona, Tel Aviv, Budapeszt,
Mediolan, Istanbuł, Bratysława, Utrecht, Kopenhaga, Praga, Sztokholm, Paryż, Ateny
SEO Vibes on Tour
Kalendarz międzynarodowych konferencji SEO 2024

Najciekawsze konferencje SEO 2024

1. BrightonSEO

BrightonSEO to miejsce, w którym chcesz poznać opinie pionierów branży w zakresie wyszukiwania, treści czy influencer marketingu. To wydarzenie absolutnie obowiązkowe dla każdego, kto zajmuje się marketingiem cyfrowym i chce być na bieżąco. Dzięki rzeczowym rozmowom i żywej atmosferze BrightonSEO pozwala na zapoznanie się z najnowszymi strategiami marketingowymi i fantastyczny networking.

delante team at BrightonSEO
Delante na BrightonSEO 2023

Regularnie uczestniczymy w BrightonSEO, ponieważ naprawdę lubimy to wydarzenie, prelegentów i ogólną atmosferę, jaką tworzy. Co więcej, w tym roku na kwietniowym wydarzeniu pojawi się prelegent z Delante – Wojciech Urban.

2. SEO Vibes DubAI

SEO Vibes DubAI 2024 wprowadza swobodną atmosferę do świata SEO. W ciągu trzech dni będziesz miał okazję usłyszeć, jak sześciu prelegentów dzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat wszystkiego, co w branży nowe, ciekawe, kontrowersyjne. Program obejmuje swobodną sesję mastermindową i ekskluzywne spotkanie VIP. Miejsc jest naprawdę niewiele – 102 dostępnyme bilety pozwalają na zachowanie absolutnie kameralnego charakteru.

3. MozCon

MozCon to miejsce, w którym doświadczeni prelegenci dzielą się praktycznymi spostrzeżeniami dotyczącymi tego, jak radzić sobie ze współczesnymi wyzwaniami marketingowymi.

Delante at MozCon in 2022
Delante na MozCon w 2022

Dowiesz się, jak poprawić pozycje strony w SERPach, prowadzić data-driven SEO czy zabezpieczyć przyszłość firmy. Ta wyjątkowa konferencja jest szansą na nawiązanie kontaktu z międzynarodową społecznością digital marketingu, niezależnie od tego, czy zajmujesz się SEO, contentem, czy prowadzisz firmę. W odróżnieniu od typowych konferencji, MozCon nie ma sal wystawowych, zamiast tego skupia kilku ciekawych partnerów, agencje i marki.

Delante at MozCon 2022
Delante na MozCon 2022

4. SMX Munich

Celem tej europejskiej konferencji SEO jest wyjście naprzeciw potrzebom klientów i marketerów – szczególnie w dobie rozwoju sztucznej inteligencji. Na SMX Munich poznasz podstawowe narzędzia i strategie zapewniające sukces biznesu zarówno teraz, jak i w nieco bardziej odległej przyszłości. Co ciekawe, SMX Monachium różni się od typowych konferencji – to przestrzeń neutralna, niepowiązana z żadną agencją czy dostawcą narzędzi. Możesz spodziewać się ponad 60 sesji i 80 prelegentów.

5. Friends of Search

W Kromhouthal w Amsterdamie odbywa się 11. edycja Friends of Search. Na tej konferencji SEO pojawią się wielkie nazwiska międzynarodowych liderów branży. To spotkanie konsultantów, marketerów i właścicieli firm, którzy chcą być na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami SEO i SEM. Na tym wydarzeniu nie tylko zdobędziesz masę przydatnych informacji – nawiążesz też kontakt z międzynarodowymi liderami branży i uzyskasz odpowiedzi na swoje pytania.

