.animate-view{opacity: 1 !important;}

Praca w sprzedaży zaraz po studiach? – doświadczenie Dominiki

4min.

Komentarze:0

Praca w sprzedaży zaraz po studiach? – doświadczenie Dominiki
14 grudnia 2018
Dominika pracuje już w sprzedaży od ponad roku i, jak sama mówi, na razie nigdzie się nie wybiera! Co najbardziej lubi w sprzedaży, jaki moment był dla niej najlepszy i jak wspomina początki w Delante?

4min.

Komentarze:0

Dlaczego zdecydowałaś się na pracę w sprzedaży?

Przez pierwsze lata studiów należałam do organizacji studenckiej i tam rozwijałam się na wielu płaszczyznach, takich jak rekrutacja, marketing, kontakty międzynarodowe i sprzedaż. Przez ostatni rok w tej organizacji pracowałam w zarządzie i byłam odpowiedzialna za sprzedaż naszego produktu do krakowskich firm. Bardzo bałam się spotkań z firmami, na szczęście przełamałam swój strach i zaczęłam sama na nie chodzić. Po każdym spotkaniu dzwoniłam do mojego przyjaciela i opowiadałam jak świetnie się bawiłam i jak miło się rozmawiało z przedstawicielem firmy. Po moim doświadczeniu w organizacji chciałam zacząć już ‚prawdziwą’ pracę. Niestety kierunek moich studiów nie był dla mnie interesujący, dlatego zdecydowałam się spróbować swoich sił w sprzedaży. No bo przecież podobały mi się rozmowy z firmami będąc w organizacji, więc może spodoba mi się praca na takim stanowisku. Tak właśnie zaczęła się moja przygoda i próba w pracy w sprzedaży. Kto by pomyślał, że znajdę wtedy miejsce, w którym się odnajdę i pracę, która mnie naprawdę cieszy.

Jak wyglądały Twoje początki w Delante?

Przyszłam do Delante z praktycznie zerową wiedzą marketingową, więc początki w firmie były bardzo dużym wyzwaniem. Jednak czułam stałe wsparcie mojego przełożonego i kolegów z zespołu, którzy na szczęście zawsze znali odpowiedzi na te trudniejsze i łatwiejsze pytania. Przez pierwszy miesiąc uczyłam się technicznych zagadnień i praktyczniej pracy w SEO, dzięki temu miesiącowi wdrożenia dużo łatwiej było mi później sprzedawać nasze usługi. Następnym krokiem było wdrożenie się do naszego zespołu sprzedaży. Bardzo bałam się rozmów z klientami i wymiany mailowej, ale po kilku telefonach i mailach zobaczyłam jak dużą przyjemność mi to sprawia. Tak to już jest, że zawsze początki w nowej pracy są ciężkie, ale na szczęście ludzie, którzy mnie otaczali sprawili, że wszystko stało się łatwe i przyjemne.

Co powiedziałabyś komuś zaczynającemu pracę w sprzedaży?

Lubisz rozmawiać? Budować relacje? Wykorzystaj to i zbuduj relacje z potencjalnymi klientami, na pewno będzie Ci się dużo przyjemniej z nimi rozmawiało. Dlatego jeżeli po prostu lubisz rozmawiać z ludźmi to jest to stanowisko dla Ciebie.

A jeżeli nie miałeś nigdy żadnego doświadczenia w sprzedaży, to warto jest spróbować swoich sił na takim stanowisku. Po pierwszym miesiącu będziesz już w stanie ocenić czy dana praca sprawia Ci przyjemność i czy dobrze się czujesz wśród ludzi z którymi pracujesz. Może się okazać, że jest to właśnie stanowisko na którym się najlepiej odnajdziesz.

Dodatkowo, nie bój się pytać, bo wszyscy pracujący w sprzedaży to przeszli, więc każdy chętnie rzuca przydatnymi radami. Nawet jeżeli nie masz dużego doświadczenia i wiedzy w danym temacie to jeżeli chcesz się tego wszystkiego nauczyć to najlepiej będzie zrobić to w praktyce. Z czasem przyswaja się coraz więcej wiedzy i umiejętności, które zdecydowanie ułatwiają Ci późniejsza pracę.

