Bug Google – niektóre nowe strony nie są indeksowane

Bug Google – niektóre nowe strony nie są indeksowane

To już kolejny raz w tym roku Google zmaga się z problemami technicznymi. Tym razem problem dotyczy indeksowania nowych podstron oraz narzędzia URL Inspection tool w Google Search Console.

Ostatnio na naszym blogu: Jak analizować konkurencję w Senuto?

Dziś rano, Google na oficjalnym Twitterze Google Webmasters, mogliśmy zobaczyć potwierdzenie, że jest problem z indeksowaniem nowych podstron w Google:

Problem dotyczy nawet dużych stron internetowych. Valentin Pletzer podzielił się na swoim Twitterze screenem, na którym widać że przez ostatnią godzinę od sprawdzania żadna strona z serwisu Washington Post nie została zindeksowana:

Co to oznacza?

Strony, które swój ruch mają głównie z artykułów newsowych, mogą zaobserwować spadki w ruchu organicznym oraz w widoczności strony w dzisiejszym dniu.

Dodatkowo problem też dotyczy zgłaszania stron do zaindeksowania w Google Search Console za pomocą URL Inspection Tool. To już kolejny błąd indeksowania Google w tym roku. Poprzednio pisaliśmy o błędzie, przez który spora ilość stron została windeksowana z Google.

(4)
Autor
Marketing Coordinator - Kasia

Marketing Coordinator

W Delante od 2017 roku, odpowiedzialna za marketing i employer branding. Jej doświadczenie sprawiło, że uwielbia myślenie projektowe i analityczne, i w taki sposób podchodzi do każdego zadania. Gryfno frelka, miłośniczka podróży i muzyki, w wolnej chwili odkrywa nowe seriale albo chwyta za saksofon.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ostatnio na naszym blogu

Jesteś ciekawy, jak wygląda pozycjonowanie sklepów internetowych, a może chcesz wejść na rynek szwajcarski i ciekawi Cię, jak wygląda pozycjonowanie zagraniczne? Na naszym blogu znajdziesz odpowiedzi na te pytania i wiele innych porad ważnych dla rozwoju Twojego biznesu.