Yoast SEO przyjmuje IndexNow

Yoast SEO przyjmuje IndexNow

Yoast SEO zamierza przyjąć protokół IndexNow, mimo początkowej niechęci. Co się zmieniło? Czy oznacza to, że IndexNow będzie odgrywał istotną rolę w przyszłości? Dowiedz się więcej czytając dalej.

Czym jest IndexNow?

O IndexNow pisaliśmy już na naszym zagranicznym blogu, przypomnimy zatem najważniejsze informacje.

IndexNow to narzędzie, które pozwala Ci powiadamiać wyszukiwarkę internetową, kiedy została stworzona, zaktualizowana lub usunięta jakaś treść na Twoje stronie.

IndexNow działa szybko i skutecznie. Zatem, koniec czekania całymi dniami aż crawler zawita na Twojej stronie.

Chcesz się dowiedzieć więcej o IndexNow? Sprawdź nasz anglojęzyczny materiał: https://delante.co/what-is-indexnow/

Yoast i IndexNow

Zalety IndexNow są oczywiste. Niestety nie każda wyszukiwarka przyjęła IndexNow – w tym Google. Jednak obserwując ostatnie wydarzenia, możemy stwierdzić, że nie jest to wykluczone w przyszłości.

Joost de Valk, założyciel wtyczki Yoast SEO na WordPressie, był na początku sceptycznie nastawiony do IndexNow. Ostatnio Yoast ogłosiło jednak integrację wtyczki z protokołem indeksowania.

Co zatem zmieniło zdanie Valka?

Jak możemy przeczytać w wywiadzie przeprowadzonym przez Search Engine Journal, Joost de Valk został przekonany tym, że inne wyszukiwarki i systemy wprowadzają IndexNow. Dodatkowo, funkcjonalność protokołu okazała się być bardziej użyteczna niż pierwotnie sądził.

They changed how it worked a bit (or explained it better) where we only have to ping one endpoint. With that, we basically replace the XML sitemap ping with a call to IndexNow and it’s done. – Joost de Valk

Na razie IndexNow jest dostępny tylko na kontach Yoast Premium, ale prawdopodobnie w przyszłości będzie w jakiś sposób dostępny także w darmowej wersji.

Co czeka nas w przyszłości?

Protokół IndexNow okazał się być bardzo przydatną funkcją. Pozwala szybko poinformować wyszukiwarkę o zmianach w treści na stronie, co sprawia, że problemy z indeksacją znikają.

Czy Google wprowadzi IndexNow? Tego jeszcze nie wiemy, ale trzymamy rękę na pulsie, bo będzie to z pewnością dobrze przyjęte ulepszenie dla każdego, kto doświadczył kiedyś problemów z indeksacją contentu.

(2)
Autor
Jr Marketing Specialist  - Ania

Jr Marketing Specialist

Absolwentka Studiów Dalekowschodnich i Zarządzania Reklamą i Mediami na Uniwersytecie Jagiellońskim. Do Delante dołączyła w 2021 roku, gdzie rozwija się jako Junior Marketing Specialist. W wolnym czasie udziela korepetycji z języka japońskiego, dużo czyta i podróżuje po świecie. Interesuje się content marketingiem, japońską kulturą i sztuką oraz geopolityką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnio na naszym blogu

Jesteś ciekawy, jak wygląda pozycjonowanie sklepów internetowych, a może chcesz wejść na rynek szwajcarski i ciekawi Cię, jak wygląda pozycjonowanie zagraniczne? Na naszym blogu znajdziesz odpowiedzi na te pytania i wiele innych porad ważnych dla rozwoju Twojego biznesu

Eksploracja GA4 - jak tworzyć raporty niestandardowe?

Eksploracja GA4 - jak tworzyć raporty niestandardowe?

Eksplorowanie to nowa sekcja w GA4. Możesz dzięki niech stworzyć raporty niestandardowe. Nie zwlekaj zatem z dodaniem strony do GA4 i poznaj nowe rozwiązanie od Google, zanim statystyki Google Universal zostaną wyłączone. Masz jeszcze sporo czasu – dane w ramach GA Universal będą zbierane do 1 lipca 2022 roku. Wiesz, czym są raporty niestandardowe w GA4? Sprawdź, na czym polegają i jak z nich korzystać.

Czytaj więcej
Wydarzenia marketingowe w 2022, na których warto być

Wydarzenia marketingowe w 2022, na których warto być

W 2021 roku doszło do wielu wydarzeń marketingowych, które ze względów pandemicznych nie odbyły się w 2020 roku. Powrócił Festiwal SEO, a także inne imprezy związane z marketingiem. Już wiemy, jakie wydarzenia planowane są na ten rok. Będzie się działo! Sprawdźmy, gdzie warto się pojawić w drugim półroczu 2022 roku. Na które wydarzenia marketingowe warto zwrócić szczególną uwagę?

Czytaj więcej