Wiadomości Google – nowy raport Google Search Console

Wiadomości Google – nowy raport Google Search Console

To już kolejna wiadomość o nowościach Google Search Console i raportowaniu przez Google. Dowiedz się jak sprawdzić widoczność w wiadomościach Google.

Ostatnio na naszym blogu: Jak porównać oferty agencji SEO?

Dziś Google ogłosiło wdrożenie nowego raportu w Google Search Console – Wiadomości Google. Raport ten będzie przydatny przede wszystkim wydawcom treści, którzy za cel mają wyświetlanie się w aplikacjach na Android i iOS oraz na stronie news.google.com.

Aby zobaczyć raport skuteczności Wiadomości Google, należy zalogować się do Google Search Console i wybrać raport Wiadomości Google (Google News) z menu po lewej stronie. Raport, tak jak inne raporty skuteczności, będzie pokazywać:

  • ilość wyświetleń artykułów newsowych w Google,
  • ilość kliknięć artykułów newsowych w Google,
  • CTR, czyli informacja jak często wyświetlony wynik był klikany.

Nowy raport - wiadomości google

Każda strona, która wyświetla się w Google News, będzie miała dostęp do raportu.

Sprawdź: Jak dodać stronę do Google News?

(3)
Autor
Marketing Coordinator - Kasia

Marketing Coordinator

W Delante od 2017 roku, odpowiedzialna za marketing w Polsce i za granicą. Wielbicielka analiz, "grzebania" w narzędziach i projektowego podejścia do zadań. Miłośniczka podróży, języków, muzyki i psia mama. W wolnych chwilach zaplata sznurkowe makramy lub chwyta za saksofon.
Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ostatnio na naszym blogu

Jesteś ciekawy, jak wygląda pozycjonowanie sklepów internetowych, a może chcesz wejść na rynek szwajcarski i ciekawi Cię, jak wygląda pozycjonowanie zagraniczne? Na naszym blogu znajdziesz odpowiedzi na te pytania i wiele innych porad ważnych dla rozwoju Twojego biznesu

Jak porównać oferty agencji SEO?

Jak porównać oferty agencji SEO?

Rozpocząłeś poszukiwania agencji, która zrealizuje dla Ciebie kampanię SEO i zebrałeś już kilka ofert. Widzisz w nich mnóstwo przeróżnych informacji, z których nie do końca wszystko rozumiesz. Jak powinieneś porównać oferty, aby wybrać tą, która będzie dla Ciebie najlepsza? Na co powinieneś zwrócić uwagę?

Czytaj więcej
Kiedy rozpocząć współpracę z agencją SEO?

Kiedy rozpocząć współpracę z agencją SEO?

Posiadasz stronę internetową, na której znajdują się opisy Twoich usług? A możesz jesteś właścicielem sklepu online lub prowadzisz inną witrynę internetową? Zapewne zależy Ci na tym, aby dotrzeć z ofertą do jak największej liczby odbiorców w sieci, a w tym może Ci pomóc agencja SEO. Dowiedz się, kiedy warto zdecydować się na taką współpracę.

Czytaj więcej
Czerwcowa aktualizacja głównego algorytmu Google

Czerwcowa aktualizacja głównego algorytmu Google

2 czerwca Google wdrożyło aktualizację głównego algorytmu wyszukiwarki. Czego można się spodziewać? Czy zobaczymy zawirowania w wynikach wyszukiwania i w jaki sposób można się przygotować do kolejnych aktualizacji, które czekają nas już w kolejnym miesiącu (spoiler alert!)?

Czytaj więcej