Messenger

Co to jest Messenger? – Definicja

Messenger to aplikacja do obsługi wiadomości, która umożliwia czatowanie ze znajomymi i rodziną. Umożliwia także nawiązywanie połączeń wideo lub połączeń głosowych. Messenger obsługuje również czat grupowy, a użytkownicy mogą udostępniać sobie nawzajem zdjęcia i filmy. Można też dodać do Messengera prywatny numeru telefonu i wyślemy wiadomość z aplikacji Messenger na numer telefonu zapisany w naszych kontaktach.

Jak zainstalować Messengera?

Aby zainstalować aplikację Messenger na Iphonie przejdź do App Store i wyszukaj „Messenger”. Kliknij przycisk „Pobierz”, a następnie „Zainstaluj”.  W przypadku Androida postępuj tak samo, ale w Sklepie Play.

Kiedy Messenger pokazuje aktywność?

Messenger pokazuje aktywność, gdy użytkownik aktywnie korzysta z aplikacji. Obejmuje to wysyłanie i odbieranie wiadomości, a także korzystanie z innych funkcji, takich jak nawiązywanie połączeń wideo. Jeśli przez pewien czas będziesz nieaktywny, Twój status zmieni się na „nieaktywny”, a znajomi będą mogli to zauważyć. Status jest oznaczony zieloną kropką po prawej stronie zdjęcia profilowego.

Oczywiście informacje o naszym statusie możemy łatwo zmienić z poziomu aplikacji Messenger. Wystarczy wyłączyć „Status aktywności” w ustawieniach, aby pozostać niewidocznym, nawet jeśli w danej chwili korzystamy z komunikatora.

Czy można korzystać z Messengera bez konta na Facebooku?

Nie, od końca 2019 roku nie możesz korzystać z Messengera bez konta na Facebooku. Niestety, po wprowadzeniu zmian nowi użytkownicy nie mogą zarejestrować się w Messengerze bez konta na Facebooku. Zatem, jeżeli jesteś nowym użytkownikiem – nie masz innego wyjścia, jak założenie konta na Facebooku.

Co przekonuje ludzi do aplikacji Messenger?

Istnieje wiele powodów, dla których ludzie mogą wybierać aplikację Messenger zamiast innych aplikacji do obsługi wiadomości. Jednym z powodów może być to, że Messenger jest bardziej przyjazny dla użytkownika i łatwiejszy w nawigacji niż inne komunikatory.

Ponadto Messenger oferuje wiele funkcji, których inne aplikacje nie mają, takich jak połączenia wideo i opcje czatu grupowego czy tryb prywatnych wiadomości. Użytkownicy mogą również chętniej korzystać z Messengera, ponieważ jest to produkt Facebooka, a zatem możesz pisać wiadomości do swoich znajomych na Facebooku.

Plusem jest również to, że jest on darmowy i nie wymaga żadnych opłat, a dodatkowo obsługa aplikacji Messenger i licznych funkcji, które posiada, jest banalnie prosta i poradzi sobie z nią każdy.

Czy ta definicja była pomocna?
(0)
Autor
Delante to agencja marketingu internetowego, specjalizująca się w generowaniu ruchu na stronach z wyszukiwarek internetowych (SEO/SEM) i z reklam płatnych. Ponad 80% naszych klientów to szybko rozwijająca się branża e-commerce.

Ostatnio na naszym blogu

Eksploracja GA4 - jak tworzyć raporty niestandardowe?

Eksploracja GA4 - jak tworzyć raporty niestandardowe?

Eksplorowanie to nowa sekcja w GA4. Możesz dzięki niech stworzyć raporty niestandardowe. Nie zwlekaj zatem z dodaniem strony do GA4 i poznaj nowe rozwiązanie od Google, zanim statystyki Google Universal zostaną wyłączone. Masz jeszcze sporo czasu – dane w ramach GA Universal będą zbierane do 1 lipca 2022 roku. Wiesz, czym są raporty niestandardowe w GA4? Sprawdź, na czym polegają i jak z nich korzystać.

Czytaj więcej
Wydarzenia marketingowe w 2022, na których warto być

Wydarzenia marketingowe w 2022, na których warto być

W 2021 roku doszło do wielu wydarzeń marketingowych, które ze względów pandemicznych nie odbyły się w 2020 roku. Powrócił Festiwal SEO, a także inne imprezy związane z marketingiem. Już wiemy, jakie wydarzenia planowane są na ten rok. Będzie się działo! Sprawdźmy, gdzie warto się pojawić w drugim półroczu 2022 roku. Na które wydarzenia marketingowe warto zwrócić szczególną uwagę?

Czytaj więcej