.animate-view{opacity: 1 !important;}

Kod weryfikacyjny Google

Kod weryfikacyjny Google – co to jest? – Definicja

Kod weryfikacyjny Google to krótki kod wysyłany na telefon komórkowy użytkownika w celu zakończenia procesu rejestracji nowego konta Google lub potwierdzenia tożsamości. Google wysyła kody tylko do kont Gmail i wizytówek Google w Google Moja Firma. W ten sposób Google m.in. weryfikuje czy próba logowania pochodzi od Ciebie, a nie od osoby, która się próbuje podszyć.

Ciąg znaków zostanie wysłany do Ciebie w kilku przypadkach:

1) Twoje konto wykryje podejrzaną próbę logowania,

2) przy uwierzytelnianiu dwuskładnikowym,

3) nie pamiętasz hasła i chcesz je zresetować,

4) wprowadzasz zmiany na swoim koncie,

W każdym z tych przypadków musisz potwierdzić swoją tożsamość.

kod weryfikacyjny Google

Skąd wziąć kod weryfikacyjny Google?

Kod weryfikacyjny możesz otrzymać w wiadomości tekstowej SMS od Google lub w rozmowie telefonicznej.

Jeśli zakładasz nowe konto, podaj numeru telefonu, który wzmocni bezpieczeństwo Twojego e-maila.

Aby to zrobić, przejdź na stronę Weryfikacja konta Google. Wprowadź swój numer telefonu, a następnie kliknij Wyślij. Google wyśle do Ciebie kod weryfikacyjny. Wprowadź kod, a następnie kliknij przycisk Zweryfikuj.

Przy zapomnieniu danych do logowania, po kliknięciu: „Nie pamiętam hasła”, możesz wpisać numer telefonu, który dodano do Twojego konta. Otrzymasz wtedy kod potwierdzający tożsamość, który należy wpisać w wyznaczone miejsce.

Mam kod weryfikacyjny Google – co z nim zrobić?

Jeśli masz już swój kod weryfikacyjny Google, następnym krokiem jest wprowadzenie go w wymagane pole w witrynie lub aplikacji. Po wykonaniu tej czynności będziesz mieć dostęp do swojego konta i zacząć z niego korzystać.

Włączenie weryfikacji dwuetapowej jest zabezpieczeniem przed wyłudzeniami danych, ochroną dostępu do konta. Uważaj na oszustwa i otrzymywane wiadomości o próbach weryfikacji wizytówki czy maila i weryfikuj konto krok po kroku zgodnie z instrukcjami od Google.

Uzyskaj bezpłatną wycenę