6. Konferencja SEO w Chiang Mai

CMSEO uznawane jest za kluczowe wydarzenie dla liderów branży. Coroczne spotkanie gromadzi 800 najbardziej wpływowych przedsiębiorców zajmujących się SEO, liderów agencji i ważnych partnerów. To wpływowe osoby, które osiągają najwyższe rankingi w najbardziej wymagających niszach na całym świecie. Konferencja SEO w Chiang Mai koncentruje się na dzieleniu się skutecznymi pomysłami oraz networkingu. Nacisk kładziony jest na kontakt z najlepszymi specjalistami z branży i bycie na bieżąco z najnowszymi zmianami algorytmów Google.

Delante at Chiang Mai SEO Conference 2023
Delante na Chiang Mai SEO Conference 2023

7. The Next Web Conference

TNW ma na celu pokazanie najnowszych trendów technologicznych. Daje możliwość nawiązywania kontaktów, uczenia się i odkrywania nowych technologii w naprawdę wyjątkowym otoczeniu. Udaj się tam, aby podczas prostych sesji uczyć się od liderów branży na temat rozwoju zawodowego. Daje także możliwość nawiązywania kontaktu twarzą w twarz z klientami i współpracownikami, a sztuczna inteligencja pomaga poznawać ludzi o podobnych poglądach. The Next Web Conference w Amsterdamie to szansa na poznanie zupełnie nowych rynków, spotkanie przyjaciół z branży i pogawędkę o pomysłach biznesowych.

8. The International Search Summit

International Search Summit to wyjątkowe wydarzenie poświęcone wyłącznie wyszukiwarkom. To całodniowe doświadczenie obejmuje trzy ścieżki z wykładami oferującymi praktyczne wskazówki i spostrzeżenia, skupiające się na poprawie widoczności w Internecie na rynkach globalnych i skutecznym angażowaniu różnorodnych odbiorców na całym świecie. Warto zauważyć, że wydarzenie jest prowadzone w całości w języku angielskim, mimo że odbywa się w Hiszpanii – nie będziesz mieć więc problemów ze zrozumieniem prelegentów, o ile tylko mówisz po angielsku.

delegacja Delante na International Search Summit
Delante na International Search Summit w 2023 roku

9. Women in Tech Fest

WTS Fest to globalne wydarzenie dla kobiet i osób niebinarnych działających w branży technologicznej. Bez względu na kraj, w którym się odbywa, zawsze jest to dzień wypełniony nauką i nawiązywaniem kontaktów, podzielony na cztery części – Analiza, Postęp, Innowacja i Wzmacnianie. To wydarzenie SEO jest owocem działań społeczności Women in Tech SEO, wspierającej kobiety w rozwoju w SEO i marketingu. Bilet pełnego dostępu obejmuje wstęp na całodniową konferencję, całodzienne wyżywienie, after-party i nagrania po wydarzeniu. Chociaż podczas sesji nie ma pytań i odpowiedzi ze względu na napięty harmonogram, prelegenci często są dostępni w przypadku pytań w czasie przerw.

10. Web Summit

Web Summit skupia ponad 70 000 (!) osób i firm kształtujących scenę technologiczną. Jednak nie chodzi tylko o rozmowy techniczne! Jeśli uda Ci się tam pojechać, będziesz miał okazję wysłuchać otwierających oczy rozmów na temat marketingu, pozyskiwania funduszy, projektowania, reklamy, a nawet przywództwa. To inspirujące wydarzenie dla ekspertów i osób z różnych środowisk, umożliwiające wymianę pomysłów i nawiązywanie kontaktów. Gdyby konferencję Web Summit można było podsumować zaledwie trzema słowami, byłyby to: networking, generowanie leadów i uczenie się.

11. SEO Vibes on Tour

Weź udział w SEO Vibes on Tour po Europie, aby nawiązać kontakt z profesjonalistami z branży, porozmawiać ze specjalistami i nawiązać kontakt z prelegentami. Możesz się spozdiewać się lokalnego spojrzenia na światowe trendy w branży, wyjątkowych możliwości nawiązywania kontaktów i unikalnych smaczków danego kraju, takich jak tureckie śniadanie lub rumuński lunch. Seria koncentruje się na rozwoju lokalnych rynków SEO i dostarcza skondensowany pakiet wiedzy.

