Najlepsze wtyczki SEO do przeglądarki według naszych SEOwców

Najlepsze wtyczki SEO do przeglądarki według naszych SEOwców

Najlepsze dodatki do Chrome według naszych specjalistów SEO? Okazuje się, że trudno wybrać TOP 3, a lista jest całkiem długa, natomiast różnorodność wtyczek tak duża, że po szybkim wywiadzie w dziale pozycjonowania postanowiliśmy się z Tobą podzielić inspiracjami. Na liście znalazły się nie tylko wtyczki SEO, ale też te zwiększające produktywność czy po prostu umilające pracę.

Spis treści:

Wtyczka do przeglądarki (plug-in) to nic innego jak dodatek, który ułatwia pracę lub poprawia komfort przeglądania stron.

Niech rzuci kamieniem ten, kto nigdy nie zainstalował AdBlocka! W Delante bez wielu wtyczek zwyczajnie nie wyobrażamy sobie pracy – ich obecność sprawia, że działamy szybciej i sprawniej, a dane dotyczące wielu witryn są na wyciągnięcie ręki.


W poniższym artykule przedstawię Ci listę tych wtyczek SEO, które nasi specjaliści SEO wskazali jako najbardziej przydatne. 

Zacznijmy od naszego TOP 4!

TOP 4 wtyczek SEO – SEO Meta in 1 Click, Open SEO Stats, NoFollow i Conductor

1. SEO meta in 1 click

Jak sama nazwa wtyczki wskazuje, ta wtyczka SEO do Chrome pozwala na podejrzenie meta danych jednym kliknięciem. Dzięki temu możesz szybko sprawdzić, jaki jest tytuł i meta opis strony, czy posiada ona link kanoniczny i jeśli tak to jaki, a także jakiego typu nagłówki są oznaczone w strukturze strony oraz ile ich jest.

A to jeszcze nie koniec! Możesz przeczytać, jakie linki są na stronie, czy strona ma wdrożoną sitemapę i plik robots.txt oraz wiele więcej.

wtyczka SEO Meta in 1 Clicks
Źródło: Screen z wtyczki SEO meta in 1 click. Do pobrania pod adresem https://chrome.google.com/webstore/detail/seo-meta-in-1-click/bjogjfinolnhfhkbipphpdlldadpnmhc/related

2. Open SEO Stats

To prawdziwa skarbnica wiedzy dla każdego webmastera i SEOwca! Open SEO Stats działa podobnie jak SEO meta in 1 click, umożliwiając szybką analizę strony pod kątem SEO. Informuje o ilości zaindeksowanych podstron, tytule, meta opisie, nagłówkach, linkach wychodzących i wewnętrznych dla danej podstrony, w jednym miejscu. Szybko podejrzysz tu też dokładną treść wszystkich elementów strony, nawet elementy zaznaczone atrybutami <bold> czy <strong>.

wtyczka SEO Open Stats
Źródło: Screen z wtyczki Open SEO Stats. Do pobrania pod adresem https://chrome.google.com/webstore/detail/open-seo-statsformerly-pa/hbdkkfheckcdppiaiabobmennhijkknn/related

3. NoFollow

NoFollow to wtyczka Google Chrome, która podkreśla za pomocą czerwonej ramki link oznaczony atrybutem rel=”nofollow”. Dzięki temu nie musimy sprawdzać takich informacji w źródle strony i szybko możemy sprawdzić czy linkowanie (zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne) jest odpowiednio wdrożone.

wtyczka SEO nofollow
Źródło: Screen ze strony delante.pl

4. Conductor

Conductor to wtyczka SEO, która pozwala w łatwy sposób nie tylko przeanalizować wszystkie te dane, co Open SEO Stats czy SEO meta in 1 click, lecz także sprawdzić na szybko popularne frazy kluczowe dla danej podstrony wraz z ich pozycjami czy wyświetlić kondycję strony (w zakładce health check) i podpowiedzi, które ułatwią jej optymalizację.

