Search Console poszerza zakres raportów o pliki wideo

Search Console poszerza zakres raportów o pliki wideo

Ogromna liczba zapytań w wyszukiwarce Google dotyczy plików wideo, dlatego też nie dziwne jest, że Google wprowadza coraz to nowsze ulepszenia w celu ułatwienia nam wyszukiwania pożądanych filmów. Na dowód przedstawiamy Wam nową możliwość w Search Console – raporty dla plików wideo.

Ostatnio na naszym blogu: Jak analizować konkurencję w Senuto?

Istnieją trzy główne sposoby na wyszukiwanie plików wideo:

  • na stronie głównej wyszukiwarki,
  • w zakładce Filmy,
  • poprzez opcję Google Discover.

Wideo staje się coraz bardziej popularnym środkiem przekazu. Często łatwiej jest nam coś obejrzeć, o czymś posłuchać niż przeczytać. Użytkownicy coraz częściej wyszukują w Google pliki w formie filmów, jednak nie było możliwości analizy tych działań – aż do teraz.

Dziś na Twitterze Google Webmasters pojawiła się informacja o wdrożeniu nowej opcji w Search Console – raporty zostają poszerzone o pliki wideo.

Rozszerzenie raportów Search Console o pliki wideo

Nowa funkcja ma pomóc w zrozumieniu Ci, w jaki sposób Twoje wideo działają w wynikach wyszukiwania, a także wykryć – i rozwiązać – ewentualne problemy z tym związane.

Search Console - raporty poszerzone o pliki wideo
Źródło: https://webmasters.googleblog.com/2019/10/search-console-video-results-reports.html?

Oznaczenie wideo poprzez użycie danych strukturalnych sprawi, że wyszukiwarka będzie wiedziała, kiedy dany film pojawia się na stronie. Dzięki temu, pliki wideo będą udostępniane z informacjami takimi jak czas ich trwania czy chociażby data dodania. To z kolei ma ułatwić użytkownikowi rozpoznanie zawartości filmu, jeszcze przed jego obejrzeniem.

Search console - opcja wideo
Źródło: https://webmasters.googleblog.com/2019/10/search-console-video-results-reports.html?

Nowy raport „Videos” w Search Console jest dostępny dla użytkowników, którzy korzystają z danych strukturalnych do oznaczania plików wideo. Dzięki temu raportowi dowiesz się, jak Twoje filmy wideo radzą sobie w wynikach wyszukiwania i czy występują jakieś błędy związane z ich wyświetlaniem.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat optymalizacji plików wideo na Twojej stronie, możesz zajrzeć na stronę Supportu Google.

(4)
Autor
Jr Marketing Specialist - Ola

Jr Marketing Specialist

Studentka Zarządzania Mediami. Zainteresowanie marketingiem i social mediami odkryła podczas organizacji studenckich eventów. Od lipca 2019 rozwija swoją wiedzę i umiejętności w Delante. Ciągle próbuje nowych rzeczy, a obecnie na jej celowniku znalazła się grafika komputerowa. Lubi dobrą kuchnię i seriale z happy endem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ostatnio na naszym blogu

Jesteś ciekawy, jak wygląda pozycjonowanie sklepów internetowych, a może chcesz wejść na rynek szwajcarski i ciekawi Cię, jak wygląda pozycjonowanie zagraniczne? Na naszym blogu znajdziesz odpowiedzi na te pytania i wiele innych porad ważnych dla rozwoju Twojego biznesu.