.animate-view{opacity: 1 !important;}

Staż w SEO? Poznaj historię Bartka!

4min.

Komentarze:0

Staż w SEO? Poznaj historię Bartka!
28 marca 2022
Staż SEO w Delante to duża dawka wiedzy, nowe doświadczenia i super zabawa! Poznaj historię Bartka, który właśnie kończy swój 3-miesięczny staż w dziale SEO i podzielił się swoimi wrażeniami!

4min.

Komentarze:0

Dlaczego zdecydowałeś się na staż w SEO?

Zacznę od tego, że moje studia to zupełnie inna bajka. Jednak zawsze interesowało mnie tworzenie stron internetowych i hobbystycznie zacząłem się tego samodzielnie uczyć. Dzięki temu w zasadzie w każdej organizacji studenckiej, w której byłem, pełniłem rolę administratora strony. Była to możliwość rozwoju w zakresie uruchamiania witryn działających na np. Wordpressie czy Joomli, a potem zarządzania treścią na nich. Na każdym kroku pojawiało się jedno i to samo wyzwanie – strona i konto na Facebooku to jedno, ale w jaki sposób stać się naprawdę widocznym? Stąd zainteresowanie SEO i – po odnalezieniu oferty – chęć spróbowania swoich sił na stażu.

Jak wyglądały Twoje początki w Delante?

Poszukując pracy na portalu Pracuj.pl, myślałem o swojej branży lub czymś związanym z szeroko pojętym tworzeniem i optymalizacją treści – w tym SEO. Miałem jednak wątpliwości, jak zacząć. Trafiłem na ogłoszenie Delante z ofertą stażu. Po głębszym przyjrzeniu się wymaganiom, stwierdziłem, że moje doświadczenia dobrze pasują do opisanego profilu kandydata. Zacząłem przeglądać stronę internetową i stwierdziłem, że to może być to! Starannie przygotowałem dokumenty aplikacyjne, przesłałem je i rozpoczęło się oczekiwanie. Miłym zaskoczeniem był naprawdę bardzo szybki odzew, dosłownie po kilku dniach roboczych dostałem telefon, podczas którego miałem okazję rozwinąć informacje podane w CV. Zarówno rozmowa telefoniczna, jak i późniejsza rozmowa kwalifikacyjna pokazywały duży profesjonalizm pracodawcy. To jeszcze bardziej utwierdziło mnie w przekonaniu, że wybór jest dobry i warto starać się do samego końca o miejsce na stażu. Wszystkie informacje na temat wymagań, a także warunków umowy zostały mi przekazane w taki sposób, że w zasadzie nie miałem o co pytać. Pierwszy dzień pracy to obszerne szkolenia przygotowujące do pełnienia podstawowych obowiązków. Była to duża dawka wiedzy, ale przekazana w przystępny sposób. Gdy dzień później otrzymałem komputer i pierwsze zadania, wiedziałem, od czego zacząć. Bardzo pomogło pozytywne nastawienie, z którym spotykałem się na każdym kroku. Wsparcie opiekuna stażu było i po dwóch miesiącach nadal jest nieocenione. Pierwsze wyjście integracyjne niczym się nie różniło od spotkania z paczką dobrych znajomych. Atmosfera tutaj jest naprawdę świetna.

Co powiedziałbyś komuś zaczynającemu staż?

Przede wszystkim – nie bój się zadawania pytań. Na tym polega dobrze przepracowany staż. Delante jest miejscem, w którym można się wiele nauczyć w zakresie SEO i elastycznej organizacji pracy. Szkolenia wiele dają, ale ze swej natury nie przewidzą każdej sytuacji. Siedząc cicho i robiąc coś, o czym nie masz pojęcia, zmarnujesz mnóstwo czasu, a jest szansa, że trzeba będzie to potem poprawić. W zespole jest mnóstwo osób, które bardzo chętnie udzielą Ci odpowiedzi, rozwiewając wątpliwości. Warto skorzystać z ich doświadczenia – po pierwsze czegoś Cię nauczą, a po drugie wykonasz swoją pracę tak, jak trzeba. Każdy przecież kiedyś zaczynał od pozycji takiej jak Twoja. Pod względem organizacji pracy – nie bój się eksperymentować i odnaleźć własny styl. Przygotuj się na to, że każdego dnia mogą się pojawić nowe wyzwania, z którymi będzie musiał sobie poradzić cały zespół – a Ty jesteś od teraz jego częścią. Słuchaj, co mówią koleżanki i koledzy. Zapoznaj się z priorytetami, sprawdź, czym zajmują się firmy, nad których linkami będziesz pracować. W pierwszy dzień warto zacząć od tego, co Cię zainteresowało – łatwiej wtedy stworzyć pierwsze treści. Wypróbuj jak najwięcej rodzajów linków, tak aby na świeżo przetestować wiedzę zdobytą na szkoleniach. A jeśli idzie Ci powoli – nie martw się – jutro będzie dużo szybciej.