Super opcją jest też edycja na żywo tekstów meta i tytułów.

wtyczka SEO a conductor
Źródło: Screen z wtyczki Conductor. Do pobrania pod adresem https://chrome.google.com/webstore/detail/conductor-for-chrome-seo/fgkbkiibnhcjhnclbgkfjdlnikocmgkh/

Bardzo wartościowym jest również wspomniany health check, który oferuje Conductor. Oczywiście nie jest tak dokładny jak WooRank czy Google Speed Insights, ale dobrze radzi sobie z podejrzeniem, co słychać na stronie, na przykład w trakcie rozmowy z klientem czy współpracownikami.

wtyczka SEO conductor wyniki
Źródło: Screen z wtyczki Conductor

W wersji darmowej mamy też ograniczenie do 5 wyszukiwań fraz kluczowych na dzień. Jednak wielu osobom to wystarczy, aby na szybko dotrzeć do pewnych danych.

keyword research w Conductor
Źródło: Screen z wtyczki Conductor

Skoro jednak wspomnieliśmy o ograniczeniach – co znajdziesz w darmowej wersji, a co w premium?

wtyczka SEO w Google
Źródło: https://experience.conductor.com/chrome-extension-splash/p/1

Z jakich jeszcze wtyczek SEO korzystamy w Delante?

CSSViewer

To wtyczka SEO, która świetnie sprawdza się w sytuacjach, kiedy chcesz podejrzeć style w tekście, a nie masz czasu dokładnie przeglądać kodu witryny. Wystarczy uruchomić wtyczkę i najechać myszką na wybrany fragment strony, aby zobaczyć informacje takie jak: rodzaj użytego fontu, dokładny kolor w kodzie szesnastkowym, wyrównanie, szerokość ramki, tekst alternatywny grafiki i tym podobne.

wtyczka google CSSViewer
Źródło: Screen z wtyczki CSSViewer. Do pobrania pod adresem https://chrome.google.com/webstore/detail/cssviewer/ggfgijbpiheegefliciemofobhmofgce/

Wappalyzer

Wappalyzer to wtyczka SEO, którą możesz dodać m.in. do Chrome, odpowiadająca przede wszystkim na pytanie, na jakim CMSie postawiona jest strona. To szybki sposób sprawdzenia silnika witryny, ale nie tylko – z tego rozszerzenia na spokojnie można wyciągnąć jeszcze więcej.

Po kliknięciu w ikonkę dowiemy się też między innymi tego, czy na stronie znajduje się kod śledzący Google Analytics, Pixel Facebooka lub czy strona korzysta z wtyczki do komentarzy, jak na przykład disqus.

Całą tę wiedzę bez problemu wyeksportujesz za pomocą jednego przycisku w prawym górnym rogu.

wtyczka google Wappalyzer
Źródło: Własny zrzut ekranu z wtyczki Wappalyzer

Świetne narzędzie dla specjalistów pracujących w marketingu internetowym, w tym właśnie specjalistów SEO. Pozwala śledzić dokładnie ścieżkę przekierowań wraz z tak istotnymi informacjami jak czas przekierowania, wszelkie ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa, a także liczba linków zwrotnych czy parametry SEO producenta narzędzia, czyli firmy Link (LRT Power / LRT Trust).

wtyczka Google Link Redirect Trace
Źródło: Screen z wtyczki Link Redirect Trace. Do pobrania pod adresem https://chrome.google.com/webstore/detail/link-redirect-trace/nnpljppamoaalgkieeciijbcccohlpoh/

SEO Minion

Kolejne narzędzie do szybkiej analizy strony. Pokazuje metadane, przekierowania, niedziałające linki. Do tego umożliwia podgląd wyglądu danej podstrony w wyszukiwarce w różnych lokalizacjach. Przydatną funkcją dla stron wielojęzycznych jest sprawdzanie wdrożenia hreflangów na stronie oraz powiązania stron tagami hreflang.

SEO Minion wtyczka Google
Źródło: Screen z wtyczki Seo Minion. Do pobrania pod adresem https://chrome.google.com/webstore/detail/seo-minion/giihipjfimkajhlcilipnjeohabimjhi/related

Redirect Path

Wtyczka Redirect Path od Ayima również jest jednym z najlepszych dodatków do Chrome.okazuje łańcuch przekierowań, które prowadzą na daną stronę oraz rodzaj przekierowań (301 lub 302).

Działa bardzo podobnie co Link Redirect Trace, z tym że informacji jest tu nieco mniej. Jeśli więc potrzebujesz tylko dane dotyczące przekierowań 301/302, Redirect Path powinno Ci wystarczyć.

wtyczka SEO w Chrome Redirect Path
Źródło: Screen z wtyczki Redirect Path. Do pobrania pod adresem https://chrome.google.com/webstore/detail/redirect-path/aomidfkchockcldhbkggjokdkkebmdll/

Quick Javascript Switcher

To szybki sposób na włączenie lub wyłączenie Javascript na stronie. Pozwala wykonać działania nie tylko w obrębie całej domeny, lecz także na subdomenach.

wtyczka SEO Quick Javascript Switcher
Źródło: https://chrome.google.com/webstore/detail/quick-javascript-switcher/geddoclleiomckbhadiaipdggiiccfje

Tag Assistant Legacy

Na co dzień korzystasz z Google Analytics czy Google Tag Manager? Przyjrzyj się bliżej narzędziu, jakim jest wtyczka SEO Chrome Tag Assistant!

