Pingwin (Algorytm Pingwin)

Co to jest algorytm Pingwin? – Definicja

Pingwin to wprowadzony w 2012 roku algorytm stworzony z myślą o ograniczeniu spamu w sieci. Google nakłada karę na strony z linkami o niskiej jakości, często przybierających formę spamu. Algorytm Pingwin podnosi pozycję stron, na której linki pochodzą ze sprawdzonego źródła, a ich treść nie jest przesycona słowami kluczowymi.

Pingwin Google: jak to działa w praktyce?

Załóżmy, że chcesz zwiększyć widoczność swojej strony. W tym celu wykorzystujesz zaplecza o niskiej jakości, z których linki pozyskiwane są za pomocą sztucznych subdomen tworzonych w celu mnożenia linków z bezwartościową na nich treścią. I choć wydawać by się mogło, że taka taktyka zwiększy widoczność w wynikach wyszukiwania, to w efekcie sprawia, że strony o niskiej jakości są spychane w dół, bądź całkowicie blokowane. Algorytm Pingwin Google nagradza strony, które zawierają wartościowe treści, odpowiednie hiperłącza i wplecione w naturalny sposób słowa kluczowe.
Algorytm pingwin definicja

Jak się przed tym ustrzec? Należy pamiętać o tym, aby tworzyć oryginalny content na stronie i zdobywać linki z wartościowych domen.

 

Czy ta definicja była pomocna?
(2)
Autor
Delante to agencja marketingu internetowego, specjalizująca się w generowaniu ruchu na stronach z wyszukiwarek internetowych (SEO/SEM) i z reklam płatnych. Ponad 80% naszych klientów to szybko rozwijająca się branża e-commerce.

Ostatnio na naszym blogu

GPT-4 - rewolucja dla Chatu GPT?

GPT-4 - rewolucja dla Chatu GPT?

Wczoraj, 14 marca 2023, OpenAI wypuściło na światło dzienne GPT-4, czyli kolejną iterację ich modelu językowego, na bazie którego działa bijący rekordy popularności ChatGPT. Czy ChatGPT będzie teraz znacznie mądrzejszy?

Czytaj więcej
Jak równolegle poprawiamy SEO i dostępność stron internetowych naszych klientów?

Jak równolegle poprawiamy SEO i dostępność stron internetowych naszych klientów?

Co gdybym Ci powiedział, że 32%* spośród użytkowników odwiedzających Twoją stronę – czyli w zasadzie co trzecia osoba – nie może się po niej poruszać? Jedna na trzy osoby nie może przeczytać dostępnych treści. Co trzecia osoba ma problem z wykonaniem działań, których oczekujesz. Co trzecia osoba opuszcza Twoją witrynę, ponieważ nie może nacisnąć żadnego przycisku.

Czytaj więcej