.animate-view{opacity: 1 !important;}

Search Console poszerza zakres raportów o pliki wideo

Search Console poszerza zakres raportów o pliki wideo
07 października 2019
Ogromna liczba zapytań w wyszukiwarce Google dotyczy plików wideo, dlatego też nie dziwne jest, że Google wprowadza coraz to nowsze ulepszenia w celu ułatwienia nam wyszukiwania pożądanych filmów. Na dowód przedstawiamy Wam nową możliwość w Search Console - raporty dla plików wideo.
Istnieją trzy główne sposoby na wyszukiwanie plików wideo:
  • na stronie głównej wyszukiwarki,
  • w zakładce Filmy,
  • poprzez opcję Google Discover.
Wideo staje się coraz bardziej popularnym środkiem przekazu. Często łatwiej jest nam coś obejrzeć, o czymś posłuchać niż przeczytać. Użytkownicy coraz częściej wyszukują w Google pliki w formie filmów, jednak nie było możliwości analizy tych działań - aż do teraz. Dziś na Twitterze Google Webmasters pojawiła się informacja o wdrożeniu nowej opcji w Search Console - raporty zostają poszerzone o pliki wideo.

Rozszerzenie raportów Search Console o pliki wideo

Nowa funkcja ma pomóc w zrozumieniu Ci, w jaki sposób Twoje wideo działają w wynikach wyszukiwania, a także wykryć - i rozwiązać - ewentualne problemy z tym związane. [caption id="attachment_17153" align="aligncenter" width="750"]Search Console - raporty poszerzone o pliki wideo Źródło: https://webmasters.googleblog.com/2019/10/search-console-video-results-reports.html?[/caption] Oznaczenie wideo poprzez użycie danych strukturalnych sprawi, że wyszukiwarka będzie wiedziała, kiedy dany film pojawia się na stronie. Dzięki temu, pliki wideo będą udostępniane z informacjami takimi jak czas ich trwania czy chociażby data dodania. To z kolei ma ułatwić użytkownikowi rozpoznanie zawartości filmu, jeszcze przed jego obejrzeniem. [caption id="attachment_17158" align="aligncenter" width="750"]Search console - opcja wideo Źródło: https://webmasters.googleblog.com/2019/10/search-console-video-results-reports.html?[/caption] Nowy raport "Videos" w Search Console jest dostępny dla użytkowników, którzy korzystają z danych strukturalnych do oznaczania plików wideo. Dzięki temu raportowi dowiesz się, jak Twoje filmy wideo radzą sobie w wynikach wyszukiwania i czy występują jakieś błędy związane z ich wyświetlaniem. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat optymalizacji plików wideo na Twojej stronie, możesz zajrzeć na stronę Supportu Google.
Ola Gajoch SEO Delante
Autor
Ola Gajoch

SEO Coordinator

W Delante od lipca 2019. Swoją delantową przygodę rozpoczęła w marketingu. Od listopada 2021 zasila szeregi działu SEO jako jego Koordynator. Prywatnie absolwentka Zarządzania mediami na Uniwersytecie Jagiellońskim i studentka Zarządzania produktem na Uniwersytecie Ekonomicznym. Lubi azjatycką kuchnię, taniec high heels i odmóżdżacze randkowe na Netflix.

Zostaw komentarz

Uzyskaj bezpłatną wycenę

Nagrody

european search awards finalist

Przygotuj swoja stronę do Black Friday!

Zapisz się na bezpłatny webinar!