Tag Assistant to dostępne dla przeglądarki Chrome rozszerzenie od samego Google. Pozwala przede wszystkim sprawdzić, czy tagi w obrębie danej strony zostały poprawnie zaimplementowane i czy działają jak należy. Wszystko w jednym miejscu!

wtyczka SEO Tag Assistant
Źródło: Screen z wtyczki Tag Assistant. Do pobrania pod adresem https://chrome.google.com/webstore/detail/tag-assistant-legacy-by-g/kejbdjndbnbjgmefkgdddjlbokphdefk?hl=pl

Keywords Everywhere – Keyword Tool

Keywords Everywhere – Keyword Tool to wtyczka do Google Chrome, która dostarczy Ci wielu przydatnych informacji na temat słów kluczowych, takich jak wskaźniki trudności pozycjonowania danych fraz, frazy pokrewne czy przybliżony ruch organiczny na dane słowa kluczowe.

Keywords Everywhere pozwoli również znaleźć prawdziwe perełki w czasie researchu tematów na wpisy blogowe! Minus – ograniczenie wyświetlanej liczby słów w darmowej wersji wtyczki.

najlepsze dodatki do Chrome Keywords Everywhere
Źródło: Screen z wtyczki Keywords Everywhere. Do pobrania pod adresem https://chrome.google.com/webstore/detail/keywords-everywhere-keywo/hbapdpeemoojbophdfndmlgdhppljgmp/

SEO Analysis & Website Review by WooRank

Potrzebujesz szybkiej analizy SEO Twojej strony internetowej? Ta wtyczka wykorzystuje szerokie możliwości narzędzia WooRank, ale nie wymaga przeprowadzania całego audytu w osobnym oknie. Co pokaże Ci ta wtyczka SEO?

 • możliwości optymalizacji pod SEO,
 • aktualne dane strukturalne,
 • dostosowanie do urządzeń mobilnych,
 • stosowane na stronie technologie,
 • liczbę linków zwrotnych,
 • tytuły SEO,
 • opisy meta,
 • podpięte social media.
Woorank wtyczka SEO
Źródło: Screen z wtyczki WooRank. Do pobrania pod adresem
https://chrome.google.com/webstore/detail/seo-analysis-website-revi/hlngmmdolgbdnnimbmblfhhndibdipaf

Inne wtyczki SEO

MozBar

MozBar pokazuje 3 podstawowe wskaźniki, które znajdziesz też w narzędziu Moz: Page Authority, Domain Authority i Spam Score, a także liczbę linków prowadzących do strony bezpośrednio w przeglądarce.

Klikając w kolejne opcje możemy zbadać meta dane strony, podświetlić wszystkie linki na stronie (z podziałem na wewnętrzne, zewnętrzne, nofollow), sprawdzić implementację schema na stronie czy nawet sprawdzić czas ładowania się witryny. Prawdziwa skarbnica wiedzy!

pomoc w doborze słów kluczowych baner

SEO Quake

SEO Quake pokazuje szybko najważniejsze metryki SEO, takie jak ilość zaindeksowanych podstron, Alexa Rank czy dane zaciągane z narzędzia Semrush. Dodatkowo umożliwia oszacowanie słowa kluczowego, sprawdzenia responsywności strony oraz tworzy raport o linkach wewnętrznych i zewnętrznych. Z minusów – mocno spowalnia działanie strony.

Keyword Surfer

Wtyczka producenta Surfera, która umożliwia szybką analizę wyszukiwania – pokazuje wolumen wyszukiwania słowa kluczowego (i podobnych słów kluczowych) od razu w wyszukiwarce, szacowany ruch na stronie oraz ilość słów kluczowych, na które się ona wyświetla.

Ubersuggest

O Ubersuggest – jako narzędziu, które wspomaga keyword research – pisaliśmy na naszym blogu już nieraz (sprawdź chociażby artykuł Jak pisać teksty SEO).

Tym razem kilka słów o jego wersji w formie wtyczki do Google Chrome. Ubersuggest to całkowicie darmowa wtyczka, która – już bezpośrednio w wynikach wyszukiwania – udostępnia Ci najważniejsze wskaźniki SEO.

