.animate-view{opacity: 1 !important;}

Tygodniowy przegląd nowinek PPC – #3 Styczeń 2024

1min.

Komentarze:0

Tygodniowy przegląd nowinek PPC – #3 Styczeń 2024d-tags
26 stycznia 2024
Sprawdź, co działo się w ostatnim czasie w świecie PPC! Przydatne funkcje w Google Ads i nadchodzące zmiany w trybie uzyskiwania zgody.

1min.

Komentarze:0

Nowe przepisy dotyczące trybu uzyskiwania zgody (Consent Mode v2)

Za sprawą nowych regulacji, jeszcze w marcu tego roku w życie wejdą zmiany w polityce zbierania informacji o użytkownikach. Według zaktualizowanych zasad, użytkownik podczas wejścia na witrynę musi obowiązkowo posiadać możliwość zezwolenia jedynie na wybrane przez niego zgody związane z przetwarzaniem danych osobowych. Więcej informacji znajdziesz w tym wpisie.

Opcja ulepszenia skalowania obrazu w Google Ads

Dzięki nowej funkcji wielkość obrazu przesyłanego do reklam Google będzie automatycznie dostosowywana w celu spełnienia minimalnych wymagań dotyczących rozmiarów, a skalowanie nie spowoduje utraty jakości. 

Automatyczne skalowanie obrazów w Google Ads

źródło: https://support.google.com/google-ads/answer/12508575

Co to dla Ciebie oznacza?

Jeśli dysponujesz obrazem niespełniającym minimalnych wymagań, od teraz możliwa będzie jego implementacja do reklamy Google – jego rozmiar zostanie powiększony za sprawą sztucznej inteligencji. Odpowiednio dostosowane materiały graficzne pozwolą na zwiększenie skuteczności Twojej reklamy.

 

Możliwość usunięcia wersji roboczych kampanii Google Ads

Po rozpoczęciu tworzenia kampanii i jej porzucenia w trakcie wykonywania, jej wersja robocza wyświetla się w widoku głównym, co może zaburzać czytelność panelu. Jej usunięcie wymagało dokończenia konfiguracji ustawień i było stosunkowo czasochłonne. Od teraz możliwe jest znacznie szybsze pozbycie się niechcianych draftów.

Przejdź do zakładki “Przegląd” i znajdź kartę “Robocze wersje kampanii”. Po najechaniu kursorem na konkretną wersję roboczą, możliwe będzie wybranie opcji “Usuń”.

Możliwość usunięcia wersji roboczych kampanii Google Ads

źródło: Panel Google Ads

Co to dla Ciebie oznacza?

Do tej pory usuwanie wersji roboczych było możliwe jedynie, dzięki ukończeniu konfiguracji kampanii. Widok draftów zaburzał przejrzystość panelu, a dzięki tej metodzie pozbędziesz się irytującego problemu.

Autor
Michał Szydlowski
Autor
Michał Szydłowski

Junior SEM Specialist

Autor
Michał Szydlowski
Autor
Michał Szydłowski

Junior SEM Specialist

Zostaw komentarz

Uzyskaj bezpłatną wycenę

Nagrody

Nagroda - Deloitte 2021 Nagroda - IPMA Nagroda - US Search Awards 2021 Nagroda - European eCommerce Awards 2022 Nagroda - Global Agency Awards 2022 Nagroda - European Search Awards 2022

Porozmawiajmy o Twoim SEO i SEM