.animate-view{opacity: 1 !important;}

Tygodniowy przegląd nowinek PPC – #1 Marzec 2024

1min.

Komentarze:0

Tygodniowy przegląd nowinek PPC – #1 Marzec 2024
08 marca 2024
Przekonaj się co nowego w świecie PPC przyniósł ostatni tydzień - raporty Google Ads w GA4 i automatyczne wstrzymywanie grup reklam!

1min.

Komentarze:0

Raport Google Ads w Google Analytics 4

Znacząca zmiana zaszła w kwestii raportów udostępnianych w panelu Google Analytics 4. Od teraz po wybraniu w panelu ikony “Reklamy”, w sekcji “Wydajność” znajdować będzie się zakładka “Google Ads”, która dedykowana została właśnie tej usłudze. Za jej pomocą łatwo sprawdzisz wyniki poszczególnych kampanii, grup reklam i nie tylko.

Raport Google Ads w panelu Google Analytics 4

źródło: Panel Google Analytics 4

Co to dla Ciebie oznacza?

Teraz raport zawierający dane pochodzące jedynie z Google Ads znajdziesz bezpośrednio w panelu Google Analytics 4, bez potrzeby generowania go ręcznie. Dzięki niemu w szybki sposób sprawdzisz skuteczność wybranych kampanii Google Ads, co ułatwi kontrolę nad nimi.

Automatyczne wstrzymywanie grup reklam

Od 11 marca bieżącego roku Google planuje wprowadzić w życie zautomatyzowane wstrzymywanie grup reklam, które od 13 miesięcy nie wygenerowały żadnych wyświetleń. Wdrożenie tej funkcji ma na celu poprawienie wydajności budżetu i jakości kampanii reklamodawców – grupy reklam bez wyświetleń mogą ją obniżać.

Co to dla Ciebie oznacza?

Twoje grupy reklam, które pozostają aktywne, lecz nie generują żadnego ruchu, zostaną wyłączone samoistnie przez Google. Istnieje oczywiście opcja samodzielnego, ponownego włączenia wybranych grup – zalecane jest jednak, aby robić to tylko w przypadku spodziewania się przypływu wyświetleń.

Autor
Michał Szydlowski
Autor
Michał Szydłowski

Junior SEM Specialist

Autor
Michał Szydlowski
Autor
Michał Szydłowski

Junior SEM Specialist

Zostaw komentarz

Uzyskaj bezpłatną wycenę

Nagrody

Nagroda - Deloitte 2021 Nagroda - IPMA Nagroda - US Search Awards 2021 Nagroda - European eCommerce Awards 2022 Nagroda - Global Agency Awards 2022 Nagroda - European Search Awards 2022

Porozmawiajmy o Twoim SEO i SEM