Dzięki niej w szybki sposób dowiesz się chociażby, jaka jest miesięczna liczba wyszukiwań danej frazy czy jaka jest jej konkurencyjność. Po kliknięciu „view all” otrzymasz cały pakiet przydatnych informacji w formie wykresu.

Ahrefs SEO Toolbar

Ahrefs SEO Toolbar pozwoli Ci w szybki i prosty sposób sprawdzić najważniejsze metryki SEO witryny. Dzięki paskowi narzędzi SEO od Ahrefs masz dostęp do takich danych jak AR, DR, UR, liczba linków zwrotnych i wiele, wiele innych – a to wszystko w jednym miejscu! Wtyczka Ahrefs SEO Toolbar dostępna jest dla Google Chrome i Mozilla Firefox.

Check My Links

Check My Links skanuje wszystkie linki na stronie i wyświetla nagłówki http. Wtyczka oznacza linki, które nie działają poprawnie, dzięki czemu w szybki sposób można je skopiować i spisać listę linków do naprawy.

wyszukiwanie głosowe baner

Najlepsze dodatki do chrome – nie tylko do pracy w SEO

Wśród wymienionych przez naszych specjalistów wtyczek znalazły się również takie, które przydadzą się nie tylko do pracy przy optymalizacji podstron.

Lightshot

Lightshot to wtyczka umożliwiająca zrobienie szybkiego zrzutu ekranu lub jego fragmentu. Można bezpośrednio na zrzucie dodawać komentarze lub zaznaczać elementy na ekranie.

Jest to bardzo przydatne narzędzie, jeśli chcemy na przykład pokazać klientowi, w którym miejscu na stronie będzie dodany tekst lub link, lub jak tłumaczymy zmiany do wprowadzenia na stronie. Zrzuty wykonane za pomocą tego narzędzia możecie często znaleźć w naszych artykułach 😉

Na wideo poniżej krótka instrukcja korzystania z Lightshota:

Nimbus Capture

Wtyczka bardzo podobna do poprzedniej, również umożliwia szybkie robienie zrzutów z ekranu. Dodatkowo posiada opcję nagrywania ekranu, co usprawnia na przykład tłumaczenie poruszania się po narzędziach.

HabitLab

Wtyczka przydatna każdemu, nie tylko w SEO. HabitLab to świetne narzędzie do zwiększania produktywności pracy czy nauki. Na początek należy określić, ile czasu chce się spędzić na danej stronie (np. w social media). Jeśli wykorzystasz dzienny limit, rozszerzenie da Ci o tym znać, na przykład blokując film i proponując wyjście ze strony. Niektórzy potrzebują nad sobą takiego bata… 😉

Wtyczka Google HitLab
Źródło: Screen z wtyczki HabitLab

Forest

A jeśli wolisz mniej drastyczne metody niż ta powyżej, może przydać Ci się wtyczka Forest, w której sadzisz las pełen drzew. Czas wzrostu roślin wyklucza korzystanie z social mediów czy stron dodanych na czarną listę, a chęć wyhodowania dębu z domkiem na drzewie czy gromady słoneczników może działać jako pozytywne wzmocnienie.

wtyczka Google Forest
Źródło: Screen z wtyczki Forest

Timer

Kolejna wtyczka wspomagająca organizację czasu. Bardzo prosta, ale przy tym bardzo przydatna – służy do odliczania czasu, który mamy na dane zadanie. Jeśli chcesz pracować nad czymś na przykład przez godzinę, ustawiasz timer, a on powiadomi Cię kiedy ten czas minie. Przy przyjemnej pracy czas szybko leci, więc niektórzy korzystają z takiego zegarka.

Najpierw ustawiasz wybrany czas, a potem wtyczka działa w tle lub na wierzchu (w zależności od Twoich ustawień).

wtyczka Google Timer
Źródło: Screen z wtyczki Timer

Noisli

Noisli to wtyczka dla wielbicieli białego szumu. Wielu uważa, że słuchanie na przykład wiatru, deszczu czy porannego zgiełku znacząco wpływa na produktywność w pracy.

Wtyczka umożliwia ustawianie ulubionych kombinacji dźwięku. Darmowa wersja pozwala na korzystanie z aplikacji 1,5 godzinny dziennie i zawiera 16 różnych dźwięków.

