.animate-view{opacity: 1 !important;}

Pozycjonowanie Shopify

Pozycjonowanie sklepu internetowego Shopify może przynieść świetne efekty! Ten intuicyjny CMS daje sporo możliwości optymalizacyjnych nie tylko pod SEO, ale też do integracji z mediami społczenościowymi. e

Na czym polega pozycjonowanie Shopify?

 • Analiza fraz kluczowych i ułożenie skutecznej strategii SEO
 • Ustawienie przyjaznych adresów URL, tagów title i meta description
 • Nasycenie sklepu, kategorii i produktów wartościowymi treściami
 • Stały proces link buildingu

Porozmawiajmy o tym, zwiększyć sprzedaż w twoim sklepie!

Skontaktuj się z nami

Pozycjonowanie stron
na Shopify

Czy Twój sklep został postawiony na CMS-ie Shopify? Pozycjonowanie takiej witryny jest jak najbardziej możliwe, ale wymaga pewnej wiedzy i wdrożenia konkretnych rozwiązań. Dopiero dzięki temu Twoja firma zyska większą rozpoznawalność, a Ty zwiększysz swoje zyski. Poznaj triki, które pomogą Ci w pozycjonowaniu sklepu internetowego na Shopify.

SEO na Shopify
Dlaczego warto?

Shopify to CMS, który jest już znany w ponad 150 krajach. Obecnie uznaje się, że dzięki niemu z powodzeniem funkcjonuje ponad 600 tysięcy sklepów na całym świecie. To dość dobry wynik, w szczególności, kiedy zwróci się uwagę na to, że w tym gronie znajdują się takie marki, jak Amnesty International czy też Tesla Motors. Sekretem tego rozwiązania jest intuicyjny interfejs oraz szereg praktycznych opcji, które podnoszą wygodę podczas obsługi sklepu.

Shopify
Krótka charakterystyka

Można powiedzieć, że Shopify został zaprojektowany, bo brakowało właśnie takiego rozwiązania. Z takiego założenia wyszli na pewno jego twórcy – Tobias Lütke, Daniel Weinand i Scott Lake. Zapragnęli w pewnym momencie otworzyć biznes internetowy i zacząć handlować sprzętem do snowboardu. Jednak szybko zdali sobie sprawę z tego, że żaden z obecnie dostępnych CMS-ów nie spełnia ich oczekiwań. Zatem najlepszym rozwiązaniem okazało się stworzenie Shopify, które miało być odpowiedzią na wszystkie potrzeby branży e-commerce. Ich firma powstała w 2006 roku i istnieje do dziś, dzięki temu możesz tak samo zdecydować się na założenie sklepu przy pomocy oprogramowania Shopify oraz zakupić z ich serwisu funkcjonalny szablon.

Co wyróżnia Shopify od innych CMSów?

Wśród największych zalet Shopify można wymienić naprawdę intuicyjny Kokpit. Jednak to nie wszystko, sklepy zostały tam tak zaprojektowane, żeby maksymalizowały zyski i zasięg. Dzięki temu otrzymujesz tak wiele funkcjonalności, pozwalających na łatwą i sprawną optymalizacją sklepu. Oprócz tego szybko zintegrujesz sklep z wybranymi Social Mediami. W razie potrzeby możesz wykorzystać Shopify przez 14 dni za darmo, aby przekonać się, czy ten CMS spełnia wszystkie Twoje wymagania.

Przykład strony opartej na Shopify

Shopify - przykład sklepu

Dla kogo jest Shopify?

Ze względu właśnie na łatwość w obsłudze Shopify to strzał w dziesiątkę dla osób początkujących, które chcą zacząć zarabiać przez Internet. Takie osoby są w stanie szybko opanować dostępne tutaj funkcje i rozwijać swój biznes. Poza tym to także opcja, która sprawdzi się po prostu u każdego, komu zależy na intuicyjnym rozwiązaniu, przejrzystym interfejsie czy bezpiecznym CMS-ie. Musisz jednak przygotować się na comiesięczne opłaty związane z użytkowaniem swojego sklepu. Jednak to spowoduje, że nie będziesz zmuszony poszukiwać odpowiedniego serwera, co dla wielu początkujących może być problemem. To od Ciebie będzie jednak zależało, czy chcesz w łatwy sposób zintegrować zakupioną przez Ciebie domenę z Shopify, czy może skorzystać z domyślnej domeny, oferowanej przez ten CMS.