Co lubisz w swojej pracy w Delante?

Pierwsze, co mi przyszło na myśl to ludzie. Poznałam tutaj osoby, które stały się moimi przyjaciółmi i wiem, że mogę na nich zawsze liczyć. Każdy tutaj lubi pomagać, nie ważne czy to w sprawach SEO czy w przynoszeniu wody do dystrybutora 😉

Nie wiem jak to się dzieje, że każdy w moim zespole sprzedaży jest jakby z innej planety, a jednak razem stanowimy zgrany zespół, który uwielbia spędzać ze sobą czas i rozmawiać.

Myślę, że konieczne jest jeszcze poruszenie kwestii samej pracy. Podoba mi się to, że mam konkretne zadania do wykonania w każdym tygodniu i jeżeli wykonuje je sumiennie to widać efekty. Lubię to co robię i stale uczę się jak wykonywać moja pracę na najwyższym poziomie. Kolejnym elementem, który bardzo lubię jest to, że mogę ją łączyć ze studiami i stale się rozwijać. Dodatkowo moja praca zapewnia mi bardzo korzystne warunki finansowe, co dodaje dodatkowej motywacji 😉

Najważniejsze jest to zawsze wiedziałam, że jeżeli znajdę miejsce pracy w którym będę się czuła dobrze to zostanę tam na dłużej. No i właśnie w Delante jestem już ponad rok i nigdzie się jak na razie nie wybieram.

W czym czujesz się najlepsza? Jaki był Twój najlepszy moment w Delante?

Myślę, że ze wszystkich moich obowiązków najlepiej nawiązuje relacje z naszymi klientami. Bardzo lubię z nimi rozmawiać i doradzać im jak mogą polepszyć swój biznes. Zabawne jest to, że to właśnie rozmów z klientami najbardziej się bałam w tej pracy, a teraz jest to jeden z najlepszych jej elementów.

Najlepszym momentem w Delante było kiedy dowiedziałam się, że klient z Kanady po naszej rozmowie zdecydował się skorzystać z naszych usług. Bardzo mnie to ucieszyło, ponieważ był to pierwszy klient, z którym rozmawiałam w języku angielskim, a rozmowa o SEO po angielsku była dla mnie jeszcze większym wyzwaniem. Na szczęście każda kolejna rozmowa po angielsku z właścicielami zagranicznych sklepów internetowych była coraz łatwiejsza i przyjemniejsza. Teraz uważam, że te rozmowy po angielsku pozwoliły mi wyjść ze swojej strefy komfortu i bardzo się rozwinąć.

Dokończ zdania:

Jedna losowa i ciekawa rzecz o Tobie to… mam swój słownik, więc ziemniaki puree to tak naprawdę kłócone ziemniaki.

Dokończ zdanie: W piątek po pracy… spotykam się z przyjaciółką, żeby obgadać cały tydzień.

Jak byłam mała chciałam zostać… nauczycielem matematyki.

 

Autor
Logo Delante
Autor
Delante

Delante to agencja marketingu internetowego, specjalizująca się w generowaniu ruchu na stronach z wyszukiwarek internetowych (SEO/SEM) i z reklam płatnych. Ponad 80% naszych klientów to szybko rozwijająca się branża e-commerce.

Autor
Logo Delante
Autor
Delante

Delante to agencja marketingu internetowego, specjalizująca się w generowaniu ruchu na stronach z wyszukiwarek internetowych (SEO/SEM) i z reklam płatnych. Ponad 80% naszych klientów to szybko rozwijająca się branża e-commerce.

Zostaw komentarz

Uzyskaj bezpłatną wycenę

Nagrody

Nagroda - Deloitte 2021 Nagroda - IPMA Nagroda - US Search Awards 2021 Nagroda - European eCommerce Awards 2022 Nagroda - Global Agency Awards 2022 Nagroda - European Search Awards 2022

Porozmawiajmy o Twoim SEO i SEM