Google Street View

Co to jest Google Street View? – Definicja

Google Street View jest usługą świadczoną przez Google, która umożliwia użytkownikom wirtualnege przeglądanie panoram ulic miast na całym świecie. Usługa jest dostępna za pośrednictwem strony internetowej Google Maps oraz aplikacji mobilnej Google Maps na telefonie.

Panoramy są tworzone przez specjalnie skonstruowane samochody, które poruszają się po mieście i rejestrują obrazy 360-stopniowe. Użytkownicy mogą poruszać się po panoramach i oglądać je z dowolnego miejsca na świecie.

Google Street View to w najprostszych słowach usługa, która oferuje wirtualny spacer po ulicach.

Jak włączyć Google Street View?

Aby włączyć tę funkcję, otwórz aplikację Google Maps i przesuń mapę w dowolne miejsce. Następnie kliknij ikonę Street View (miniatura żółtego człowieka). Pamiętaj, że nie wszędzie można korzystać z tej funkcji – gdzie jest dostępna, będziesz widzieć miniaturkę. Możesz ją przeciągnąć w miejsce, które chcesz zobaczyć. Gotowe! Zaraz Twoja mapa zmieni się na widok ulicy.

Jak włączyć Google Street View?

Kto robi zdjęcia do Google Street View?

Zdjęcia do Street View są wykonywane przez specjalnie przystosowane samochody lub rowery, które jeżdżą po mieście i robią zdjęcia każdej ulicy. Dzięki temu można obejrzeć dokładny widok każdej ulicy w wielu miastach na całym świecie.

Jak często są aktualizacje zdjęć?

Street View jest aktualizowany co kilka miesięcy, ale czasami można zauważyć, że zdjęcia są bardziej aktualne, jednak nie wygląda to tak, że w jeden dzień zmienione są zdjęcia ulic w całej Polsce, a w określonych obszarach.

W Polsce ta częstotliowość nie jest aż tak duża. Aktualizacje są zauważalne co 2-3 lata, w niektórych rejonach nawet rzadziej. Zdjęcia satelitarne natomiast są aktualizowane raz na kilka lat. Informacje o aktualizacjach Google Street View dostępne są na oficjalnej stronie Google.

Kiedy nowe zdjęcia Street View 2022?

Nie ma jeszcze informacji na temat kiedy dokładnie zostaną udostępnione nowe zdjęcia Street View. Wiadomo natomiast, że aktualizacje satelitarne będą dostępne raz na kilka lat.

Aktualne informacje o Google Street View można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej tej usługi. Wystarczy, że wpiszesz w polu Kraj: Polska, a pojawią się najbliższe planowane terminy robienia zdjęć.

Kiedy są robione zdjęcia na Google Street View?

Kiedy powstała usługa zdjęć w Google Maps?

Usługa jest dostępna od 2007 roku i obecnie obejmuje ponad 80% ludności świata. Jest dostępna w ponad 200 krajach. W Polsce mamy dostęp do niej od 2012 roku. Od tego czasu pojawiło się już kilka aktualizacji.

Czy ta definicja była pomocna?
(0)
Autor
Delante to agencja marketingu internetowego, specjalizująca się w generowaniu ruchu na stronach z wyszukiwarek internetowych (SEO/SEM) i z reklam płatnych. Ponad 80% naszych klientów to szybko rozwijająca się branża e-commerce.

Ostatnio na naszym blogu

GPT-4 - rewolucja dla Chatu GPT?

GPT-4 - rewolucja dla Chatu GPT?

Wczoraj, 14 marca 2023, OpenAI wypuściło na światło dzienne GPT-4, czyli kolejną iterację ich modelu językowego, na bazie którego działa bijący rekordy popularności ChatGPT. Czy ChatGPT będzie teraz znacznie mądrzejszy?

Czytaj więcej
Jak równolegle poprawiamy SEO i dostępność stron internetowych naszych klientów?

Jak równolegle poprawiamy SEO i dostępność stron internetowych naszych klientów?

Co gdybym Ci powiedział, że 32%* spośród użytkowników odwiedzających Twoją stronę – czyli w zasadzie co trzecia osoba – nie może się po niej poruszać? Jedna na trzy osoby nie może przeczytać dostępnych treści. Co trzecia osoba ma problem z wykonaniem działań, których oczekujesz. Co trzecia osoba opuszcza Twoją witrynę, ponieważ nie może nacisnąć żadnego przycisku.

Czytaj więcej