Shopify a SEO

Shopify zapewnia przede wszystkim całkiem sporo możliwości związanych z optymalizacją witryny, co pozytywnie wpływa na sam proces pozycjonowania sklepu, oto kilka najważniejszych korzyści związanych z SEO,  na jakie możesz liczyć:

 • możliwość edycji pliku robots.txt,
 • tworzenie przyjaznych adresów URL,
 • możliwość dopasowania słów kluczowych do podstron,
 • dodawanie znaczników title,
 • hierarchizacja nagłówków,
 • generowanie mapy witryny,
 • tworzenie linków kanonicznych,
 • możliwość edytowania szablonu sklepu,
 • responsywne szablony.
Zamów bezpłatną wycenę

Przykłady wtyczek do Shopify,
które wspierają SEO

Shopify oferuje też szereg różnych pluginów, które sprawiają, że pozycjonowanie sklepu staje się łatwiejsze oraz bardziej efektywne. Poznaj kilka wartych uwagi wtyczek SEO dla Shopify:

1. SEO Image Optimizer Pro

To znakomite narzędzie, dzięki któremu można odpowiednio zadbać o optymalizację wszystkich grafik, jakie znajdują się w obrębie sklepu. Już teraz bez obaw dodasz teksty alternatywne czy zmniejszysz rozmiar zdjęć, aby pozytywnie wpłynąć na czas ładowania się strony.

2. SEO Products Optimizer

Tym razem masz do czynienia z bardzo kompleksowym rozszerzeniem, które pozwoli Ci sprawdzić w stanie rzeczywistym, jak pozycjonują się Twoje produkty, a także dowiesz się, jak możesz poprawić te wyniki. Spraw, aby Twoje strony produktowe były odpowiednio zoptymalizowane, żeby zwiększały ruch oraz sprzedaż.

3. Sitemap & NoIndex Manager

Już teraz stworzysz mapę strony, która będzie w pełni spełniać Twoje oczekiwania. Sam zdecyduj o tym, które podstrony mają być zaindeksowane oraz czy mają mieć atrybut nofollow. Zyskaj też większą kontrolę nad meta tagami.

4. SEO Optimizer: All-in-one SEO

W tym przypadku masz po prostu wszystko to, czego potrzebujesz w trakcie optymalizacji i to w jednej wtyczce. Bez problemu zoptymalizujesz grafiki, zajmiesz się dodawaniem meta tagów, czasem ładowania się witryny, ale też będziesz mógł monitorować efekty swojej pracy.

Jak pozycjonować
stronę opartą na Shopify?

Zastanawiasz się, na czym w praktyce polega pozycjonowanie sklepu? Chcesz zająć się tym osobiście? Oczywiście możesz to zrobić. Poznaj kilka najważniejszy etapów pozycjonowania Shopify. Dopiero kiedy dopilnujesz ich wszystkich, będziesz mógł zacząć wspinaczkę w wyszukiwarce Google.

Jak pozycjonować stronę Shopify – krok po kroku:

 1. Zadbaj o poniższe elementy techniczne i przekonaj się:
 • czy witryna została już zindeksowana w Google?
 • czy plik robots.txt działa poprawnie?
 • czy została wygenerowana mapa witryny?
 • czy sklep jest połączony z GA i GSC?
 1. Wykonaj analizę słów kluczowych:

Tym razem Twoje zadanie będzie polegało na dokonaniu szczegółowej analizy słów kluczowych. To istotny krok, więc poświęć na niego odrobinę więcej czasu. Przydatnym narzędziem będzie np. Planer Słów Kluczowych. Znajdź frazy, które będą związane z Twoim biznesem oraz zagwarantują spory ruch. Do wyboru będziesz mieć przede wszystkim słowa kluczowe brandowe, ogólne, długi ogon lub lokalne.

Rodzaj frazy Przykład frazy Wolumen wyszukiwania
ogólna pozycjonowanie 5400
long-tail pozycjonowanie Shopify 10
long-tail Shopify SEO 30

 

  1. Przejdź do pisania tekstów na podstrony:

Kolejnym ważnym zadaniem, jakim musisz się zająć, jest pisanie tekstów do swojego sklepu online. Przede wszystkim na każdej podstronie powinna znaleźć się jakaś treść. Najczęściej w sklepach internetowych dotyczy to opisów kategorii czy opisów produktów. Najlepiej, aby na każdej podstronie treści miały minimum 300 wyrazów.

