.animate-view{opacity: 1 !important;}

Rozszerzenia przeglądarek, które pomogą Ci w analizie szybkości stron internetowych

3min.

Komentarze:0

Rozszerzenia przeglądarek, które pomogą Ci w analizie szybkości stron internetowych
08 kwietnia 2022
W sieci możemy spotkać liczne narzędzia usprawniające naszą codzienną pracę. Warto skupić uwagę na diagnostyce prędkości naszej strony, ponieważ Page Speed jest bardzo ważnym fundamentem w działaniach SEO. Dowiedz się, jak przyśpieszyć działanie swojej strony internetowej na przeglądarkach takich jak Google Chrome czy Firefox.

3min.

Komentarze:0

Dlaczego szybkość strony ma znaczenie?

Google otwarcie podkreśla swoje stanowisko w odniesieniu do szybkości ładowania stron, które jednocześnie nie obciążają połączeń internetowych. Page Speed jest to oficjalny czynnik rankingowy wyszukiwarki, mający kluczowy wpływ na pozycję stron internetowych w organicznych wynikach wyszukiwania. Znaczenie Page Speed wzrosło wraz z wprowadzeniem aktualizacji Core Web Vitals, która uznała ten element za bezpośrednio związany z User Experience, czyli całokształtem wrażeń i doświadczeń użytkownika sieci, poruszającego się po serwisach internetowych. Chyba przyznasz, nawet po przeczytaniu tego krótkiego opisu, że warto o niego zadbać!

Jak zwiększyć szybkość strony internetowej z pomocą dodatków do przeglądarek?

Poprawa szybkości działania strony jest wspierana przez różne narzędzia i dodatki do przeglądarek. Diagnostyka prędkości strony za pomocą rozszerzeń do Chrome czy Firefoxa pomoże lepiej optymalizować witrynę internetową. W przypadku przeglądarki Chrome, narzędzia eliminujące słabą wydajność oraz powolne ładowanie strony, są już wbudowane. Można jednak rozszerzyć te narzędzia i zapomocą ulepszeń jeszcze efektywniej rozwiązać problemy związane z szybkością strony. Przeglądarka Firefox nazwała je dodatkami, natomiast w Google Chrome spotkasz się z pojęciem rozszerzeń. Rozszerzenia i dodatki mimo odmiennych określeń wykorzystuje się w jednym celu. Pozwalają na zwiększanie funkcjonalności przeglądarek w sposób ściśle przystosowany do określonych potrzeb użytkowników sieci.

Dodatki do przeglądarki wspierające Page Speed

Przekazujemy polecenia od SEJ rozszerzeń, które mogą pomóc Ci zmierzyć Page Speed i zasugerują jakie zmiany powinieneś wprowadzić.

Google Lighthouse

Pierwszym przydatnym rozszerzeniem jest Google Lighthouse, który jest również dostępny w formie narzędzia.Jako rozszerzenie dostępne jest dla przeglądarek takich jak Google Chrome czy Firefox Odpowiada za łatwy przegląd wydajności badanej strony internetowej oraz pozwala na wgląd w najważniejsze dane diagnostyczne i podpowiedzi, które mają pomóc przyśpieszyć witrynę. Narzędzie generuje pełny raport, za pomocą kliknięcia jednego przycisku “Generuj raport”. Zobacz, jak może wyglądać taki raport: [caption id="attachment_50887" align="aligncenter" width="600"]rozszerzenia przeglądarek google lighthouse raport Źródło: https://www.searchenginejournal.com/page-speed-browser-extensions/440100/#close[/caption] Jak widzisz, możesz tu znaleźć nie tylko oceny SEO czy Performance, ale także metryki pozwalające zobaczyć, jak szybko nasza strona się ładuje.

Page Load Time Browser Extension

Potrzebujesz dokładnych informacji o ładowaniu Twojej strony? Page Load Time to rozszerzenie dla Ciebie! Jego pomiary są bardzo dokładne, ponieważ wykorzystuje technologię Navigation Timing API, a poza krótką informacją o czasie załadowania strony, po kliknięciu w ikonkę pokazuje znacznie więcej informacji. rozszerzenia przeglądarek page load time Co możesz zmierzyć za jego pomocą? Mniej więcej to, co możesz zobaczyć na poniższym zrzucie ekranu: rozszerzenia przeglądarek page load time co mierzy Pogłębione funkcjonalności tego wydarzenia są dostępne innym dodatku, czyli Performance-Analyzer.

Page Size Inspector

Page Size Inspector to narzędzie, które pokazuje zbiór wielu pomiarów dotyczących między innymi fontów, rozmiarów zdjęć czy czasu ładowania. Rozszerzenie rozpoznaje rozmiar oraz interface tych zasobów ze stron internetowych:
  • HTML
  • JS
  • CSS
  • Images
  • Ajax
  • Fonts
Tak wygląda rozszerzenie, gdy z niego korzystasz: [caption id="attachment_50893" align="aligncenter" width="602"]rozszerzenia przeglądarek page size inspector raport Źródło: https://chrome.google.com/webstore/detail/page-size-inspector/oepnndnpjiahgkljgbohnnccmokgcoln/related?hl=pl[/caption]

Dlaczego rozszerzenia są lepsze niż Chrome Dev Tools?

Chrome Dev Tools to kolekcja narzędzi wbudowanych w przeglądarkę Google Chrome, przeznaczona do dynamicznej analizy strony w celu identyfikacji zawartych w niej błędów oraz mających bezpośredni wpływ na prędkość ładowania strony. Może pomóc Ci w naprawie wielu problemów, dostarczyć też przydatnej wiedzy, jednak jest to znacznie trudniejsza opcja dla osób niedoświadczonych. Dlaczego?
  • Nie możesz skorzystać z jednego narzędzia, a z całej kolekcji, która jest oferowana.
  • Musisz nauczyć się poruszać i korzystać z różnych funkcji czy układów menu.
Dlatego warto skorzystać z rozszerzeń i ich prostszych funkcjonalności, by samodzielnie poprawić Page Speed strony i cieszyć się lepszym doświadczeniem użytkowników! Które rozszerzenie/dodatek chcesz wypróbować?
Autor
Logo Delante
Autor
Delante

Delante to agencja marketingu internetowego, specjalizująca się w generowaniu ruchu na stronach z wyszukiwarek internetowych (SEO/SEM) i z reklam płatnych. Ponad 80% naszych klientów to szybko rozwijająca się branża e-commerce.

Autor
Logo Delante
Autor
Delante

Delante to agencja marketingu internetowego, specjalizująca się w generowaniu ruchu na stronach z wyszukiwarek internetowych (SEO/SEM) i z reklam płatnych. Ponad 80% naszych klientów to szybko rozwijająca się branża e-commerce.

Zostaw komentarz

Uzyskaj bezpłatną wycenę

Nagrody

Nagroda - Deloitte 2021 Nagroda - IPMA Nagroda - US Search Awards 2021 Nagroda - European eCommerce Awards 2022 Nagroda - Global Agency Awards 2022 Nagroda - European Search Awards 2022

Porozmawiajmy o Twoim SEO i SEM