Bug Google – niektóre nowe strony nie są indeksowane

Bug Google – niektóre nowe strony nie są indeksowane

To już kolejny raz w tym roku Google zmaga się z problemami technicznymi. Tym razem problem dotyczy indeksowania nowych podstron oraz narzędzia URL Inspection tool w Google Search Console.

Dziś rano, Google na oficjalnym Twitterze Google Webmasters, mogliśmy zobaczyć potwierdzenie, że jest problem z indeksowaniem nowych podstron w Google:

Problem dotyczy nawet dużych stron internetowych. Valentin Pletzer podzielił się na swoim Twitterze screenem, na którym widać że przez ostatnią godzinę od sprawdzania żadna strona z serwisu Washington Post nie została zindeksowana:

Co to oznacza?

Strony, które swój ruch mają głównie z artykułów newsowych, mogą zaobserwować spadki w ruchu organicznym oraz w widoczności strony w dzisiejszym dniu.

Dodatkowo problem też dotyczy zgłaszania stron do zaindeksowania w Google Search Console za pomocą URL Inspection Tool. To już kolejny błąd indeksowania Google w tym roku. Poprzednio pisaliśmy o błędzie, przez który spora ilość stron została windeksowana z Google.

(4)
Autor
Marketing Team Leader - Kasia

Marketing Team Leader

W Delante od 2017 roku, odpowiedzialna za marketing w Polsce i za granicą. Wielbicielka analiz, "grzebania" w narzędziach i projektowego podejścia do zadań. Miłośniczka podróży, języków, muzyki i psia mama. W wolnych chwilach zaplata sznurkowe makramy lub chwyta za saksofon.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnio na naszym blogu

Jesteś ciekawy, jak wygląda pozycjonowanie sklepów internetowych, a może chcesz wejść na rynek szwajcarski i ciekawi Cię, jak wygląda pozycjonowanie zagraniczne? Na naszym blogu znajdziesz odpowiedzi na te pytania i wiele innych porad ważnych dla rozwoju Twojego biznesu

10 pytań i odpowiedzi o SEO

10 pytań i odpowiedzi o SEO

Czy w SEO odpowiedzią na każde pytanie jest “to zależy”? Wojciech Urban udowadnia, że nie zawsze! Zebraliśmy 10 najczęściej powtarzających się pytań o SEO i nagraliśmy krótkie filmiki z odpowiedziami. Możesz ich posłuchać na naszym kanale na YouTube lub przeczytać transkrypcję na naszym blogu. 

Czytaj więcej
Jak dodać firmę do Google Maps?

Jak dodać firmę do Google Maps?

Jeśli chcesz, aby Twoja firma była dobrze widoczna w sieci, wykorzystaj możliwości wizytówki Google Moja Firma. Jej posiadanie pozytywnie wpływa nie tylko na wizerunek, ale również pozycjonowanie strony. Podpowiadamy, jak dodać firmę do Google Maps. Dzięki temu przy niewielkim wysiłku zyskasz liczne korzyści dla swojego biznesu.

Czytaj więcej