Meta Description

Co to jest Meta Description? – Definicja

Meta Description to fragment kodu strony internetowej, który wyświetla się w wynikach wyszukiwania i odnosi się bezpośrednio do zawartości strony. I choć od 2009 roku znaczniki te nie są traktowane jako czynnik rankingowy Google, to wciąż warto zadbać o ich dobrą jakość.

Unikalne opisy zwiększają zainteresowanie, a tym samym poprawiają współczynnik klikalności w dany wynik.

Meta description definicja

Opis meta description – ­­­jak go przygotować?

  • upewnij się, że Twój opis zawiera między 150 a 160 znaków ­‑ w przeciwnym wypadku istnieje prawdopodobieństwo, że jego treść nie zostanie wyświetlona w całości,
  • zadbaj o merytoryczne, zachęcające użytkowników do kliknięcia w stronę treści,
  • miej na uwadze, aby każda podstrona Twojej strony internetowej miała osobny opis,
  • pamiętaj o tym, aby w opisie znalazły się słowa kluczowe oraz hasła, które przykują zainteresowanie danym produktem/usługą.
Czy ta definicja była pomocna?
  5,00 / 5 ( 1 )
Autor
Delante to agencja marketingu internetowego, specjalizująca się w generowaniu ruchu na stronach z wyszukiwarek internetowych (SEO/SEM) i z reklam płatnych. Ponad 80% naszych klientów to szybko rozwijająca się branża e-commerce.

Ostatnio na naszym blogu

Jesteś ciekawy, jak wygląda pozycjonowanie sklepów internetowych, a może chcesz wejść na rynek szwajcarski i ciekawi Cię, jak wygląda pozycjonowanie zagraniczne? Na naszym blogu znajdziesz odpowiedzi na te pytania i wiele innych porad ważnych dla rozwoju Twojego biznesu.