Staż SEO i co dalej? Doświadczenie Konrada

Staż SEO i co dalej? Doświadczenie Konrada

Konrad już dawno zakończył swój staż i pracuje na stanowisku Młodszego Specjalisty SEO. Dlaczego zdecydował się zostać u nas na dłużej i co najbardziej lubi w swojej pracy?

Dlaczego zdecydowałeś się na staż w SEO?

W trakcie studiów zainteresowałem się tematem webdevu, przez co w pewnym stopniu zapoznałem się z podstawowymi technologiami, z jakich mamy okazję korzystać. Początkowo staż miał być rozwinięciem mojej wiedzy, sama praca jednak na tyle mi się spodobała, że zdecydowałem się zostać na dłużej.

Jak wyglądały Twoje początki w Delante?

Szukając swojej pierwszej pracy, znalazłem ogłoszenie w portalu OLX – zdecydowałem się spróbować, mimo że na temat SEO nie wiedziałem, na tamtą chwilę, zbyt wiele. Same rozmowy przebiegały sprawnie i w luźnej atmosferze. Bardzo szybko też zostałem zaproszony na drugi etap rekrutacji oraz otrzymałem jej ogólne wyniki. Pierwsze dni pracy wypełnione były szkoleniami, które przygotowały mnie do zadań, jakie miałem wykonywać, oczywiście w razie pytań zawsze mogłem się zwrócić do bardziej doświadczonej części zespołu.

Co powiedziałbyś komuś zaczynającemu staż?

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości zdecydowanie warto zadawać pytania. Mówię tu nie tylko o kwestiach związanych czysto z SEO, ale i z samą organizacją pracy oraz sposobu jej wykonania. Przydatne też okażą się narzędzia służące do zarządzania czasem – dzięki nim znacznie prościej oszacuje się, ile czasu zajmuje konkretna czynność.

Co lubisz w swojej pracy w Delante? Co dla Ciebie znaczy praca w Delante?

Za zdecydowanie najciekawszy aspekt wykonywanych przeze mnie zadań uważam ciągłą styczność z najróżniejszymi branżami, co według mnie jest bardzo rozwijające. Jestem osobą techniczną, tak więc mam w sobie wrodzoną ciekawość nakazującą bliższe przyjrzenie się wybranym niuansom, a opracowywanie treści to doskonała okazja do tego. Sporą rolę odgrywa na pewno zgrany zespół, z którym po prostu komfortowo się pracuje – również w tych większych, wspólnych projektach. Zawsze też mogę liczyć na pomoc osób o większej wiedzy i doświadczeniu, dzięki której rozwijam swoje umiejętności z zakresu SEO i nie tylko.

W czym czujesz się najlepszy? Jaki był Twój najlepszy moment w Delante?

Najlepiej czuję się we wprowadzaniu zmian w ramach procesu on-site, szczególnie na stronach klientów funkcjonujących w znanych mi branżach. Gdybym miał wskazać mój najlepszy moment w Delante, byłoby to samo rozpoczęcie pracy tutaj. Od tamtej chwili jest to nieustająca przygoda, w trakcie której mam okazję zmierzyć się z licznymi wyzwaniami.

Delante napędzamy talenty Konrad

Dokończ zdania:

Jedna losowa i ciekawa rzecz o mnie to… kiedy nie zajmuję się SEO, rozwijam swoje umiejętności jako basista, a także gram koncerty z zespołem, który współtworzę.

W piątek po pracy… oddaję się relaksowi przy książce oraz zbliżonej tematycznie muzyce– ostatnio były to dzieła H.P. Lovecrafta w połączeniu z utworami Electric Wizard.

Jak byłem mały to chciałem zostać… muzykiem. Poniekąd się udało 😉

Rekrutacja na staż trwa! Aplikuj na: https://delante.pl/kariera/stazysta-seo/

(2)
Autor
Delante to agencja marketingu internetowego, specjalizująca się w generowaniu ruchu na stronach z wyszukiwarek internetowych (SEO/SEM) i z reklam płatnych. Ponad 80% naszych klientów to szybko rozwijająca się branża e-commerce.

Ostatnio na naszym blogu

Jesteś ciekawy, jak wygląda pozycjonowanie sklepów internetowych, a może chcesz wejść na rynek szwajcarski i ciekawi Cię, jak wygląda pozycjonowanie zagraniczne? Na naszym blogu znajdziesz odpowiedzi na te pytania i wiele innych porad ważnych dla rozwoju Twojego biznesu

Podstawy SEO dla web developera.  Co warto wiedzieć?

Podstawy SEO dla web developera. Co warto wiedzieć?

Optymalizacja strony WWW jest niezbędnym elementem w SEO. Witryna powinna spełniać wymagania algorytmu Google, gdyż ma to istotny wpływ na jej widoczność w organicznych wynikach wyszukiwania. Podstawy SEO dla programisty są kluczową wiedzą, która pomoże web developerowi odpowiedzialnemu za realizację serwisu ułatwić proces budowania widoczności strony w SERP-ach, a także osiągnięcie porozumienia pomiędzy programistą a SEOwcem.

Czytaj więcej
Platforma sprzedaży B2B - jakie cechy powinna posiadać?

Platforma sprzedaży B2B – jakie cechy powinna posiadać?

Rynek e-commerce to dzisiaj nie tylko ciągle rosnąca liczba sklepów internetowych kierujących swoją ofertę do klienta indywidualnego. To również szereg platform, które wspierają procesy sprzedaży B2B i pomagają realizować zamówienia od klientów hurtowych. Czym powinna się charakteryzować dobrze zaprojektowana platforma B2B? O tym poniżej.

Czytaj więcej