  1. Zajmij się optymalizacją techniczną witryny
 • dodaj unikalne tytuły na podstronach
 • napisz meta opisy
 • stwórz nagłówki H1-H3
  1. Pozyskaj wartościowe linki, które będą prowadziły do Twojego sklepu, aby w ten sposób zwiększyć jego autorytet..
Zamów bezpłatną wycenę

Jak wygląda pozycjonowanie
z Delante

Pozycjonowanie SEO – wybór słów kluczowych

Wybór słów kluczowych
Pierwszy krok to analiza ruchu – na tej podstawie powstaje strategia działania. Następnie dobieramy najlepsze i najbardziej konwertujące frazy kluczowe.

pozycjonowanie zagraniczne – Różnice w wyszukiwarkach

Audyt
SEO

Obszerny audyt strony, który uwzględnia parametry mające wpływ na pozycję strony w wynikach wyszukiwania oraz określa potrzeby optymalizacyjne.

pozycjonowanie międzynarodowe – optymalizacja techniczna

Optymalizacja techniczna
Optymalizacje techniczne mają pomóc zrozumieć robotom Google zawartość Twojej strony.

budowanie treści w SEO zagranicznym

Budowanie
treści

Budowanie treści na stronę oraz tych, które będą wykorzystane w procesie link buildingu, to kolejny etap pracy nad widocznością Twojej strony.

Optymalizacja
treści

Odpowiednio zoptymalizowane treści będą miały duży wpływ na pozycjonowanie Twojej strony internetowej na Shopify.

Jakościowy
link building

W ramach link buildingu istotne jest tworzenie wartościowych odnośników, których źródła są zróżnicowane i wysokiej jakości.

pozycjonowanie stron w internecie – optymalizacja treści

Analiza
i raportowanie

Analiza ruchu, mierzenie wpływu działań SEO na sprzedaż, a także podsumowanie wykonanych działań to część naszych cyklicznych raportów.

Konsultacje
ze specjalistą

Kontakt z klientem jest dla nas bardzo ważny dlatego chętnie omówimy z Tobą audyt, comiesięczny raport czy też porozmawiamy o bieżących sprawach.

Shopify a pozycjonowanie
wady i zalety

Shopify – zalety Shopify – wady
Możliwość uzyskania bonu na stworzenie kampanii Google Ads. Płatny CMS
Dostęp do pliku robots.txt
Spore możliwości optymalizacji sklepu, np. przyjazne linkowanie, meta tagi itd.
Integracja z social media

Narzędzia z których korzystamy

Google Analytics Search Console Semstorm Senuto Ahrefs Semrush Clusteric Screaming Frog MOZ Tag Manager

Zacznij zwiększać obecność swojej marki
w Internecie!

1.

Umów się na rozmowę

Daj nam znać jeśli potrzebujesz pomocy z SEO i/albo SEM. Wypełnij formularz i podaj swój URL. Wybierz preferowaną formę kontaktu. Odezwiemy się do Ciebie w 48h.

2.

Poznajmy się

Powiedz nam nieco więcej o Twoim biznesie online: jakie cele chcesz zrealizować i jakie przeszkody stoją obecnie na Twojej drodze do ich osiągnięcia.

3.

Analiza SEO

Przyjrzymy się dokładnie Twojej stronie. Kiedy już zbierzemy wszystkie niezbędne informacje, wytyczymy najszybszą drogę do osiągnięcia Twoich celów dzięki SEO.

4.

Twój indywidualny plan SEO

Dostajesz swój całkowicie spersonalizowany plan działania z kilkoma wariantami cenowymi. Przejdziemy przez niego razem, żeby pokazać Ci, w jaki sposób strategia SEO poprawi rankingi Twojej strony.

Nagrody Delante

Nagroda - Deloitte 2021 Nagroda - European eCommerce Awards 2022 Nagroda - European Search Awards 2022 Nagroda - Global Agency Awards 2022 Nagroda - IPMA Nagroda - US Search Awards 2021 Nagroda - Gazele Biznesu 2022 Nagroda - Global Digital Excellence Award 2022 Nagroda - Global Search Awards 2022 Nagroda - Global Search Awards 2023 Nagroda - Gazele Biznesu 2023

Porozmawiajmy o Twoim SEO i SEM