Bug Google – niektóre nowe strony nie są indeksowane

Bug Google – niektóre nowe strony nie są indeksowane

To już kolejny raz w tym roku Google zmaga się z problemami technicznymi. Tym razem problem dotyczy indeksowania nowych podstron oraz narzędzia URL Inspection tool w Google Search Console.

Dziś rano, Google na oficjalnym Twitterze Google Webmasters, mogliśmy zobaczyć potwierdzenie, że jest problem z indeksowaniem nowych podstron w Google:

Problem dotyczy nawet dużych stron internetowych. Valentin Pletzer podzielił się na swoim Twitterze screenem, na którym widać że przez ostatnią godzinę od sprawdzania żadna strona z serwisu Washington Post nie została zindeksowana:

Co to oznacza?

Strony, które swój ruch mają głównie z artykułów newsowych, mogą zaobserwować spadki w ruchu organicznym oraz w widoczności strony w dzisiejszym dniu.

Dodatkowo problem też dotyczy zgłaszania stron do zaindeksowania w Google Search Console za pomocą URL Inspection Tool. To już kolejny błąd indeksowania Google w tym roku. Poprzednio pisaliśmy o błędzie, przez który spora ilość stron została windeksowana z Google.

(4)
Autor
Marketing Team Leader - Kasia

Marketing Team Leader

W Delante od 2017 roku, odpowiedzialna za marketing w Polsce i za granicą. Wielbicielka analiz, "grzebania" w narzędziach i projektowego podejścia do zadań. Miłośniczka podróży, języków, muzyki i psia mama. W wolnych chwilach zaplata sznurkowe makramy lub chwyta za saksofon.

Ostatnio na naszym blogu

Jesteś ciekawy, jak wygląda pozycjonowanie sklepów internetowych, a może chcesz wejść na rynek szwajcarski i ciekawi Cię, jak wygląda pozycjonowanie zagraniczne? Na naszym blogu znajdziesz odpowiedzi na te pytania i wiele innych porad ważnych dla rozwoju Twojego biznesu

Podstawy SEO dla web developera.  Co warto wiedzieć?

Podstawy SEO dla web developera. Co warto wiedzieć?

Optymalizacja strony WWW jest niezbędnym elementem w SEO. Witryna powinna spełniać wymagania algorytmu Google, gdyż ma to istotny wpływ na jej widoczność w organicznych wynikach wyszukiwania. Podstawy SEO dla programisty są kluczową wiedzą, która pomoże web developerowi odpowiedzialnemu za realizację serwisu ułatwić proces budowania widoczności strony w SERP-ach, a także osiągnięcie porozumienia pomiędzy programistą a SEOwcem.

Czytaj więcej
Platforma sprzedaży B2B - jakie cechy powinna posiadać?

Platforma sprzedaży B2B – jakie cechy powinna posiadać?

Rynek e-commerce to dzisiaj nie tylko ciągle rosnąca liczba sklepów internetowych kierujących swoją ofertę do klienta indywidualnego. To również szereg platform, które wspierają procesy sprzedaży B2B i pomagają realizować zamówienia od klientów hurtowych. Czym powinna się charakteryzować dobrze zaprojektowana platforma B2B? O tym poniżej.

Czytaj więcej