.animate-view{opacity: 1 !important;}

Zakaz reklamowania usług i produktów medycyny estetycznej od 2023 roku

Zakaz reklamowania usług i produktów medycyny estetycznej od 2023 roku
27 października 2022
Od stycznia 2023 roku będzie obowiązywał zakaz reklamowania usług oraz produktów medycyny estetycznej w Polsce. Czego nie będzie można reklamować?
Przepisy zakazują reklamowania usług oraz produktów medycyny estetycznej takich jak kwas hialuronowy, implanty, wyroby oparte na działaniu lasera itp. Zakaz będzie miał przełożenie na reklamę zarówno w social media, jak i Google Ads. skuteczna reklama baner Ustawa z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych, wprowadza regulacje dotyczące reklamowania usług oraz produktów medycyny estetycznej w art. 54-61, które wejdą w życie 1 stycznia 2023 r., a wysokość kary za złamanie przepisów określonych w art. 54-61 została określona w art. 103 ust. 2 tejże ustawy.

Do kiedy można reklamować medycynę estetyczną?

Ustawa daje pół roku na dostosowanie się do określonych wymogów, w sytuacjach gdy reklama została wprowadzona do obiegu przed 1 stycznia 2023r.  w innym wypadku będzie groziła kara do 2 mln. złotych. Reklama w social mediach, internetowa podlega takim samym przepisom prawnych co reklama tradycyjna (telewizja, prasa, banery, radio, ulotki, bilboardy).
Karolina Pyznar SEM Delante
Autor
Karolina Pyznar

Junior SEM Specialist

Swoją przygodę w Delante rozpoczęła od stażu SEM w grudniu 2021 roku. Aktualnie zajmuje stanowisko Młodszego Specjalisty SEM. Jej szczególnym zainteresowaniem pod kątem zawodowym jest marketing internetowy, a zmiany na rynku Google nie są jej obce. Prywatnie lubi podróże, aktywności sportowe, a w szczególności siłownię.

Zostaw komentarz

Uzyskaj bezpłatną wycenę

Nagrody

european search awards finalist