Delante at SEO Vibes Budapest in 2023
Delante na SEO Vibes on Tour w 2023 roku

12. SERP Conf. International

SERP Conf. International 2024 to dwudniowe wydarzenie SEO, w którym biorą udział najlepsi prelegenci z Google, Ahrefs i innych renomowanych firm z branży. Konferencja, w której udział może wziąć ponad 700 uczestników z czterech kontynentów, obejmuje szerokie spektrum tematów, w tym SEO, SEM, content marketing, zarządzanie sieciami społecznościowymi, e-handel i sztuczną inteligencję. SERP Conf. International to według doniesień jedno z najbardziej angażujących europejskich wydarzeń dla społeczności SEO, wnoszące znaczący wkład w tę dziedzinę – zdecydowanie warto tam być!

7 powodów, dla których warto brać udział w konferencjach SEO w 2024 roku

Jeśli zastanawiasz się, czy to najwyższa pora, aby ruszyć w trasę i dowiedzieć się nowych rzeczy na temat SEO od najlepszych w branży, podpowiadamy, dlaczego warto. Dołącz do wydarzeń SEO w 2024 r. i bądź na bieżąco!

#1 Dowiesz się więcej niż tylko technicznego SEO 🚀

Wydarzenia i konferencje SEO to nie tylko kwestie techniczne, takie jak SEO czy copywriting. Eventy częst oferują prawdziwy miks tematów, dlatego możesz dowiedzieć się więcej w kwestii trików biznesowych, wskazówek motywacyjnych, a nawet zdobyć szczegółowe informacje na temat działania ludzkiego mózgu podczas przeglądania Internetu lub interakcji ze stroną internetową. Nie do przecenienia są także rozmowy na temat równoważenia pracy i życia oraz doskonalenia umiejętności miękkich.

#2 Nie musisz być specjalistą SEO, aby zrozumieć, co się dzieje 🔍

Konferencje nie są przeznaczone tylko dla profesjonalistów zajmujących się SEO. Dobrze czuć się na nich wszyscy zainteresowani marketingiem cyfrowym, technologią i biznesem online. Oznacza to, że niezależnie od tego, czy jesteś:

  • marketerem poszukującym nowych pomysłów;
  • właścicielem sklepu internetowego zastanawiającym się, jak przyciągnąć więcej klientów;
  • projektantem chcącym dodać nieco pikanterii swoim projektom;
  • osobą technologiczną śledzącą najnowsze trendy;
  • szefem prowadzącym sklep e-commerce;

… na tych konferencjach SEO każdy znajdzie coś dla siebie. To mieszanka, która gwarantuje, że każdy wyjdzie z czymś pożytecznym w głowie.

#3 Dostaniesz w swoje ręce najnowsze narzędzia i rozwiązania biznesowe 🛠️

Konferencje SEO to nie tylko rozmowy – to tętniące życiem przestrzenie z różnorodną gamą wystawców: rzędy stoisk prezentujących jedyne w swoim rodzaju narzędzia i agencje chętne do współpracy z Tobą. Oznacza to, że jeśli szukasz najnowszych gadżetów SEO lub rozważasz współpracę z nową agencją, wydarzenie SEO powinien być punktem na Twojej mapie. Twoje interakcje będą wykraczać poza zwykłe zbieranie wizytówek – poznasz najnowsze praktyczne rozwiązania, zapoznasz się z pojawiającymi się trendami i być może natkniesz się na ukryty klejnot, który może zrewolucjonizować Twój workflow.

Zatem biorąc udział w konferencji SEO 2024, nie zapomnij zwiedzić stoisk – nigdy nie wiesz, jakie cenne narzędzia lub potencjalnych partnerów biznesowych możesz poznać.

