.animate-view{opacity: 1 !important;}

Co słychać u OpenAI? Nowości w ChatGPT

0min.

Komentarze:0

Co słychać u OpenAI? Nowości w ChatGPTd-tags
07 sierpnia 2023
30 lipca do Sklepu Play zawitała androidowa wersja ChatGPT, a 3 sierpnia na Twitterze (a może już powinniśmy posługiwać się nazwą X? Trudno wyczuć) pojawił się post od OpenAI mówiący o zmianach, które szykują się w narzędziu. Co ciekawego w świecie AI i dlaczego użytkownicy narzekają na apkę mobilną?

0min.

Komentarze:0

ChatGPT – zmiany w wersji online

1. Przykłady promptów

Teraz zaczynając nowy czat zobaczysz przykłady zapytań, które pomogą Ci zacząć rozmowę. Oczywiście jeśli jeszcze nie masz pomysłu na to, o co by dziś ChatGPT zapytać.

2. Sugerowane odpowiedzi

ChatGPT sugeruje odpowiednie sposoby kontynuowania rozmowy po tym, jak bot odpowie już na Twoje pytanie. W polskiej wersji działa to nieco kulawo, bo czasem w ogóle się nie pojawia, a w innych wypadkach czat sugeruje Ci dalszą rozmowę… w języku angielskim. Ale jeśli masz ochotę na takie bilingwalne doświadczenie, śmiało!

3. Domyślne korzystanie z ostatnio wybranego modelu

Wcześniej ChatGPT każdy nowy czat rozpoczynał w modelu 3.5, nawet jeśli korzystasz z wersji Plus. Teraz ChatGPT zapamięta twój poprzednio wybrany model — nie ma co ukrywać, to spora wygoda, szczególnie jeśli często konwersujesz z tym narzędziem.

4. Brak konieczności logowania co 2 tygodnie

Dobrze już kojarzysz napis „Your session has expired”? Nowa aktualizacja znosi konieczność logowania co dwa tygodnie.

5. Nowe skróty klawiaturowe

Lubisz optymalizować swoją pracę? Mamy dobre wieści! Możesz pracować szybciej dzięki skrótom, takim jak:

  • ⌘ (Ctrl) + Shift + ; (kopiowanie ostatniego bloku kodu),
  • ⌘ (Ctrl) + /, (wyświetl pełną listę).

A jeśli chcesz zobaczyć więcej informacji o update’ach, zerknij na stronę OpenAI.

Aktualizacje ChatGPT

Źródło: https://openai.com/chatgpt

ChatGPT na Androida

Przejdźmy więc do drugiej, nie mniej obfitej w nowe informacje części, czyli przyjrzeniu się temu, jak wygląda (i sprawuje się) ChatGPT w wersji mobilnej na urządzenia z systemem Android.

Działa płynnie i szybko, nie wyłącza się bez powodu, czyli absolutne minimum — spełnione.

Ale użytkownicy mają sporo uwag: większość dotyczy problemów z logowaniem (błąd „something went wrong”), rejestracją i uruchomieniem aplikacji. Pojawiają się też informacje o tym, że raz ustawiony język zmienia się z powrotem na angielski, albo że nie działa Code Interpreter. Dużym ograniczeniem jest brak możliwości korzystania z ChatGPT Plus, która umożliwia dostęp do modelu GPT-4.0.

ChatGPT Plus niedostępny na Androida

Źródło: Aplikacja ChatGPT na Android

Rzeczywiście, ChatGPT nie obsługuje dodatków ani pluginów, co jest jego sporą wadą. Za to daje możliwość obsługi głosowej, która — choć nieidealna — niektórym ułatwi korzystanie z czatu.

Nasze wrażenia?

Jest okej, ale mogło być lepiej! Nie ma fajerwerków, to na pewno. Poniżej zebrałam wady i zalety, które podkreślali specjaliści Delante. Mamy nadzieję, że niedługo do aplikacji mobilnej trafi też ChatGPT Plus (aktualnie „Coming soon”), a razem z nim obsługa pluginów.

ZaletyOgraniczenia
Jedno konto - dostęp do historii czatów na obu urządzeniach (+synchronizacja danych)Brak obsługi pluginów
Opcja korzystania z ChatGPT głosowo - jak z asystenta głosowego, np. GoogleOdczytywanie i rozumienie treści głosowych nie jest idealne - zdarzają się błędy, nieprawidłowa identyfikacja języka itp.
Działa sprawniej niż wersja przeglądarkowa - wygodne do użytku na szybkoObsługa za pomocą mowy wymaga zatrzymania nagrywania i wysłania wygenerowanej treści z pomocą ekranu, co może być uciążliwe
Darmowy i prosty w obsłudzeBrak możliwości korzystania z jakichkolwiek opcji ChatGPT Plus - dostępny jedynie model GPT-3.5

Powyższy artykuł dotyczy wersji ChatGPT for Android 1.0.0026.

Chcesz zgłębić temat AI w pracy marketerów i marketerek? Dowiedzieć się, komu Chat GPT może odebrać pracę? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy dwóch Specjalistów: Wojciecha i Mateusza.

Autor
Milena Fietko
Autor
Milena Fietko

SEO Strategy Manager

Specjalistka od branż specjalnych, które wymagają nieszablonowego podejścia do procesu, albo obejmują tematy, których inni by się nie podjęli. W Delante pracuje od 2016 roku. Prywatnie uwielbia taniec w karaibskich rytmach.

Autor
Milena Fietko
Autor
Milena Fietko

SEO Strategy Manager

Specjalistka od branż specjalnych, które wymagają nieszablonowego podejścia do procesu, albo obejmują tematy, których inni by się nie podjęli. W Delante pracuje od 2016 roku. Prywatnie uwielbia taniec w karaibskich rytmach.

Uzyskaj bezpłatną wycenę

Nagrody

Nagroda - Deloitte 2021 Nagroda - IPMA Nagroda - US Search Awards 2021 Nagroda - European eCommerce Awards 2022 Nagroda - Global Agency Awards 2022 Nagroda - European Search Awards 2022