Noisli najlepsze dodatki do chrome
Źródło: Screen z wtyczki Noisli

Homey

Homey to wtyczka dla estetów, których wśród nas nie brakuje. Jest to rozszerzenie, które zmienia stronę startową przeglądarki Chrome. Wygodne ikonki, prognoza pogody, najczęściej odwiedzane strony, foldery i zakładki pod ręką. Wszystko to wzbogacone o zdjęcie w tle, które cieszy oczy.

wtyczka homey
Źródło: Screen z wtyczki Homey

Grammarly

Wtyczka przydatna przede wszystkim dla pracujących po angielsku. Grammarly sprawdza poprawność tekstów pisanych w języku angielskim i od razu podkreśla błędy. Nieco ograniczona, lecz wciąż bardzo wydajna w wersji podstawowej, w wersji premium pozwala na wyłapywanie wszystkich błędów, nawet tych czysto stylistycznych, czy chociażby źle wykorzystanej strony biernej albo zbyt potocznego słownictwa w tekście formalnym.

wtyczka Grammarly
Źródło: Screen z wtyczki Grammarly

LastPass

Bezpieczeństwo haseł jest bardzo ważne w pracy SEOwca. Korzystamy z haseł do naszych narzędzi, kont mailowych, ale zdarza się również, że przechowujemy hasła do systemów naszych klientów.

Bezpieczne zapamiętywanie haseł (na pewno nie na karteczce na monitorze ani na pulpicie!) i możliwość szybkiego logowania to główne korzyści płynące z korzystania z LastPass.

LastPass umożliwia też generowanie trudnych haseł, co bardzo polecamy. Wystarczy wybrać opcję “Generate secure password”.

wtyczka Lastpass
Źródło: Screen z wtyczki LastPass

Poznałeś już wszystkie nasze ulubione wtyczki. Jeśli masz jakieś do polecenia, możesz śmiało podzielić się nimi w komentarzu pod tym wpisem!

Ten wpis jest aktualizacją treści z 4 września 2020 roku.

FAQ

Wśród najlepszych rozszerzeń Chrome do SEO można wyróżnić:

 • SEO meta in 1 click
 • Open SEO Stats
 • NoFollow
 • Conductor
 • CSSViewer
 • Wappalyzer
 • Link Redirect Trace
 • Quick Javascript Switcher
 • Tag Assistant
 • Keyword Everywhere
 • Redirect Path
 • SEO Analysis & Website Review by WooRank

Do naszych ulubionych wtyczek do Google Chrome, które ułatwiają pracę i poprawiają produktywność, należą:

 • HabitLab
 • Forest
 • Timer

Dla bezpiecznego przechowywania haseł polecamy wtyczkę LastPass.

(9)
Autor
Marketing Team Leader - Kasia

Marketing Team Leader

W Delante od 2017 roku, odpowiedzialna za marketing w Polsce i za granicą. Wielbicielka analiz, "grzebania" w narzędziach i projektowego podejścia do zadań. Miłośniczka podróży, języków, muzyki i psia mama. W wolnych chwilach zaplata sznurkowe makramy lub chwyta za saksofon.
Komentarze (3)
 1. Sam korzystam z kilku wymienionych wyżej „SEO wtyczek”, ale niektóre pozycje to dla mnie nowość – nie wiedziałem, że jest ich aż tyle. Na pewno wypróbuję kilka z nich 😉

 2. Open SEO Stats, SEO meta in 1 click, NoFollow – klasyki!:D Ale na pewno przyjrzę się bliżej jeszcze innym pozycjom, które wymieniłaś;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnio na naszym blogu

Jesteś ciekawy, jak wygląda pozycjonowanie sklepów internetowych, a może chcesz wejść na rynek szwajcarski i ciekawi Cię, jak wygląda pozycjonowanie zagraniczne? Na naszym blogu znajdziesz odpowiedzi na te pytania i wiele innych porad ważnych dla rozwoju Twojego biznesu

10 pytań i odpowiedzi o SEO

10 pytań i odpowiedzi o SEO

Czy w SEO odpowiedzią na każde pytanie jest “to zależy”? Wojciech Urban udowadnia, że nie zawsze! Zebraliśmy 10 najczęściej powtarzających się pytań o SEO i nagraliśmy krótkie filmiki z odpowiedziami. Możesz ich posłuchać na naszym kanale na YouTube lub przeczytać transkrypcję na naszym blogu. 

Czytaj więcej
Jak dodać firmę do Google Maps?

Jak dodać firmę do Google Maps?

Jeśli chcesz, aby Twoja firma była dobrze widoczna w sieci, wykorzystaj możliwości wizytówki Google Moja Firma. Jej posiadanie pozytywnie wpływa nie tylko na wizerunek, ale również pozycjonowanie strony. Podpowiadamy, jak dodać firmę do Google Maps. Dzięki temu przy niewielkim wysiłku zyskasz liczne korzyści dla swojego biznesu.

Czytaj więcej