Zakaz reklamowania usług i produktów medycyny estetycznej od 2023 roku

Zakaz reklamowania usług i produktów medycyny estetycznej od 2023 roku

Od stycznia 2023 roku będzie obowiązywał zakaz reklamowania usług oraz produktów medycyny estetycznej w Polsce. Czego nie będzie można reklamować?

Przepisy zakazują reklamowania usług oraz produktów medycyny estetycznej takich jak kwas hialuronowy, implanty, wyroby oparte na działaniu lasera itp. Zakaz będzie miał przełożenie na reklamę zarówno w social media, jak i Google Ads.

skuteczna reklama baner

Ustawa z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych, wprowadza regulacje dotyczące reklamowania usług oraz produktów medycyny estetycznej w art. 54-61, które wejdą w życie 1 stycznia 2023 r., a wysokość kary za złamanie przepisów określonych w art. 54-61 została określona w art. 103 ust. 2 tejże ustawy.

Do kiedy można reklamować medycynę estetyczną?

Ustawa daje pół roku na dostosowanie się do określonych wymogów, w sytuacjach gdy reklama została wprowadzona do obiegu przed 1 stycznia 2023r.  w innym wypadku będzie groziła kara do 2 mln. złotych. Reklama w social mediach, internetowa podlega takim samym przepisom prawnych co reklama tradycyjna (telewizja, prasa, banery, radio, ulotki, bilboardy).

(1)
Autor
Jr SEM Specialist - Karolina

Jr SEM Specialist

Absolwentka Zarządzania, a obecnie studentka Ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Swoją przygodę w Delante rozpoczęła od stażu SEM. Jej szczególnym zainteresowaniem pod kątem zawodowym jest marketing internetowy. Pasjonatka aktywności sportowych a w szczególności siłowni. Uwielbia chodzić po górach. Jest też miłośniczką kotów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnio na naszym blogu

Jesteś ciekawy, jak wygląda pozycjonowanie sklepów internetowych, a może chcesz wejść na rynek szwajcarski i ciekawi Cię, jak wygląda pozycjonowanie zagraniczne? Na naszym blogu znajdziesz odpowiedzi na te pytania i wiele innych porad ważnych dla rozwoju Twojego biznesu

Jak robić reklamy świąteczne? Praktyczne porady

Jak robić reklamy świąteczne? Praktyczne porady

Pierwsze skojarzenia, jakie przychodzą nam do głowy, gdy myślimy o świętach Bożego Narodzenia to spokój, radość i spotkania z rodziną. Pamiętajmy jednak także, że okres bożonarodzeniowy to jedno z największych wydarzeń zakupowych na świecie. Świętują go więc nie tylko ludzie, ale także firmy, które przygotowują się do niego m.in. przez reklamy świąteczne.

Czytaj więcej