Co lubisz w swojej pracy w Delante? Co dla Ciebie znaczy praca w Delante?

Najbardziej podoba mi się swoboda działania. Oczywiście jest konkretny plan do zrealizowania, ale sposobów na niego jest wiele i sam w wielu wypadkach decyduję o wyglądzie mojego dnia w pracy. Wiele rzeczy dzieje się dynamicznie, czasem okazuje się, że z pozoru duże wyzwanie jest przyjemne w realizacji. W pracy po prostu się nie nudzę i to dla mnie bardzo ważne. Praca w Delante umożliwia łączenie wielu zainteresowań, nie tylko związanych ściśle z SEO, przez co daje duże szanse do rozwoju. Tworzenie dobrej jakości treści wymaga nie tylko wiedzy z zakresu copywritingu i prawidłowego linkowania, ale również umiejętności szybkiego wyszukiwania i przetwarzania informacji z każdej dziedziny. Tak więc „przy okazji” można przeczytać coś ciekawego lub dowiedzieć się o istnieniu rzeczy, o których nie miało się wcześniej pojęcia. Im więcej wiadomości ogólnych posiadasz, tym szybciej radzisz sobie z nietypowymi zadaniami.

W czym czujesz się najlepszy? Jaki był Twój najlepszy moment w Delante?

W tej chwili najlepiej radzę sobie z tworzeniem dłuższych tekstów. Opisy, posty na bloga, to tematy, w których czuję się dobrze. Staram się podchodzić do nich nieszablonowo i dodać coś od siebie – czasem nawet pozornie niezwiązanego z tematem. Im dłuższa forma, tym więcej myśli można przekazać, lubię głębiej przeanalizować zadany mi temat. Najlepszy moment? Mam nadzieję, że jest jeszcze przede mną! Według moich obserwacji tutaj dość szybko się rozwijam, czego wynikiem jest angażowanie mnie w coraz większe projekty. Można więc powiedzieć, że na etapie stażu każdy dzień ma w sobie jakiś najlepszy moment. Bardzo ucieszyły mnie pozytywne opinie na temat tekstu, który ostatnio przygotowałem dla klienta z bliskiej mi branży. Znaczy to, że zdobyta w tym zakresie wiedza nie „uleciała” i mogę ją dobrze wykorzystać również w Delante. Staż w SEO - Bartek

Dokończ zdania:

Jedna losowa i ciekawa rzecz o mnie to… uwielbiam układać puzzle ;) W piątek po pracy… spotykam się ze znajomymi. Jak byłem mały to chciałem zostać...  nauczycielem, jeśli dobrze pamiętam! Rekrutacja na staż trwa! Aplikuj na: https://delante.pl/kariera/stazysta-seo/.  
Autor
Logo Delante
Autor
Delante

Delante to agencja marketingu internetowego, specjalizująca się w generowaniu ruchu na stronach z wyszukiwarek internetowych (SEO/SEM) i z reklam płatnych. Ponad 80% naszych klientów to szybko rozwijająca się branża e-commerce.

Autor
Logo Delante
Autor
Delante

Delante to agencja marketingu internetowego, specjalizująca się w generowaniu ruchu na stronach z wyszukiwarek internetowych (SEO/SEM) i z reklam płatnych. Ponad 80% naszych klientów to szybko rozwijająca się branża e-commerce.

Zostaw komentarz

Uzyskaj bezpłatną wycenę

Nagrody

Nagroda - Deloitte 2021 Nagroda - IPMA Nagroda - US Search Awards 2021 Nagroda - European eCommerce Awards 2022 Nagroda - Global Agency Awards 2022 Nagroda - European Search Awards 2022

Porozmawiajmy o Twoim SEO i SEM