.animate-view{opacity: 1 !important;}

Pozycjonowanie cennik – od czego zależy cena?

3min.

Komentarze:0

Pozycjonowanie cennik – od czego zależy cena?d-tags
06 grudnia 2021
W sieci można znaleźć różne cenniki za usługę pozycjonowania. Przedział kosztów jest na tyle szeroki, że rodzi wiele pytań u klientów. Dzieje się tak dlatego, że cena pozycjonowania zależy od kliku czynników. Kliknij, aby je poznać.

3min.

Komentarze:0

Pozycjonowanie - cennik budzi wiele pytańW sieci często padają pytania o pozycjonowanie i cennik. Trudno odpowiedzieć na nie jednoznacznie. Jak bowiem podać tu konkretne dane, jeśli z jednej strony na aukcjach internetowych znajduje się oferty za kilkanaście złotych za frazę, podczas gdy w agencjach − nawet kilkaset? Przedział cenowy jest tak szeroki dlatego, że na koszt usługi wpływa wiele czynników, w tym podstawowy wybór metody pozycjonowania.

Pozycjonowanie: cennik zależy od...

 

1. Metody i czasu pracy

Najtańsze oferty podwyższania pozycji strony w wyszukiwarce nie są warte uwagi. Zwykle przynoszą więcej szkód niż pożytku i są bardzo krótkotrwałe. Bazują na niektórych metodach tak zwanego black hat SEO, które polegają na generowaniu przez automaty wielu linków niskiej jakości, z niemal identycznym tekstem. Google wyłapuje takie metody linkowania i zwykle sięgnięcie po półśrodki kończy się karą ze strony wyszukiwarki.

Istnieją także bardziej etyczne i czasochłonne sposoby, które skupiają się na linkowaniu z wartościowych zapleczy. Takie metody są droższe, ale także trwalsze i dużo bardziej efektywne.

 

2. Konkurencyjności branży i pozycjonowanych fraz

Im większa rywalizacja w branży, tym większe prawdopodobieństwo, że więcej niż jeden zawodnik startuje w wyścigu po najwyższe pozycje w Google. To zaś oznacza nie tylko zacieklejszą walkę o klienta, ale również o dobrą pozycję fraz opisujących działalność firmy. Rosnąca konkurencja oznacza dłuższy czas, który trzeba poświęcić na wypozycjonowanie kluczowych fraz, a co za tym idzie − wyższe koszty.

 

3. Liczby słów kluczowych

Dziś chyba już nikt nie decyduje się na pozycjonowanie zaledwie kilku słów kluczowych. Włożenie wysiłku w linkowanie do zbyt małej liczby fraz zamiast pomóc, może wydać się Google podejrzane. Dlatego absolutne minimum to 10 fraz, natomiast maksimum… właściwie nie da się określić. Są rozbudowane sklepy internetowe, które ze względu na ilość produktów potrzebują pozycjonowania na kilkaset, a nawet kilka tysięcy słów kluczowych. Wtedy cena usługi proporcjonalnie rośnie. Więcej na temat liczby słów kluczowych pisaliśmy w artykule Pozycjonowanie 5, 10, 20 fraz - ile wybrać?

  Pozycjonowanie i cennik to dwie rzeczy, którym warto bliżej się przyjrzeć

4. Jakości i zawartości strony internetowej

Pozycjonowanie i cennik tej usługi zależy także od tego, w jakiej kondycji jest strona, której pozycję trzeba podnieść. Stan witryny zależy od wielu czynników. Przede wszystkim istotna jest jej historia − to, ile czasu strona istnieje w sieci, czy została kiedyś ukarana przez Google albo kiedy ostatnio i jak często była aktualizowana. Na jej wartość wpływa także to, czy zawiera unikalne treści, nie ma błędów technicznych i jest dobrze zoptymalizowana. Pozycjoner stojący przed zadaniem podniesienia pozycji takiej strony, musi przeanalizować wszystkie te czynniki i obliczyć, ile czasu zajmie mu usprawnienie strony oraz zwiększenie jej wartości na zewnątrz, w sieci.

 

5. Długości trwania umowy

Im dłużej trwa umowa, tym miesięczne koszty pozycjonowania w cenniku są niższe. Wynika to z faktu, że na początku współpracy, kiedy pozycje strony dla danej frazy są najdalej w wyszukiwarce, trzeba włożyć najwięcej czasu i pracy w to, aby Google ją dostrzegł. Później, kiedy strona firmy jest już dobrze zoptymalizowana, a działania pozycjonujące regularne, proces staje się bardziej ustabilizowany i kosztuje mniej.

 

Jeśli chodzi o pozycjonowanie - cennik w rzadko której firmie będzie miał stałe i jasno określone widełki cenowe. Zmienne kwoty wynikają z tego, że koszt usługi zależy od wielu czynników. Dlatego też w wyborze agencji, której powierzymy ważne zadanie pozycjonowania naszej strony, lepiej zamiast kierować się ceną, wziąć pod uwagę jakość usługi.

Chcesz zacząć wdrażać SEO na swojej stronie internetowej? Sprawdź nasz poradnik pozycjonowanie stron.
Autor
Logo Delante
Autor
Delante

Delante to agencja marketingu internetowego, specjalizująca się w generowaniu ruchu na stronach z wyszukiwarek internetowych (SEO/SEM) i z reklam płatnych. Ponad 80% naszych klientów to szybko rozwijająca się branża e-commerce.

Autor
Logo Delante
Autor
Delante

Delante to agencja marketingu internetowego, specjalizująca się w generowaniu ruchu na stronach z wyszukiwarek internetowych (SEO/SEM) i z reklam płatnych. Ponad 80% naszych klientów to szybko rozwijająca się branża e-commerce.

Zostaw komentarz

Uzyskaj bezpłatną wycenę

Nagrody

Nagroda - Deloitte 2021 Nagroda - IPMA Nagroda - US Search Awards 2021 Nagroda - European eCommerce Awards 2022 Nagroda - Global Agency Awards 2022 Nagroda - European Search Awards 2022

Porozmawiajmy o Twoim SEO i SEM