#4 Zdobędziesz świeże informacje od kolegów z branży🤝

Konferencje SEO to nie tylko okazja do zdobycia najnowszej wiedzy – to także networking oraz wymiana inspiracji i pomysłów to nieodzowny element najlepszych wydarzeń SEO. Niezależnie od tego, czy jesteś profesjonalistą, czy stawiasz pierwsze kroki w SEO lub marketingu online, udział w konferencjach SEO w 2024 r. to szansa, aby nie tylko być na bieżąco, ale także wynieść coś dla siebie od społeczności, zdobywając świeże informacje spostrzeżenia, które mogą ukształtować Twoje podejście w nieoczekiwany sposób.

#5 Popłyniesz na fali trendów w SEO i marketingu cyfrowym 🌊

Bycie w SEO oznacza nadążanie za trendami, prawda? Na konferencjach SEO 2024 możesz zyskać naprawdę wiele – spostrzeżenia ekspertów branżowych mieszkających we wszystkich zakątkach świata!

#6 Wzmocnisz więzi w zespole 🤝

Udział w konferencji SEO to często też imrezy integracyjne i wspólnie spędzony czas. Czy nie byłoby super zebrać ekipę z pracy, aby w ciągu dnia zapoznać się z najnowszymi prelekcjami dotyczącymi SEO, a po godzinach odpocząć, dzieląc się śmiechem i doświadczeniami?

Wydarzenia SEO tworzą atmosferę, w której Twoi współpracownicy i Ty uczycie się i rozwijacie razem, budując relacje.

Jeśli prowadzisz agencję i zastanawiasz się nad wysłaniem kilku swoich pracowników na konferencje SEO w 2024 roku, pomyśl o ogromnej zalecie, jaką jest teambuilding.

#7 Możesz połączyć naukę z turystyką ✈️

Chodzenie na konferencje SEO to nie tylko praca i nauka – to również możliwość zwiedzenia świata. W ciągu dnia uczysz się o SEO, a po godzinach zwiedzasz ciekawe miasta, takie jak Brighton, Seattle czy Monachium. Niezależnie od tego, czy spacerujesz malowniczym nabrzeżem, zwiedzasz zabytki, czy delektujesz się lokalną kuchnią, warto wziąć zapas czasu i zrobić sobie miniurlop.

To co? Przekonaliśmy Cię do wzięcia udziału w konferencjach SEO 2024? Daj znać, gdzie się zobaczymy!

Autor
Ola Drewniak SEO Content Team
Autor
Ola Drewniak

Content Specialist

specjalistka ds. contentu w Delante. Z wykształcenia edytorka. Od 5 lat działa w świecie marketingu  –  najpierw w social mediach krakowskich wydawnictw, potem w SEO i copywritingu, aż zdecydowała się rozwijać w kierunku content marketingu i połączyć swoje umiejętności organizacji i językowego wyczucia. Aktualnie działa nad projektami contentowymi w Delante, przeprowadzając audyty treści, układając content plany oraz tworząc treści dla najbardziej wymagających klientów. Prywatnie kocia behawiorystka, przyszła trenerka psów oraz miłośniczka tatuaży i gier RPG.

Autor
Ola Drewniak SEO Content Team
Autor
Ola Drewniak

Content Specialist

specjalistka ds. contentu w Delante. Z wykształcenia edytorka. Od 5 lat działa w świecie marketingu  –  najpierw w social mediach krakowskich wydawnictw, potem w SEO i copywritingu, aż zdecydowała się rozwijać w kierunku content marketingu i połączyć swoje umiejętności organizacji i językowego wyczucia. Aktualnie działa nad projektami contentowymi w Delante, przeprowadzając audyty treści, układając content plany oraz tworząc treści dla najbardziej wymagających klientów. Prywatnie kocia behawiorystka, przyszła trenerka psów oraz miłośniczka tatuaży i gier RPG.

Zostaw komentarz

Uzyskaj bezpłatną wycenę

Nagrody

Nagroda - Deloitte 2021 Nagroda - IPMA Nagroda - US Search Awards 2021 Nagroda - European eCommerce Awards 2022 Nagroda - Global Agency Awards 2022 Nagroda - European Search Awards 2022

Porozmawiajmy o Twoim SEO i SEM