Zmiany w dopasowaniu do wyrażenia i przybliżonym w Google Ads

Zmiany w dopasowaniu do wyrażenia i przybliżonym w Google Ads

Ważna wiadomość, która powinna zainteresować wszystkich reklamujących się w Google Ads, została ogłoszona w tamten czwartek. Zmiana dotyczy dopasowania fraz w Google Ads. Czytaj więcej!

Zmiana dopasowania dotyczy dopasowania do wyrażenia oraz modyfikatora dopasowania przybliżonego.

O typach dopasowania, które obecnie obowiązują, możesz przeczytać w naszym wpisie: Typy dopasowań słów kluczowych w Google Ads.

Od 18 lutego słowa kluczowe w dopasowaniu do wyrażenia i w dopasowaniu przybliżonym będą dopasowywać te same słowa kluczowe, które użytkownicy wpisują w wyszukiwarkę. Zmiana ta może skutkować wzrostem ruchu w kampaniach z dopasowaniem do wyrażenia i spadkiem w tych stosujących modyfikator. W lipcu zaś modyfikator dopasowania przybliżonego będzie zupełnie zastąpiony nowym rodzajem dopasowania do wyrażenia.

Jak będzie wyglądać zmiana?

Funkcje modyfikatora dopasowania przybliżonego mają zostać przeniesione do dopasowania do wyrażenia. Dzięki temu dopasowanie ma się rozszerzyć, a jednocześnie kolejność słów ma być respektowana, gdy ma ona znaczenie.

Aby zobrazować tę zmianę, Google pokazuje przykład wyszukiwania fraz dla przeprowadzek z Nowego Yorku w modyfikatorze dopasowania przybliżonego: +moving +services +NYC +to +Boston (pl: +przeprowadzka +Nowy York +do +Boston). Obecnie taki modyfikator może wygenerować wyświetlenie reklamy po wpisaniu „Przeprowadzka z Nowego Yorku do Bostonu” ale też „Przeprowadzka z Bostonu do Nowego Yorku”.

Nowy rodzaj dopasowania ma wyeliminować błąd kolejności oraz jednocześnie rozszerzyć dopasowanie.

Zmiana dopasowania przybliżonego

Google podało również następujące przykłady, aby zademonstrować, jak zmieni się zachowanie dopasowania po tej aktualizacji:

Zmiana dopasowania przyblizonego

Modyfikator dopasowania przybliżonego wkrótce zniknie z panelu Google Ads. Zmiana będzie następować stopniowo:

  • Od połowy lutego słowa kluczowe z dopasowaniem do wyrażenia i z modyfikatorem dopasowania przybliżonego będą przechodzić na nowy typ dopasowania. Ponieważ zmiana dotyczy obydwóch dopasowań, nie ma potrzeby podejmowania żadnych działań na koncie. Dane dotyczące wyników kampanii będą nadal widoczne.
  • W lipcu, gdy nowe dopasowanie zostanie wdrożone globalnie, nie będzie można już tworzyć nowych słów kluczowych w modyfikatorze dopasowania przybliżonego. Jednakże istniejące słowa kluczowe korzystające z modyfikatora dopasowania przybliżonego będą nadal obsługiwane w ramach nowego dopasowania. Dlatego od teraz Google zaleca dodawanie nowych słów kluczowych w dopasowaniu do wyrażenia.

Google radzi, co zrobić, aby zwiększyć efektywność kampanii po zmianie:

  1. Kontroluj wyniki i przesuwaj budżety, jeśli będzie to konieczne. Po zmianie możesz zauważyć pewne zmiany w ruchu.
  2. Sprawdzaj stronę Rekomendacje: „Dodaj nowe słowa kluczowe” pomoże Ci utrzymać zasięg słów kluczowych, a „Usuń zbędne słowa kluczowe” pomoże Ci skonsolidować zduplikowane słowa kluczowe.
  3. Rozważ używanie szerokiego dopasowania z inteligentnym określaniem stawek.
  4. Korzystaj nadal z wykluczających słów kluczowych (powyższa aktualizacja nie ma wpływu na ich działanie).
(2)
Autor
Marketing Team Leader - Kasia

Marketing Team Leader

W Delante od 2017 roku, odpowiedzialna za marketing w Polsce i za granicą. Wielbicielka analiz, "grzebania" w narzędziach i projektowego podejścia do zadań. Miłośniczka podróży, języków, muzyki i psia mama. W wolnych chwilach zaplata sznurkowe makramy lub chwyta za saksofon.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnio na naszym blogu

Jesteś ciekawy, jak wygląda pozycjonowanie sklepów internetowych, a może chcesz wejść na rynek szwajcarski i ciekawi Cię, jak wygląda pozycjonowanie zagraniczne? Na naszym blogu znajdziesz odpowiedzi na te pytania i wiele innych porad ważnych dla rozwoju Twojego biznesu

Strategia ustalania stawek na podstawie celów Google Ads

Strategia ustalania stawek na podstawie celów Google Ads

Podczas tworzenia kampanii w Google Ads, z pewnością niejednokrotnie zastanawiałeś się, jaka strategia ustalania stawek, będzie najlepsza do danej kampanii. Samodzielne ustawianie stawek czy automatyczne? Skupienie się na kliknięciach czy konwersjach? W poniższym artykule przedstawię strategię ustalania stawek na podstawie celów reklamowych w Google Ads.

Czytaj więcej